Ayna koldan gelen ses...

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Selam arkadaşlar.

Vites değişimlerinde ya da pedala fazla yüklendiğim de çok yüksek bir ses geliyor,sebebi ne olabilir ? Konuya hakim olan arkadaşlarımın yardımını bekliyorum.

Scudo

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
On kelepce zincire surtuyor olabilir.

Samsung Galaxy S2 Telefonumdan Tapatalk Kullanarak Gönderildi.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Aynı problem ben de de var ses soldan geliyor gibi geldi ayna kol belirli bir açıdayken geliyor sadece. Pedal o açıta her gelişte çıt diyor herhangibir sorun yok pedalda sıkışma filan, ama bu sonradan çıktı önceden böyle bir şeyi yoktu.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Aynakol vidalarının sıkılığını bir kontrol edin isterseniz. Ayrıca pedallardan da geliyor olabilir.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Tam olarak dediğiniz sorunu yaşadım. Bisikletimi Decathlon'a götürdüm, orada baktılar. Göbeği falan sıktılar iyice. Hala ses devam etti. Pedalı değiştirdiler, sorun çözüldü. Sorun pedaldaymış yani. Pedalın her turunda, hep aynı noktada ÇIT sesi geliyorsa muhtemelen aynı sorunu yaşıyoruzdur.

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
arkadaşlar sorun pedalda değil aynı sorun bendede vardı ayna kol bölümünün dişlilerin pedalın yağsız olmasından kaynaklı kendiniz yapabiliyosanız söküp yağlayın yada bisikletçiye yağlattırın sorun çözülür.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Dün yaklaşık 30 km kadar yol yaptım,gelen sesin şiddeti dahada arttı.Bugün teknik servise götüreceğim şayet problemi çözersek detaylarını buradan aktarırım.Yorumlarınız için ayrıca teşekkür ediyorum

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Benim bisiklettende geliyor belirli hızlarda pedal çevirdiğimde çıt çıt çıt ses geliyor aynakoldan umarım göbekleri dağıtmıyorlardır.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Arkadaşlar bugün söylediğim gibi teknik servise gittim.Servis elemanı ayna kolunu hafif sıktı,bisikleti servisten eve kadar sürdüm ve şimdilik bir şey yok gibi. Aynı problemi tekrar yaşarsam aktarmaya devam edeceğim.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Problem hala devam ediyor arkadaşlar,teknik serviste çözüm üretemedi. Önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı ?

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Muhtemelen pedaldan geliyor o ses. Dediğim gibi, birebir aynısı başıma geldi. Servise götürüp bunun pedalında sorun var diyin, garanti kapsamındaysa değiştirmeleri gerek.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
@Birhan K.

Birde öyle deneyeceğim,bakalım bu sefer problemi çözebilecek miyim

Serdar Kaptı

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Dahon
Buna benzer bir ses bendede var. Yarın fırsat bulabilirsem baktırıcam.

@Birhan K.

Umarım Decathlon'nun gösterdiği hassasiyeti bike and outdoor da gösterir...

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
Her pedal çevirişinde ses geliyorsa, orta göbeğe kum kaçmışolabilir. Orta göbek sökülüp, temizlenip tekrar yağlandıktan sonra büyük ihtimal ses kesilecektir.
Bir defa başıma geldi.

Efecan UZUN

Daimi Üye
Tepki
72
Bisiklet
Corratec
Aynı ses sorunu bendende çıktı . Yeni pedal seti aldıktan sonra olmuştu ve pedalın ters vida olduğunu anlayana kadar garibim bisikleti bir kırmadığımız kalmıştı :D Anladıktan sonra taktık ve tura çıktığımda aynı ses bendede gelmeye başladı. Gel gelelim geçen hafta o sesi çözemedim ama inatla gider gibi tura çıktım ve o ses abarttı iyice. Eve geldiğimde bir elledimki aynakol tıkır tıkır oynuyor yani gevşemiş ben pedalı zorlarken. Sıktım sağlamca birdaha o oynamayı yapamaz . Tura çıkmıyorum bir haftadır yoğunluktan ancak aynakolu sıkınca o sorunun geçtiğine eminim. Yinede yer imlerine alacağım konuyu olaki sesi tekrar alırım burada paylaşırım sizinle görüşlerimi. :)

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
@Efecan UZUN

Teknik servisteki eleman ayna kolunu iyice sıktı,birde dip not olarak bunlar fabrika çıkışı olarak geliyor dedi yani bisikleti satın aldığımız bisikletçiye büyük bir çoğunluğu toplanmış geliyormuş.Açıkçası pek tatmin olmadım,üstünkörü kontrol etti.Aynakolundan ya da pedaldan gelmediğini söyledi.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
@N.ÖZKAN

Orta göbeğe kum kaçmıştır demişsiniz.Kullandığım bisiklette bir şey gözüme takıldı.Bisikletin sol aynakolunda,aşağıda koyduğum fotoğraftaki kısımda herhangi bir kapak yok,acaba diyorum bahsettiğiniz problem buradan kaynaklanabilir mi ?https://i.hizliresim.com/XWpMz7.jpg