Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ayna kol dişili sökümü ön vites iptali hakkında tavsiye gerekli

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında tansu berkay tarafından paylaşıldı.

1. tansu berkay

tansu berkay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    sizden bu konuda yardımlarınızı bekliyorum coratec motion bisikletimi ince lastik ve düz maşa ile şehir için tekrar uyarlamıştım.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=21786

fakat kullanırken ayna kolda sürekli en büyük dişlide kaldığımı farkettim.şimdi soru geliyor:)
    sizce ayna koldaki diğer iki dişliyi söksem ve ön vitesi komple iptal etsem nasıl olur. hem bisikletimde 9.100 gr gibi bir ağırlığa inmiş olurum hemde hiç kullanmadığım parçalardanda kurtulmuş olucam ne dersiniz tavsiye ve önerilerinizi merakla bekliyorum......

2. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    ne diyelim senin seçimin,ama devamlı büyük aynada kaldığında yokuş çıkarken arka vitesi büyük dişlere alman gerekecek bu ise tavsiye edilmeyen bir durum çünki zicirin çarpraza kalacağı için dişliler ve zincir çabuk aşınır ve sesli çalışır zicir koparma olasılığın çok artar vs.ama tek dişli orjinal bir aynakol bulursan sorun olmaz.yada 68mm kadro kullanıyorsan ve aynakol ortamil yatağı bb tip ise dişleri sökük aynakolu
    takarken ortamilin aynakoltarafındaki iki pulunu diğer tarafa aktarıp büyük dişliyi kadroya yaklaştırabilirsin.ama unutmaki dişli ile beraber pedal ve kolda yaklaşır ve biraz dengesiz olabilir.

tansu berkay bunu beğendi.