Aydos Mountain Bike Park

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Tam da forumda deli bir şekilde gezinip bir yandan da youtube dan downhill videoları izlerken bir de ne göreyim... Aklımda beliren resmi çizmişler bile :). Çok güzel bir adım olmuş.Forumda maddi, bürokratik ve de fikir olarak destek verecek arkadaşlar çıkar umarım.Daha bisikleti sipariş bile etmedim ama acayip heyecan oluyorum :). O izlediğimiz yurtdışı parkurları bikeparklar olsun neden bizim ülkemizde de aynı teçhizat aynı kalitede olmasın.(tamam klişe gibi duruyor cümle ama olsun bence :) )

Helal olsun diyorum...

Not: Bu arada o parkurlardan standart bir sedona 711 v inebilir mi acaba ki :)

Scudo

Anterak

Aktif Üye
Tepki
245
@A.Taha TERCAN

Bu forumda bu tip sorular sikca geri geliorlar.
Bence onemli noktalar su :

- iyi bir pilot her hangi bir bisikleti ile yokus asagi inebilir, ister 200 mm olsun ister 100 mm olsun. Julien Absalon a bakarsak iyi bir ornek. Zeminin kabartmasini yeterince hizli okuyabilirsen ve iyi bir teknikye sahipsen (pedal pozisyonlari, vucut pozisonylari, bakis, umma, vs vs) o zaman hic bir sey engel olamaz

- Eger pilot tekniklerin sayiflik varsa, tabi o zaman bisikletin yuksek suspansyonlari yardimci olabilir, hatta hayat bile kurtarir :) Genel de suspansyon tipi ve yuksekligi, bozuk patikalari gecis hizini etkiler.

- son nokta, bisikletin kendi dayanikligi, niye XC, marathon, gezi, enduro, dh bisikletleri var ? :) Carbon XC bisikleti koca tasli downhill pisterlere pek goturmem, kotu surpriz ler olabilir. Arti ve en onemlisi, devamli yapmak soz konusu isa parcalarin guvenligi tehlikeye de ata bilir. Koca Santacruz umu bile, 3 gun devamli bikepark tan sonra sag solunu kontrol etmek lazim, hata hergun etmek lazim yogun kullanista, bir vida kaybolabilir, bir vites kablosu inciyebilir, vs vs :)

Soner YAMAN

Forum Bağımlısı
Tepki
51
bu çalışma da emeği geçen her kese teşekkürederim böyle bir parkuru yapmak için her şeyden önce TÜRKİYE' de ilk parkuru yapmak için bu denli hevesli olmanızda gerçekten tutku ve azim gerektirir Tekrar kutluyorum.

Keşke bu sporu sevenlerin ulaşım bisiklet v.s. daha çok imkanları olsa bir dh tarzı bisiklet almanın TÜRKİYE' de nekadar maliyetli olduğunu düşünürsek lüx bir zevk oluyor

Tekrar teşekkürler birde daha önceden eklediğiniz linkler ölmüş izleyemiyorum

Tepki
147
tesekkurler elimizden gelenin fazlasini yapmaya calisiyoruz cunku sayimiz cok az bu sporu yapan zaten az kisiyiz konu kazma kurek sallamaya gelince sayi iyicene azaliyor parkurlarmizin yapim asamalari uzun suruyor haliyle// evet isin maliyeti biraz yuksek cunku xc gibi degil sadece bisikleti almakla bitmiyor koruyucu ekipmanlarda gerekiyor ve tabi ulasim sorunu 20 kiloluk bisiklete binerek ormana gitmek ve tepeye tirmanmak inisin tum zevkini kaciriyor// su anki ekibimizde 3 arac mevcut benim tavana 5 bisiklet bagaja 3 bisiklet yukleyip cikiyoruz tepeye gunde 6-7 inis yapabiliyoruz bu sekilde// ekibe katilmak isteyen olursa facebooktan ekleyin haberleselim iyi forumlar/

Berk_D

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar muhteşemsiniz. :in:

Parkura giriş vs. ücretsiz mi? yoksa oradaki işletme sahibi bir şeyler talep ediyor mu?

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@Berk Boran

Yazın veya baharda özel piknik alanından giriş yaparsanız paralı.:) Piknikçi giriş ücreti alabiliyor bekçi.:)

Tepki
18
Selamlar...
Uzun süredir kimse bir şey yazmıyor galiba. Downhill olayına nasıl katılabilirim.
Acilinden. Öğrenmek istiyorum iyice. Videoları izledikten sonra işte bu dedim :)
Aydos'ta hala böyle bir imkan var mı? Birileri bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Tepki
38
Maddi olarak kendimi ayarlamaktayım suan,en kısa sürede aranıza katılmak istiyerim!! Yanlız bana dh için türkiyede rahatça bulabileceğim bisiklet önerisi yapabilirmisiniz??

Tepki
2
Herşeyden önce emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Öncelikle facebook linkini açamadım ilk sayfadaki bilginize. Şimdi kendi sayfamdan sizi aratacağım.

Sonralıkla ben de videomu koyuyorum. Kartepe de ki Downhill yarışına katılmıştım. Ayrıca Doğu Karadenizde 4 yıldır bisikletle yaylalardan iniş yapıyorum. Onlardan birinin de videosunu koyarım. İşim gereği haftasonları çalıştığım için parkura gidemiyorum ama içim gidiyor onu söyliyim:) zaten aydosun altında amcam oturuyor:) İlk gecekondu evini yapan şahıstır:) Çocukken tarihi evlere ve kaleye oynamaya giderdik. 10 yıldır gitmiyorum heralde. Neyse katılacağım ilk fırsatta. Selamlar.

(link)

(link)

(link)

Tepki
2
Arkadaslar merhaba ben mutlaka elimden gelen yardimi yapmak ve sizlerle tanismak isterim. İcinizden bir tek Murat Bektas'i taniyorum. Hatta benim Marzocchi 66 RCV nin kecelerini degistiryor su ara :)) Scott Voltage FR si var. Yakin zamanda tanisip birseyler yapalim.

Murat.K

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Trek
Konuda mesajım bulunsun ki takipte olalım :)
Ülkemizden de birilerinin pinkbike'ta dh videolarını görmek güzel, tebrikler

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
güzel bir yere benziyor arkadaşlarla toplanıp gitsek iyi olacak :D

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
evet açılmıyor link bozuk

Tepki
0
İsim
bekir gençer
Bisiklet
b'Twin
bu parkur hala var mı?Konunun uzerinden yıllar gecmiste sorayım dedim.Hala varsa yerini söleyebilecek biri var mı?