Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ayna kullanıyor musunuz

Konu, 'Giyim' kısmında grideniz tarafından paylaşıldı.

1. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    Ayna kullanıyor musunuz çok farkediyor mu kullanırken,bir de ayna yı kaska bağlı mı gidona bağlı mı kullanıyorsunuz hangisi daha iyi

ozan çanakçı bunu beğendi.
  2. ozan çanakçı

ozan çanakçı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ayna kullanımı kesinlikle fark ediyor. Benim kullandığım ayna: kaska bağlı. zefal marka ve baya bir kullanışlı.istediğin zaman çıkartabiliyorsun. alışkanlık yapabiliyor.

mustafa akman bunu beğendi.
  3. Komando_Turk

Komando_Turk Kıdemli Üye

Seviye:
    Benimde gidonun içine doğru takmalı var. Yani gidon boru şeklinde sağ ve sol tarafta delik var oraya monteli hem şık hemde çok kullanışlı..

bülent kara bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    kask aynası bende kullandım ama tavsiye etmiyorum insanın gözunu alıyor sürekli bakası geliyor ölü noktası çok fazla çok dikkat çekiyor.ufacık aynadan da cok şey gözükmüyor zaten. sen sen ol alsan bıle şerit değiştirirken veya ani bir ters hamle yapacakken aynaya güvenme saniyelik bir dön bak birşey kaybetmezsin aksine kazanırsın.Bu benim şahsi görüşümdür kişiden kişiye de değişir belirtmek isterim.

5. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Uzun ve toplu turlar haricinde pek gerekli değil diye düşünüyorum

mustafa akman bunu beğendi.
  6. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    barende takılan zefal spy'ı kullanıyorum. kafayı çevirmeden arkayı görebilmek trafikte çok işe yarıyor. ama yine de senin ayarladığın açıya göre ufak kör noktaları var tamamen güvenmemek gerek

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bildiğiniz gidona takılanlardan kullanıyorum. Tek ve en büyük sıkıntısı gidonun genişlemesi. Yani trafikte aynasızken geçtiğiniz yerlerden ayna takılıyken geçemiyorsunuz. Kör noktaları elbette var ancak kafamız sabit olmadığı için bunu aşmak kolay :) . Bendekiler biraz kaba duruyor ama bir gün daha estetik olan modellerden biriyle değiştireceğim. Trafiğe sık çıkıyorsanız şu veya bu model, mutlaka öneririm. Arkanızı sürekli biliyor olmak daha güven veriyor çünkü.

Ama asıl merak ettiğim, kadronun herhangi bir noktasına takılabilen aynalar: [​IMG]

Hazır eliniz değmişken, bunlardan kullanan varsa yorumunu okumak isterdim. :rolleyes:

8. Zeki Günaydın

Zeki Günaydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    yaklaşık 4-5 aydır gidona bağlı zefal ayna kullanıyorum. daha önce neden takmamışım diye kendime kızıyorum.

araç trafiğinin hızlı seyrettiği yolda gittiğin şeritten yolun karşısına geçerken aynaya % 100 güvenmemek lazım. çünkü ayna küçük olduğundan gözden kaçanlar olabiliyor.
    ayna ,toplu sürüşlerde arkamdan gelenle aramdaki mesafeyi korumama yardımcı oluyor. ayna olmadığı zaman kaptırıp gidiyordum. ama şimdi aynaya bakmak alışkanlık olduğu için bu sorun ortadan kalktı.
    arkadaşım trafikte seyrederken arkadaki arkadaşını kontrol için arkaya kafasını çevirdiğinde ,önündeki otobüsün aniden fren yapmasıyla otobüsün arkasına yapışması 2 saniye sürmüştü.
    kısaca
    bence ayna bisiklette ağırlık problemi olmayanlar için şart.

9. ozan çanakçı

ozan çanakçı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bisikletiniz şehir bisikleti; asfalt yoldan ve trafikten çıkmıyorsanız kask aynası en uygun olanı diyorum ben. :S kör noktaları mevcuttur ama, şerit değiştirmediğiniz sürece araba kullanır gibi, bisiklet kullanma rahatına eriyorsunuz. en iyi tarafı da bu bence.

mustafa akman ve cihan aksoy bunu beğendi.
  10. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Benim kullandığım ayna bu. Amortisörde takılı ve oldukça faydalı.

Serden Us ve ozan çanakçı bunu beğendi.
  11. kayhan

kayhan Misafir

işe bisikletle gidip gelen biri olarak bisiklette gözünle görmeden hiç bir şeye karar verme derim ben. eğilip kolunun altından yada omuzunun yanından bakmak en güvenlisi. kör nokta mesafe yanılgısı gibi riskleri içermiyor.

12. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:

Ben de bisikletle ilgili bir yazı okuduğumda trafikte olmassa olmaz aksesuarlardan biri diye bahsediyordu ben de yakın zamanda bir tane edinmeyi düşünüyorum,birşey sormak istiyorum japonyaya tura giden arkadaşın daha önce haberlerde yer alan japonya yılı kapsamında böyle bir etkinlik gereçkleştiren kişi mi

13. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bisikletimle işe gidip geliyorum tabi tura çıktığımda da faydası oluyor. gidona takılan bir aynam var ve baya işimi görüyor kaska takılabilen düşümmüştüm ama bu daha nasip olmadı :) tavsiye de ederim şehir içinde bisiklet kullananlara baya faydası oluyor

mustafa akman ve ozan çanakçı bunu beğendi.
  14. Sedat YUKARIÇUKUR

Sedat YUKARIÇUKUR Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Süleyman abinin kullandığı aynanın aynısını barente takıp kullanıyorum. Bence oldukça faydalı. tavsiye ederim :)

15. Kıvanç Pürtelaş

Kıvanç Pürtelaş Aktif Üye

Seviye:
    Zefal marka kask aynası kullanıyorum. Çok kullanışlı oluyor şehir içinde, kesinlikle tavsiye ederim.

mustafa akman ve ozan çanakçı bunu beğendi.
  16. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    ben de dün küçük bir kaska takılan ayna aldım bakalım alışacak mıyım?

17. HakanDemir

HakanDemir Kıdemli Üye

Seviye:
    bende 1.5 senedir gidona takılan zefallerden kullanıyorum.
    o kadar alıştımki aynayı yanıma almadığım zaman çok korkak kullanıyorum mtbyi.
    trafikte çok kullanışlı oluyor. fakat hızlı sürüşlerde gözümü yoldan ayırmadığımdan dolayı aynaya hiç bakamıyorum.

Cahit Türk bunu beğendi.
  18. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    kask aynası aldım, gerçekten kullanışsız ve ufak, ona bakiyim derken önünüzdeki kontrolü kaybedebiliyorsunuz ya da o dikkati vermemek için biraz daha öne çekiyorsunuz bu sefer sanki gözünüze sinek yapışmış gibi duruyor bu gürkan abimizin kullandığının aynısı var isteyene bedava vereyim ama kullanışsız birşey, kaza yaptığınızda yüzünüze batma olasılığı var

19. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tura çıkarken arkadaştan ödünç alıp barendin yanına plastik zefal ayna takmıştım ufak fakat kullanışlı bir şey,alayım dedim ellerinde kalmamış bundan fiyatı da biraz fazla,kask aynasını kırarım diye düşünüyorum ama onu da deneyelim bir bakalım :)

20. Hüseyin Demirel

Hüseyin Demirel Kıdemli Üye

Seviye:
    bence ayna dikkati dağıtır diye düşünüyorum çünkü bazen sadece aynaya bakarak şerit değiştrmeye çalışılabilir buda hızla gelen bi arabayı tam anlamıyla görmemizi engeller başımızı çevirmek çok zorda bişey değil 1-2 sn bakmak bence en güzeli