Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol ,Orta Göbek Değişimini Nasıl Yapabilirim?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Günay BOZCA tarafından paylaşıldı.

1. Günay BOZCA

Günay BOZCA Yeni Üye

Seviye:
    Adım Adım yapmam gerekenleri tarif ederseniz sevinirim arkadaşlar (Elimde aynakol sökme aparatı alyan takımı mevcut) Sökmem gereken modeller AYNAKOL: Shimano FC442/443
    Linki: http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_22&products_id=923
    Ortagöbek: Linkte uyumlu olanı belirtilmiş galiba çok bilgim olmadığımdan yazamadım. Bu arada yeni aynakol ve ortagöbek arıyorum uzun vadede sorun çıkarmayacak 100tl civarlarında tavsiyede bulunursanız çok memnun olurum.

Herşey Gönlünüzce Olsun Bayramınız Mübarek Olsun Arkadaşlar.

2. recep mutluer

recep mutluer Aktif Üye

Seviye:
    BB-ES 25 Orta göbek pek sorun çıkarmaz.

Günay BOZCA bunu beğendi.
  3. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    hocam once ayna kolu alyan takımı ıle sokmenız lazım
    vıdasını gevsettıgınız ayna kolun yerınden cıkartın dıger ayna kolu kendınıze dogru cekın cıkacaktır
    daha sonra gobek sokme anahtarı ıle gobek cıkartmanız gerekecek

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    öncelıkle lınkte verdıgın göbek octalınk gobek aynakol cektırmesı ve gobek sökme lokması kare gobeklerden farklı ona dıkkat et derım elındekı cektırmenın dogru olduguna emın ol öyle başla işe.elımde aynakol sökme aparatı ver demişsin hem cektırmen hemde gobek lokman varsa bu ışi yapabılırsın aynakolun göbegıne gıren 8 mm alyan cıvatayı söktukten sonra cektırmenı oraya cıvatalıyorsun sonra cektırmenın ustunden sıktıkca aynakolun dışarı geldıgını goreceksın fakat burada dıkkatlı olman gereken sey cektırmeyı takarken cok ınce diş ve alımınyum olduğu için cok cabuk diş kaptırabılırsın el gücü ıle ılerledıgını gormeden anahtar ıle cektırmeyı sıkma.aynakolu söktukten sonra gerısı kolay gobek lokması ıle gobegı sökeceksın göbek ters diş olabılır ve muhtemelen ters diştir sökecegım dıye sıkma sakın http://techdocs.shimano.com/media/t...01/SI-0086A-001-ENG_v1_m56577569830657937.pdf
    bu lınktende teknık degerlerı ogrenebılırsın sıkman gereken tork degerlerını fılan ama tork metren yoktur :) kafana göre takıl abartmadan :)

5. recep mutluer

recep mutluer Aktif Üye

Seviye:
    Ferhat bey ters diştir demiştiniz bu aynakolun dişlilerini sökerken de var mı.Hassas parçalarda düz diye gevşeltip çok sıkarsak zarar verir mi?Bu arada ben yeniyim bu iş için özel mesaj mı göndermeliydim?kusura bakmayın.Bilgisi olan bana yardım edebilir mi?

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    aynakolun dişlileri düz diş en azından ben ters olanını gormedım henuz cevremdekılerde. zaten topu topu aklıma gelen ıkı tane ters diş bulunuyor bısıklette bırısı sol pedal diğerı sağ orta göbek geri kalanların hepsi düz diye hatırlıyorum şu an. eksıgım varsa eklerler zaten :) cok sıkma meselesınede gelınce kullandıgın anahtara yada lokmaya uzun bır boru baglamadıkca aşırı sıkamazsın zaten o yuzden de zarar verecegını düşünmüyorum ama sökme işlemini zorlaştırırsın sıktıkça.

recep mutluer bunu beğendi.