Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol önerisi - katlanır bisiklet için

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Kurtuluş E. tarafından paylaşıldı.

1. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Selamlar,

Folda 16 katlanır bisikletimin aynakol dişli sayısı ve krank uzunluğundan memnun değilim. Dişli sayabildiğim kadarıyla 40T ve krank uzunluğu da 135 mm gibi.

Ben bunu söküp yerine 44 veya 46 gibi tek yapraklı ve 170mm uzunlukta aynakol takmak istiyorum. Ancak hangi aynakol uyumlu onu tam bilemedim. Aynakol fotoları aşağıdaki gibi. Göbek uyumluluğu sanırım önemli.

IMG_1799.JPG IMG_1936.JPG IMG_1937.JPG

Şimdi sorum şu: Tek yapraklı ve çiftli korumalı aynakol bulamadım bir türlü. Hep normal 3lü aynakol var. Onlardan alıp ilk iki yaprağı söküp kullanmak olası mıdır?

Aslında Salcano aynı modelde adam gibi dişli sayılı ve aynakollu model kullanmış ama sonradan ne hikmetse tüm parçalarda son derece kalite ve kalibreyi düşürmüş. Mesela şu şekilde olsa hiç bunlara gerek kalmayacaktı...
    folda-sahi.JPG

Bu şekilde aynakol olarak uygun fiyatlı ne önerirsiniz? Tourney veya muadil bir sistem sanırım işimi görecek.

Teşekkürler.

2. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Krank uzunluğu ile oynarken yere yakınlığını da hesap edin, malum 16 inç ile virajda yere sürtme sıkıntısı olabilir.

Delta bisikletten ve Erdoğan'da tekli ayna kol vardı son baktığımda.

Kurtuluş E. bunu beğendi.
  3. Alptuğ Canbaz

Alptuğ Canbaz Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba. Göbek çapı diğer karemil-hollowtech göbeklere uyum gösteriyor mu öncelikle bunu kontrol ediniz. Daha sonra en büyüğü 44 diş civarında bir aynakol alıp diğer iki dişlisini çıkartıp yedek parça niyetine saklayabilir yahut satışa çıkarabilirsiniz. Fakat önceki mesajda da belirtildiği gibi, krank kolunun yere fazla yakın olmasının sorun olabileceğini düşününüz.