Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayna Kullanımı Hakkında

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında kubilayakca tarafından paylaşıldı.

1. kubilayakca

kubilayakca Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisiklette ayna kullanılmalı mı ? Ben sık sık arkama bakma ihtiyacı duyuyorum ama nedense ayna kullanan bir bisikletçide görmedim.. Bu konuda fikriniz ne? Ayrıca önerebileceğiniz ayna var mı ?

2. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kaska takılan ufak aynalar var onlardan kullanabilirsiniz, ayrıca yine elciklere takılan ufak ayna modelleri de mevcut kullanan çok kişi var forumda. Ben şahsen kullanmıyorum şuana kadar pek gerekte duymadım ama eğer ki gereklilik olarak görüyorsanız bence kullanabilirsiniz kimse ayıplamaz :)

3. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kask aynası kullanıyorum, tavsiye ederim...

4. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Kask aynası inanılmaz işe yarıyor.Kafanızı arkaya çevırmek zorunda kalmıyorsunuz.Kafanızı nereye çevırırsnız ayna orayı gosterıyor doğal olarak,arkaya bakmak çok kolay oluyor.Alışınca kask aynasından vazgeçmeyeceksiniz.şiddetle tavsiye ederim.

5. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    10 yıldan fazladır ben de kask aynası kullanıyorum. Artık kaskı takmamın en önemli sebebi ayana haline geldi..

6. kubilayakca

kubilayakca Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkürler.. Fakat bir soru sormak istiyorum, açıkçası gözüme küçük geldi bu kask aynaları :) Hani alışılmış boyutlardan daha ufak diyeyim ama daha yakında olduğu için görüş mesafesi yüksek oluyor di mi ? ve tabi ki her zaman için tam arkamızı göstermesi güzel çünkü gidon aynaları dönme esnasında tam arkamızı gösteremez sanırım...

7. Rigel

Rigel Yeni Üye

Seviye:
    Kendisi küçük olmakla birlikte göze yakın konumda olduğundan görüş alanı oldukça geniş. Benim ayna düz. Bazı modeller konveks, yani otomobil yan aynaları gibi arkadaki cisimleri küçük gösteriyor, bunları ben sevmedim.

Aynam olmasa ben trafiğe çıkamam.

8. kubilayakca

kubilayakca Yeni Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. En kısa zamanda bir tane edineceğim :)