Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aynakol aşınması

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Edremitlioğlu.Mert tarafından paylaşıldı.

1. Edremitlioğlu.Mert

Edremitlioğlu.Mert Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikletimde Shimano aynakol mevcut ve spd ayakkabı kullanıyorum bu gün aynakolda deore yazısının "ore" kısmının silindiğini ve koldada bir kısmının boyasının gittiğini alttaki alüminyumun ortaya çıktığını fark ettim.

Aynakola zarar vereceğini düşünmüyorum ama estetik olarak bisikleti çok yıpranmış ve çirkin gösteriyor. Bu aşınmanın oluşmasının sebebi nedir nasıl engelleyeilirim ?

Teşekkürler

2. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedal çevirirken ayakkabınız yada paçanız sürtmüşse aşındırır diyecem ama öyle basit şeylerle de aşınacağını sanmıyorum.Bisikleti park ederken aynakol üzerine yaslıyorsanız birinci sebep budur.

3. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    artık yıpranmıç şuan yapıcak cok bişi yok boyasanız falanda cok düzgün olmaz bu saatden sonra bende o görüntü oluşmasın diye laminasyon kapladım reklamcılarda yada yapı marketlerde satılan transparan şeffaf folyo ile bu şekilde kaplayabilirsiniz ben kendim bu şekilde makina kesiminden alarak düzgün bi şeklde yapdım 1 ay kadardır kullanıorm cok memnunum hem ayakkabıma renk vermiyor hemde aşınmıyor mazemede kaygan oldugu için oda deforme olmuyor. kalitelisini bulursanız ne ala :)

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Sorun SPD kal ayarının doğru yapılmaması, bu nedenle ayağın aynakola sürtmesi :)

5. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Deorelerde kronik heralde tüm gördüğüm deorelerde böyle.

6. Edremitlioğlu.Mert

Edremitlioğlu.Mert Yeni Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Fikriniz çok iyiymiş en kısa zamanda uygulayacağım. Şuan aşırı kötü bir durum yok erken teşhis :) Birde bu ürünü uyguladıktan sonra çıkarmaya çalışsam iz bırakır mı ?

Doğru kal ayarı yaptığımı nasıl anlayabilirim veya nasılyapabilirim.

7. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    kalitesizleri cıkarken sizi biraz oyalar ve altında yapıskan bırakır. ama çok dert değil benzin mazot sentetik tiner balata spreyi gibi kimyasallarla kolayca cıkar. yapı markettekiler kaliteli olur genelde. ama reklamcılardan temin ederseniz oracal 3m avery hexis markalar dısındakiler biraz zor cıkar altında da yapıskan bırakır ama dediğim gibi oda çok dert değil.