Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayın Koyunda Kahvaltı

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında tırt kaptan tarafından paylaşıldı.

1. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba, pazar akşamı komşum Tony, mesajla ertesi gün 30 km lik bir antrenman yapmamızı teklif ettiğinde hiç düşünmeden atladım, her ne kadar onun için antrenman olan mesafeler bana dünyanın öbür ucu gibi gelse de elimden geldiğince ona yetişmeye çalışıyorum bununla beraber 30 kilometrelik mesafe ilk başta çok zor olmaz gibi görünmüştü ama doğrusu 50 km ye çıkacağını hesaplamamıştım...
    Marmaris ( Armutalan ) dan saat 08:15 te çıktık. Kenan Evren'in evinin arkasındaki toprak yoldan dağa tırmandık daha sonra Tony nin avcunun içi gibi bildiği orman yollarında bir süre yol aldıktan sonra Datça Yoluna çıktık

Oradan asfalt yolda bir süre ilerledikten sonra Ayın Koyu tabelasını gördük, daha önce denizden gittiğim için çok güzel bir yer olduğunu biliyordum ancak karayolundan gitmemiştim, Tony oraya gitmemizi teklif etttiğinde hiç düşünmeden kabul ettim. Oldukça dik ve uzun stabilize yoldan inmek çok keyifli olsa da dönüşü düşündükçe şimdiden terlemeye başlamıştım, deniz kenarına indiğimizde Özal'ın meşhur Okluk Koyundaki Cumhurbaşkanlığı Köşkünün yakınlarından geçip ayın koyuna geldik
    bu bölge İngiliz Limanı denilen muhtreşem bir yer, gerçi bir zamanlar burası harika ormanlarla kaplıydı ( ne yazık ki yakıldı ) ve o zamanlar daha güzeldi ama hala bence cennet gibi
    aşağıda gördünüz resimdeki lokantada güzel bir kahvaltı yaptık
    kahvaltıdan sonra biraz daha muhteşem manzarayı seyredip dönüş yoluna başladık
    Doğrusu Ayın Koyunun çıkışındaki toprak yol beni oldukça yordu ama daha sonra bir süre asfalt ve hafif iniş olduğu için biraz dinlendim. Tabii orman yolundaki zorlu parkur sonrası Armutalan'a tırmanış ise baya zorluydu. Bu zorlu tırmanışın sonunda karşıma çıkan İçmeler ve Marmaris manzaraları ise kelimenin tam anlamıyla tarifsizdi...
    bu küçük gezimiz toplam 50 kilometre sürdü ancak gerek orman yolunun taşlı topraklı olması gerekse Ayın Koyu'nun çıkışındaki yokuş beni oldukça yordu. Tabi Tony ise 8 yıldır benzer yolları defalarca gezdiği için bana mısın bile demedi. Tabii altındaki CORRATEC SUPER BOW FUN ın da hakkını verdiğini söylemek lazım.
    Asılnda daha bir sürü resim vardı ama ne yazık ki resimlerim doğru dürüst çıkmamış, cep telefonuyla çekmiştim ayarları iyi yapamamışım...

2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    elinize ayağınıza sağlık, gayet güzel fotolar..cep telefonu ile çekilde demeseniz inanmam..

bulunduğunuz yöre de gerek görsel gerekse parkur açısından verimli..devamını bekleriz.

Muharrem karadağ ve tırt kaptan bunu beğendi.
  3. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba

Bizim için çok zevkli bir gezi yapmışsınız. Bizim için diyorum, çünkü siz biraz yorulmuşsunuz. Ama bir müddet sonra bu yazılarınızı zaman içinde okuyunca , kendiniz bile güleceksiniz.'' Ya 50 km yi bile zorlanmışım, şimdi 100 - 150 km ler banamısın demiyor'' diyeceğiniz günler gelecek.

Ben kendimden biliyorum. İlk gezimde 15- 20 km de bitmişitim. Şimdilerde 100 km bana normal geliyor, daha yokmu diyorum.
    Gezinize bizide ortak ettiğinize çok teşekkür ederim. Hakikaten çok güzel yerler. İnsanın içi açılıyor.

Nece gezilere derim. Hoşçakalın.

ramazankurucay ve tırt kaptan bunu beğendi.
  4. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ayaklarınıza sağlık fotoğraflar da çok iyi olmuş teşekkürler

tırt kaptan bunu beğendi.
  5. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Fırat arkadaşın Tony ile harika bir gezi yapmışsınız çok teşekkürler umarım bayram süresince bir fırsat bulur beraber oralarda pedallarız.Gökova-Bodrum-Datça turu projemiz bir çok arkadaşımızın katılımıyla olacak sanırım.Tek dileğim hava şartlarının olumlu olması.Kendine iyi bak görüşmek ve pedallamak dileğiyle...

6. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Fırat Abi gerçekten çok güzel bir gezi yapmışsınız. Bu soğuk memlekette bu fotoğraflar içimi ısıttı. Çok çok teşekkürler abicim. Güzergah ve doğa çok güzel.

Ellerinize ayaklarınıza sağlık.

Sevgiler...

7. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir saattir Forumdayım bisiklete binme keyfinden başka bütün arkadaşlar adeta fotoğraf sanatçısı olmuşlar. Hepsini kutluyorum. Ayrıca FORUM u başlatan yöneten kişileri bize bu fırsatları verdikleri için çok,çok,çok teşekkür ediyorum.
    Hepinize sağlıklı ve kazasız turlar diliyorum. Sevgiler Fırat kardeş..