Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aynakol da en iyisi xt mi?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    benim merak ettiğim, xtr veya sram ın 800 liralık binliralık aynakollarından sonra en uzun dayanan en hafif ve en kullanışlı olan aynakol deore xt mi? deore slx ile aralarında ne gibi farklar var? sram ın hangi modeli bu ikisinden iyidir ve daha ucuzdur? truvativ denildiği gibi çabuk mu aşınıyor?

teşekkürler.

Erhan_Yılmaz bunu beğendi.
  2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bir konuşmaya kulak misafiri olmuştum. kafamda soru işaretleri bu yüzden oluştu. yardımlarınız için teşekkürler.

3. Barış BİRLİK

Barış BİRLİK Engineer / Archer / Cyclist

Adı:
    Barış Birlik
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    slx ve xt aransındaki fark slxin aynakolu kompozit xtninse çelik ve karbon alaşımı olmasıdır

ahmetçetinkaya bunu beğendi.
  4. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    vites değiştire değiştire dişleri en az aşına en stabil ve sağlam XT dendi konuşmada.

Bora bunu beğendi.
  5. umutkahraman

umutkahraman Onursal Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    bende xt aynakol kullanıyorum.şu anda bisikletimdeki en memnun olduğum parça xt aynakol.dişlileri yıpranır falan diyen oldu ama hiçbirşey yok.1700 km de ama tık yok.

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Vites değiştirmekten dişleri en az aşınan bana kalırsa Tourney serisi, çünkü dişlileri demir. Tamam belki kütük gibi aynakol ama aşınmıyor... Siz hiç dişlisi aşındı diye değiştiren Tourney kullanıcısı gördünüz mü?

Gelelim üst serilere, eğer ki siz doğru aralıklarla zincir değişiminizi yaparsanız, zincirin çaprazlık durumuna kullanırken dikkat ederseniz, Deore ve sonrasında gelen her ayna kol oldukça uzun ömürlü olacaktır, yaprakların arasında o denli fazla bir ömür farkı yok. Hoş, olsa ne olacak. XT ve XTR'ın yapraklarının tasarımı farklı, eğer yaprakların ömrü dolduğunda orjinal yapraklarını alırsanız zaten bir Deore aynakol parası ödüyorsunuz tekrar... Deore'nin yaprakları da bir kaç € en fazla...

He şu var, ben Stylo ilk çıktığı zamanda almıştım 2005ti sanırım, 2008e kadar kullandım, en büyük dişli aşınmadan 2 tane dişi kırıldı, çünkü alaşımı çok yumuşaktı, neredeyse elimle zorlasam eğiliyordu dişler, hala öyle mi bilmiyorum. Ancak daha sonra sırf ölçü olarak uyuyor diye gittim Deore dişli aldım (sadece en büyük dişlisi). Çok daha dayanıklıydı, ama daha ağırdı.

Ancak iş ayna kolun kendisine geldiğinde durum değişiyor. Yapılan testlerde özellikle XT'nin esnemezlik değerleri çok yüksek çıkıyor hep, XTR, XT'ye göre çok çok çok az bir miktar fazla esnese de ağırlıktan daha fazla kazanç sağlıyor. SLX de bu ikisinin arasında, ancak daha ağır.

Çoğu kullanıcı için, hatta amatörce yarışanlar için bile ben SLX'in rahatlıkla yeteceğini düşünüyorum. XT sanki biraz daha "ağır" olanlara, pedala çok ciddi kuvvet uygulayabilenlere yönelikmiş gibi geliyor...

ahmetçetinkaya bunu beğendi.
  7. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    umut 1700 kmde birşey olmaz hatta satsan alırım bile :) benim stumpjumperdaki 6000 küsürde ve sırf arazide kullandıgım makina bu.devamlı temizler ve yaglarım ama.1700km daha sıfır yani

8. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    o zaman şu dyna-sys ler çıkana kadar elimdeki slx ile idare edeyim. ilginize ve yorumlarınıza teşekkürler.

9. victory

victory Kıdemli Üye

Seviye:
    slx kullanıyorum memnunum taviseye ederim hem şık hem saglam hem de hafif ;)

10. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:

ben de slx kullanıyorum. xt için yeni 10 dyna-sys serisini bekliyorum bakalım nasıl bişi.

11. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:

Ürün bu sanırım.

EV-FC-M770-10-3021

Features
    Dyna-Sys component
    42-32-24T
    Steel/carbon composite middle chain ring for great durability
    Specifications