Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aynakol çıkmıyor ..? :S ..''çıkarr!!'' Çıkmıyorr :S

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında alparslan betim tarafından paylaşıldı.

1. alparslan betim

alparslan betim Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar aynakolumu değiştirmek istiyordum güzel ve keyifli bir günde...ayanakolun allen başlı vidalarını söktüm çektim çıkmadı bidaha asıldım yine çıkmadı..bu sefer göbeği felan söktüm çıkmadı ...bi dövmediğim kaldı aleti yok çıkmadı yardımlarınızı bekliyorummm

2. onurcan tokuş

onurcan tokuş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aynakolun orta göbeğe bağlı olduğu yer koniktir.Ne kadar çekersen çek çıkmaz:D .Aynakol aparatını çıkardığın vidanın yerine takıp sıkıştır.Yalama olmuş gibi dönmeye başladıktan sonra sıkıştırmak için çevirdiğin tarafın tersine döndür.Aynakolda beraberinde çıkar zaten:in: .Eğer sökmek için aletin yoksa hiç uğraşma bisikletçiye götür .

3. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    eğer eski tip aynakollardansa uygun bir somunu takıp sıkarsan, dayandıgı yerde de dkkatli sekilde sıkma islemine devam edersen aynakol göbekten uzaklasmaya baslar ve pıt.. cıkar.. tabi direkt tokmakla girisenler de olabiliyor o tavsiyem degil =)

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Aynakol sökme aparatınız yoksa vurarak zorlamayın, göbeği dağıtırsınız. Ya bisikletçiye gidin ya aynakol çektirme aparatını edinin ya da aynakol vidası sökük şekilde birkaç tur atın (dikkat edin, sürerken pat diye çıkıp düşerse yaralanmaya sebebiyet verebilir).

5. alparslan betim

alparslan betim Yeni Üye

Seviye:
    yani anladığım kadarıyla söktüğüm vidayı ayna çıkıncaya kadar geri sıkıcam ?

6. iskender şerit

iskender şerit Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çektirme aparatı yoksa. Bisikleti yan yatır, göbek mil içine hidrolik fren yağı dök, Yağın araya tam girmesi için 3-5 dakka bekle sonra çekiç murç ile 3-5 tıkla rahatlıkla çıkar...

Cihan ÜRÜT bunu beğendi.
  7. Cihan ÜRÜT

Cihan ÜRÜT Kıdemli Üye

Seviye:
    en yakın bisikletçiye gidin bence :)

8. TanerT

TanerT Yeni Üye

Seviye:
    Ben de öyle yaptım, çektirme aparatım olmadığı için en bisikletçiye gittim. Bir kolu zar zor söktükten sonra, ayna tarafını sökmeye sıra geldi. Çektirme aparatını yuvasına diş attırarak gelişigüzel taktı. Müdahale edemedim çünkü iş işten geçmişti. Dişler yalama olunca çektirme aparatı işlevsiz kaldı. Bu sefer eline levye çekiç alınca bari kadroyu kurtarayım deyip, oradan kaçtım.

Anlayacağınız en yakın "bisikletçi" de sorunlara çözüm getiremeyebiliyor.

Şu an çektirme yuvası işlevsiz kalmış bir ayna ile başetmek zorundayım.

9. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar ayna kol çıkarma sürecinde;elinizde çektirme yok ise tabii ki çekiç ve keskiyle çıkarmak zorundasınız.Fakat herhalde gidipte çekiçle dişlilere vurmakla çıkaramazsınız.Keskiyi ayna kolun arka tarafında mile bağlandığı merkez noktasına yerleştirin ve çekiçle üç-beş sefer vurun.Zaten yerinden çıkar.Fakat çıkmaz ise mecburen;ayna kol,mili değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

10. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    15-20 tl'ye satılan (daha ucuzları da var) aynakol çektirme aleti ile 1-2 dakikada sökersiniz.