Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aydos Dağı Hakkında Bilgi Talebi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında cdalefreak tarafından paylaşıldı.

1. cdalefreak

cdalefreak Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Duyduğum kadarıyla aydos dağı anadolu yakasında oturanların sıkça gittiği bir yer. Daha önceden giden arkadaşlar parkur hakkında bilgi verebilirlerse memnun olurum.

Google earth 'ten baktığım kadarıyla bir takım yangın yollarından oluşuyor. Bunun dışında patika türünden yollar da var mı?(singletrack)

İnişler/çıkışlar hangi zorlukta? Teknik inişler var mı?

ormana giriş serbest mi?

:confused:

Yaz aylarında off-road olarak yalova-esenköy bölgesinde biniyorum (dağ bisikleti cenneti :D ). fakat kışın haftasonları için erenköy e nispeten yakın mesafede uygun bir yer bulmak istiyorum. anadolu yakasında ikamet eden arkaşdalar genelde gittikleri yerler hakkında bilgi verirlerse sevinirim. :)

teşekkürler. :in:

2. cdalefreak

cdalefreak Yeni Üye

Seviye:
    anyone?

:( :confused:

3. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba
    Aydos'a ben ilk kez bundan 10 sene kadar önce gitmiştim. Bu zamandan sonra oraya sık gider olduk.

Aydos her türlü zorlukta parkurların olduğu bir yer. Fakat genelde biraz deneyimli bir binici zorluk çekmez. Hızlı inişlerde bozuk zemine dikkat gerekiyor. Kışın bazı noktalardaki çamur çok yapışkan..Yaz aylarında bölgede bulunan baraj göleti de görüntüyü serinletiyor. (içine girmeye uygun değil)

Fotolar Aydos'ta çekilmiştir.
    Gürsel

cdalefreak bunu beğendi.
  4. cdalefreak

cdalefreak Yeni Üye

Seviye:
    Gürsel abi teşekkürler.

resimlerden oldukça güzel görünüyor. aylardır binmiyordum. bu hafta sonu kısmetse gitmeyi planlıyorum.. bakalım. :)

edit: bu arada ormandaki yollar çok karışık mı? kaybolur muyum? :D

Abdullah.

5. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Selam Abdullah.
    Aslında çok karışık değil. 2 sıra tepe var, ortada vadi. Vadinin sonunda baraj gölü var. Kapıdan girince önce tırmanış sonra iniş var. Ama en yüksek noktaya (kapıdan sonra) çıkıp da sağa dönersen sırttan gitmiş oluyorsun. Yavaş yavaş yükseliyor(inişli, çıkışlı) Sonra ilerden bir yerden sola (herhangi bir sapaktan) saparsan vadiye iniyorsun. Vadiye gelince sola devam edersen (sağa gidersen evlere girersin:)sonunda baraja çıkar. Barajın başladığı yerden tekrar kapıya (sola) doğru yönelirsen çıkışa gelirsin. Barajı görüp de yine sola saparsan daha az eğimli yolllardan geri dönmüş olursun. Google Earth'de bu yolların çoğu görünüyor..

Selamlar..
    Gürsel

6. Lancelot

Lancelot Yeni Üye

Seviye:
    Gürsel abi teşekkürler verdiğin bilgiler için ama şunun bir krokisi olsa daha iyi olurdu, sonra kendimizi sağda solda kaybetmiyelim ;) :)

7. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Selam. Yaw krokiye falan gerek yok. Bir kere gitsen anlarsın. Kaybolsan da bir şey olmaz. Borneo ya da Amazon ormanlarında değilsin ki. Her tarafı evlerle çevrili..Biraz yüksek bir yere çıksan her yer ayaklarının altında zaten..

8. sedat balkız

sedat balkız Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Eren Aydinin Mesajlarina Bakarsan İyİ Olur ÇÜnkÜ Onun Yanİn Dakİ Abİ DaĞci Ayni Zamanda Aydosu Çokİyİ Bİlİyor Resİmde Gİdİlen Yol GÖl Tarafindan Gelİnİrse Çok Yakin Ve Fazla Dİk DeĞİl Kisa SÜrede Zİrveye Çikarsiniz Ayrica Bu Hafta Sonuda Çikmayi Planliyorlar

9. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Konuya yazan arkadaşlar konunun 2006 yılında yani tam 4 sene önce açılmış olduğunu göz önünde bulundursunlar lütfen. Sadece hatırlatmak istedim.

Evren T. bunu beğendi.