Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol Kapağı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında ünal ünlü tarafından paylaşıldı.

1. ünal ünlü

ünal ünlü Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, Deore için aynakol kapağı lazım bana. Nereden bulabilirim, bilgisi olan var mıdır bu konu hakkında?

Birde bu kapak, en büyük dişliden zincirin atmasını kısmende olsa engeller mi? şimdiden teşekkürler.

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Zincirin ayna koldan atması ayarsızlıktan kaynaklanır. Ben eski bisikletimde o kapaktan kullandım ayarsız olunca çatur çutur atıyordu gene :)

Serden Us bunu beğendi.
  3. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    "Aynakol dişli koruması" diye ararsan daha rahat bulursun.Sirkeci'deki bisikletçilerde kesin vardır.5-10 TL'lik bir malzeme olduğu için sitelerinde pek görünmez.
    Bu plastik koruma-ön vites ayarların çok bozuk değilse-zincirin en büyük dişliden dışarıya atmasını kısmen engeller ancak bu parçanın esas 3 işlevi vardır:
    1.Aynakolu taş vs'den korumak,
    2.Paça bandı kullanmadan uzun pantolon/eşofman ile bisklet kullanırken,paçayı aynakol dişlisine kaptırmamak ,
    2.Düştüğün zaman,aynakol dişlisinin bacağını veya başka bir yerini kesmemesidir.En önemlisi de budur.

4. ünal ünlü

ünal ünlü Üye

Seviye:
    çok teşekkür ederim. artık en kısa zamanda giderim sirkeciye.

5. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bende vardı bir yerlerde ama herhalde kargosu ederinden fazla tutar üzeri çizik dolu bir kapak için. Bisikletçilerden çıkma sorsanız bence daha kolay bulabilirsiniz. Zira daha önce ben de bisikletçilerden 3 kez Aspid sf için bu şekilde bedavadan almıştım çıkma kapaklardan.

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Her deore aynakolda bu kapağı takabilmen için gerekli civata yeri yok ayrıca deore aynakollara olacak olan kapak piyasadaki 3-5 liralık kapaklardan değil diye biliyorum.Piyasadakileir takmaya çalışınca kasıntı yapıp kırılıyor diye hatırlıyorum.Tabi söylediklerim eski bilgi güncel olmayabilir :)

7. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşın aynakolu'nun koruma takmaya müsait 4'lü civata yerleri olduğunu düşünerek yukarıdaki bilgileri yazdım.Benim bahsettiğim aynakol dişli korumasının fotografları aşağıdadır.
    Siyah olanı,
    Şeffaf olanı.
    Bir ay kadar önce buradaki bir bisiklet mağazasında şeffaf olanının fiyatı 10 TL idi.

Ferhat Köse bunu beğendi.