Aynakol değiştirme

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
Elimde 2 tane bisiklet var bir tanesinin aynakol dişlileri daha fazla ve onu öbür bisikletime takmak istiyorum ama sadece aynakolun 3. Vitesteki dişlisini değiştirme gibi bir şansim var mi acaba veya bu düşünce çok mu saçma ? :D bir sorun cikartir mi yapilabiliyosa çünkü sadece 3. Vitesin biraz daha agir olmasini istiyorum

Scudo

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Zinciride uzatmaniz lazim

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
@kasapogluu onun dişinda bir problem var mi dediğim gibi yapabilir miyim yani ?

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Hatta vitesler uyum saglarmi ondanda emin olamiyorum

Yaprak degisimi yani bu dis değişimi dediginiz markalar birbirine uyarsa belki ama ölçü ve dis sayilari farkli oldugu icin sadece yaprak degistiremezsiniz diye düşünüyorum

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
Ayni iki vites sistemi ama en iyisi hic bulasmamak bencede tesekkurler

kasapogluu

Daimi Üye
Tepki
154
İsim
onat
Bisiklet
Carraro
Rica ederim, vites sistemleri tamamen ayniysa zincir disinda sorun yaşamazsiniz diye düşünüyorum.

Tepki
6
İsim
Ö.Taha Y.
Bisiklet
Bianchi
Bianchi aspid için yeni Aynakol 48 38 28 taktirdim,bu aynakola en uygun olacak dişli Ruble türü ve kasetli yada vidalı hangisini tavsiye edersiniz ? Aynakola rulmanli göbek istiyorum bana hangi marka tavsiye edersiniz ,bianchi bisikletime nasıl bir göbek takılabilir...AMACIM arttirabildigim kadar hız artırmak..Arkadaşlar yorumlarinizi bekliyorum,saygılar

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
@Ömer Çelebi bence arttirabildigim kadar hiz arttırmak düşüncesiyle koyulma bu yola sonuçta harcayacagin güçte artacak ayrixa hiz olarak cikabilecegin seviye hep yaklaşık konuya nasil yardim ederim bilmiyorum ama ben SPD pedal alicam gerçekten ise yarayabiliyor daha sinradinda disliyide arttirabilirsiniz çünkü artan dişli kadar cevirdiginiz oedalda agirlasiyo

Mert Bağcılar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.214
Bisiklet
Cannondale
İki dişli yaprağının da bcd ölçülerinin yani yaprak vida uzunluklarının uyumlu olması gerekiyor. Şayet bu uyumlu ise ikinci bir kriter de şu: 8li sisteme uyumlu bi aynakol kullanıyorsanız 9lu sistem aynakol yaprağı HG zincire uyumlu olacağından kurtarmayacaktır. Bu kriterler uyuyorsa sıkıntı yok..

Ve bence zinciri uzatmanıza bence gerek yok. Çapraz kullanmamanız şartıyla.

http://www.bikeman.com/images/stories/Pit-Tech/BCD.gif

Tepki
6
İsim
Ö.Taha Y.
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar teşekkür ederim değerli fikirleriniz için..sanırım bayağı bir işim.aynakol göbeğini yeni değişmeme rağmen gacir gucur sesler geliyor ve gerçekten yankı yapacak derecede şiddetli.vites atmiyor doğru dürüst,24 vitese atmak istediğimde zincir boşa zipliyor,sanırım ön aktarici 48 38 28 aynakola uyum sağlayamadı..gerçekten bezdim artık...bisiklet benim için ihtiyaç..günlük yaklaşık 40 km yol yapıyorum..bi an önce tüm problemlerimi çözmeliyim