Aynakol Pantolon yırtıyor

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar yeni aldığım bisikletimde truvativ firex aynakol var fakat üzerinde korumalık olmadığı için uzun pantolon-eşofman ile binince yırtıyor bunları ayrıca koruma takmak için de yeri yok.Acaba bu kipada satılan yeşil reflektör bantlardan alıp ayak bileğimize taksak bunu önler mi? Veya bu konuda yapabileceğimiz başka bir şey var mı?

Scudo

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Evet, paca bantlari o ise yariyor diye biliyorum..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Bora Alben

Paça bandları bir nebzede olsa oldukça işe yarar. Ama yinede ufak tefek kirlenme ve yağlanmalara engel olmaz. E kapak taksan bu seferde görsellik zevkime uymuyor. Giyebiliyorsan uzun tayt giy altına. En güzel çözüm bu..

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
@bumerang

Tayt henüz almadım fakat bisiklete binerken kapri giyiyorum ama okula falan da bisikletle gitmeyi düşünüyorum,paça bantlarını bir deneyelim bakalım.

Tolga Erçetin

Daimi Üye
Tepki
203
2 bant kullanarak tamamen çözebilirsin kirlenme ve takılma sorununu. Ama pek estetik durmuyor... Bir tane bileğe, bir tane de 1 karış kadar yukarı takarsan, takma bacak görünümü yanı sıra daha temiz ve güvenli sürebilirsin... Aktarıcıya olsun, aynakola olsun paçan takılırsa yırtılma ve kirlenme iyi ihtimaller yine...

Tepki
16
düşmeye neden olabilir, ne şekilde olursa olsun tedbir almakta fayda var.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Kaçtane eşofman,pantolon...Hepsinin paçalarında aynakol ısırık izleri :)

• Beğen
Tepkiler: Onur Kahraman

M.Uğur Özkol

Aktif Üye
Tepki
25
aynakol tarafındaki eşofmanın paçasını çorabın içine sokuyorum olay bitiyo. paçaların aynakola takılması yırtılma bir yana düşmeye sebep olabilir o yüzden tehlikeli.

• Beğen
Tepkiler: Cihan ÜRÜT

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Paça bantları hem güvenlik hemde sizin sorununuz olan yırtılma ve kirlenme olaylarının en pratik çözümü.

Hele ki, yaklaşık 2 ay boyunca bisiklet üzerinde olduğumuz yurt dışı turlarımızda.

http://i83.photobucket.com/albums/j319/sonatay/hollanda/DSC_1808_resize.jpg

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
paçaları çorabın içine sokun :D en kötü durumda bile iş görür... tabi çorap renk seçimi önemli :D

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
paçabandı iyi birçözüm fakat tak çıkar kaybolur unutulur. en iyisi sağ paçanı kıvır iki kat olsun bitsin ben öyle yapıyorum. Spor amaçlı bisiklet kullanımında eşofman gibi pamuklu kumaşlar soğuk algınlığı yapabilir.

enderyigit89

Daimi Üye
Tepki
98
benim mavi bir aşofmanım var kısmet olursa bir foto sunu çekip eklim.ayna ya takıla takıla sol kısmı tamamen yırtıldı artık takılcak bir kumaş olmadığından takılma filan yapmıyor:D
ama iğrenç bir görüntüsü var sokak çocukları gibi geziyorum:)

• Beğen

Cihan ÜRÜT

Daimi Üye
Tepki
69
Sorunuzum cevabını siz vermişsiniz zaten, paça bandı bu işi görür. Ama bunun dışında bişey isterseniz aynakolun üstüne takılan kapaklar var. Yada hem zinciri hemde aynakolu kapatan koruyucu plastikler var. Resimlerini nette bulamadım ancak kendi bisikletçimde var oradan biliyorum.

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben paça bandı kullanıyorum işimi fazlasıyla görüyor.

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Paça bandı kullanıyorum.Benim bisikletin ayna kolunca kendinden kapak var ayrı konu ama bantylar iş grüyor.Arkadaşların dediği gibi çift banta takıp arada bir karış mesafe bırakırsan kirlenme ve yırtılma olmaz...Paça bandı kesin çözüm diyebilirim..

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
@İbrahim Ozan

Sorunu ben de paça bandı kullanarak çözdüm :)