Aydınlatma önerisi

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
@BerkEvren aynı üründen bende kullanıyorum 150 kiraya almıştım çiftini 2 yıl önce,fiyatlar hala aynı.çok kullanışlı bir ürün.alacaklara tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren
Scudo

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Alisimsekoglu
Aynı ürünü kullandım. Hatta powerbank ile çalıştığı için çoğu zaman yanıma alıyorum. Ama ne pili gerçekten 6400mAh (500 Mah'lık Btwin lambalar daha uzun yanıyor) ne de 5000 Lümen. Mercek sistemi güzel ve uzağı aydınlatıyor ama lümen konusunda başarısız. Moon cometler en düşük ayarda (50 Lümen) bu solarstorm lambalardan fazla parlıyor. Bir aksilik olmazsa bu akşam farklı ISO ve pozlama ayarlarıyla bir karşılaştırma fotoğrafı atabilirim. (Solarstormlar fiyatına göre gayet başarılı ışıklar bu arada ona lafım yok)

Tepki
26
İsim
Ali Şimsekoğlu
Merhaba @BerkEvren ürünü karanlık bir ortamda denedim 30-40 metre gibi bir mesafede iyi fakat şarjı yada bataryasının ne kadar gittiğini deneyimleyemedim dediğiniz gibi f/p ürünü.
Ben üründen memnunum bende fırsat bulabilirsem resim falan atmaya çalışayım düşünen arkadaşlar için referans olabilir

• Beğen

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
İlk sayfada bahsettiğim Moon Comet ön ve arka lamba için ufak bir karşılaştırma yaptım elimdeki diğer ışıklarla. Umarım ışık konusunda kararsız kalan arkadaşlar için yardımcı olur;

İncelemeyi yapmak için 4 Ön ve 4 Arka ışık’la, aynı fotoğraf makinesi, aynı mesafe, aynı pozlama değerleri ile resimler çektim. Resimlerin üzerine yazı eklemek dışında hiçbir ışık ve renk ayarı yapmadım. (Meraklısına; Canon 550D Kamera / EF-S24mm f/2.8 STM lens kullandım)

Ön Işıklar;
on_isiklar_2.png
Burada da VIOO Clip 500 aydınlatma değil dikkat çekme amaçlı olduğunu kanıtlıyor. Topeak Whitelite HP Focus ise adının hakkını veriyor ve bir noktaya topluyor tüm ışığını. Bu ufak alan bir tabloya bakarken rahatsız edici olabilir. Ama yol bisikleti süren ve yolun üzerine odaklanan biri için uygun bir ışık olacaktır. Solar Storm şaşırtıcı şekilde Moon Comet 100 L ile yarışır halde aydınlatma konusunda. Ama asıl sorun Solar Storm’un 100 Lümenlik rakibi karşısında 7500 / 10.000 Lümen gibi acayip rakamlarla pazarlanıyor oluşu. Evet tam bir yalancı. Ama işini güzel yapıyor.

Arka Işıklar;
arka_isiklar_2.png

Moon Comet 35 L ile ilgili söz söylemeye bile gerek bırakmıyor bu karşılaştırma. Aynı ön ışıkta olduğu gibi hafif, pratik ve güçlü. Yani testin açık ara birincisi. VIOO Clip 500 ise yine aydınlatmıyor sadece yanıp sönerek dikkat çekiyor. Topeak Redlite UFO Mini bir arka lamba için yeterli görünürlükte. Yine hafifliğe önem veren yol bisikletçisi için doğru seçim olacaktır. Ama bu testin asıl sürprizi kalem pilleri dahil 10 TL’ye satılan JingYi. Fiyat performans konusunda açık ara lider. JingYi ışığı 1 yıldır aynı pillerle yağmur çamur kullandığımı, bir kez kazayla yıkadığımı da söylemem lazım.

(link)

Ufak bir ekleme yapayım;
Moon'u diğer ışıklardan ayıran kritik nokta gündüz görünürlüğü. Ön ışığı da arka ışığı da öğlen güneşi altında bile dikkat çekecek kadar görünüyor.

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
Moon Meteor 250 200 lümen ışık veren usb şarjlı bir ön far fiyatı ortalama 140-150 TL
Moon Lx 360 300 lümen veren usb şarjlı ve değiştirilebilir 18650 pilli bir ön far fiyatı 250-260 TL

Arada net 100 TL fark var ortalama bir tayt parası, kullanmış olanlardan yada ikisini görüp kıyaslamış olanlardan yardım rica etsem tavsiye konusunda? Gece yarısı sürüşü yapmayacağım ama olurda zifiri karanlıkta çıkmak zorunda kalırsam ihtimalini es geçmeden cevaplarsanız sevinirim.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.103
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mahden Aliexpress veya Gearbest'den Gaciron 400 almanızı tavsiye ederim. 20 dolar civarında fiyatı, ışığı orta şiddet yanarken bile gayet yeterli, hele çakar prob modu efsane. Orta şiddet ışık moduyla 6 saat rahat gidiyo.

• Beğen
Tepkiler: mahden

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Benim favorim AliExpress . Ön aydınlatma 800lumen lixada marka aydınlatma. 19 dolar ve fiyatını fazlasıyla hak ediyor.

Arka aydınlatma ise 100lumen deemount 6 dolara harika bir aydınlatma sunuyor. İsterseniz beyaz kırmızı isterseniz mavi kirmizi secenegi var. Cakar modu Çok dikkat çekiyor e5te bile rahat ediyorum. Şarjı da çok iyi gidiyor. O paraya bedava diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@mahden

Aşağıda linkini verdiğim sigma buster 200 ü kullanıyorum. Bir tanesinin ışığının örneğini koymuşlar. Ben aparatla 2 tane kullanıyorum. Mükemmel. :harika::)

• Beğen

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@ÇaNakkaLeRuHu 2 tanesi 400 TL'ye yakın tutuyor ama 1 tanesi işimi görürse adaylar arasına alayım, 200 lümen diyor özelliklerinde moon-meteor ile aynı ışığı veriyor sanırım.

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
@mahden

Bir tanesi de gayet yeterli oluyor fakat ben biraz fantazi yaptım işte :D

Birde şöyle aşağıdaki gibi birşey varda sanırım biraz abartı :)

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
moon meteor 250 siparişi verdim.
200 lümenin yeterli olduğunu düşünüyorum, 500-600-700 lümenlik ürünler de var elbet ama bunda bir üst sınır yok sonuçta nevada çöllerinde bisiklet sürmeyeceğim:)

• Beğen

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@mahden bende 250lumen knog vardı ancak 30kms veya üst süratlerde görmüyordum. Sadece neye çarptığınizi görürsünüz. Ama daha yavaş gidiliyorsa yetiyor...

Ben 600lumen aldım şimdi rahatım.

• Beğen

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
@Ozan k. onu da düşünmüştüm doğru karar vermişim demek ki inişler hariç 22-25 arası bir tempo tutturuyorum fazlası lüks ve pahalı oluyordu, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

• Beğen
Tepkiler: Ozan k.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
466
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
TEKERLEK UP Usb Şarjlı Bike Işık Ön Gidon Bisiklet Led Işık Pil Fener Fener Far Bisiklet Aksesuarları
(link)
(from AliExpress Android)
AliExpress den bu aydınlatmanın 400lm olanından aldım yaklaşık 2 aydir kullaniyorum. Şarjı 3,5-4 saat gidiyor aydınlatması ve modlari mükemmel tavsiye ederim.
Su geçirmiyor

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazılanlardan ve diğer internet y
@mahden

Az önce canlısını inceledim, gerçekten çok başarılı bence iyi bir tercih.

• Beğen

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ürünü kullanıyorum. Replika bir ürün ve sanırım moon replikası ama kalite olarak hiçbir farkını göremedim. 3 farklı ışık modu ve flaşör seçeneğiyle geliyor. Usb şarjlı, kullanım süresi son derece yeterli. Aydınlatması ise bence parasının da çok üzerinde.

(link)

Ozy

Aktif Üye
Tepki
411
İsim
Ozan
Bisiklet
Specialized
@BerkEvren

çok faydalı bir inceleme olmuş. elinize sağlık.

• Beğen

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
(link)
Bu seti aldım birkaç ay önce gerçekten harika aydınlatmaları var ... :harika: