Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

aydından-marmarise bisiklet turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında angelalibs tarafından paylaşıldı.

1. angelalibs

angelalibs Yeni Üye

Seviye:
    https://maps.google.com/maps?saddr=...uşadası&t=h&mra=dme&mrsp=5&sz=12&via=2,4&z=10
    kusura bakmayın resim koymayı beceremedim rota linkte ağustosun sonuna doğru bu rotayı yapmayı planlıyorum.Acaba daha önce buralardan geçmiş olanlar kalacak yer(çadırda kalmayı düşünüyorum), yol durumları(özellikle akbük-güllük arası değişik bir yol seçtim),vs bilgilendirici herşey hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
    ayrıca oradan geçerken suraya da uğra tarzı tavsiyelerde de bulunursanız memnun olurum

ayrıca ekstra olarak tur için http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ubena-flash-cift-kargo-bedava-122865357/detay bu lastikleri almayı düşünüyorum iş görür mü.(malum öğrenci bütçesi) bisikletin arkasına fazla yük almayacağım çadır ve uyku tulumu olacak sadece

not:bodrumdan datçaya feribotla geçeceğim o yolu rotadan çıkaramadım onu dikkate almayın
    şimdiden yorumlarınız için teşekkürler

2. berk41

berk41 Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Merhaba, ben o lastikleri aldım ve 2 hafta sonra lastik asfaltta eriyip balon yaptı. Yani ömrü bitti. Uzun yola gidecekseniz daha kaliteli ürün almanızı tavsiye ederim.

angelalibs bunu beğendi.
  3. fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kuşadası'ndan sabah erkenden çıkmanı tavsiye ederim çünkü Söke'ye doğru orta zorlukta bir çıkış var. Milas yatağan arası fena bir yokuş var dikkatli olmalısın. Yol üzerinde Yatağan'a kadar benzin istasyonu bulmak bile zor. Akbük güllük yolu muhtemelen battı çıktılarla zorlu ve manzara bakımından zevkli gider. Alternatifi olan Bafa gölünden 1 ay önce geçmiştim. Orada da battı çıktılar vardı ve bafa gölü çevresinde yol çalışmaları nedeniyle baya sıkıntılı olmuştu. Yatağan Muğla arası ha keza yol o kadar düzgün değil. Muğladan sonra yol düzeliyor Marmarise doğru virajlı, harika manzaralı bir iniş var. Kendini fazla kaptırmamanı tavsiye ederim çünkü gerçekten tehlilkeli bir iniş. Oradan fethiye'ye doğru gittiğim için Marmmaris yolunu bilmiyorum ama güzel,zorlu bir rota çizmişsin. Çıkmadan önce kondisyonunu yüksek tutmanı ve mümkünse tur arkadaşı bulmanı tavsiye ederim. Umarım kendini çok sıkıntıya sokmadan iyi eğlenirsin. Yolla ilgili bir yazım var onu forumdan okuyabilirsin.

angelalibs bunu beğendi.
  4. angelalibs

angelalibs Yeni Üye

Seviye:
    peki fatih bey bafa gölünün dibinden milas merkeze giden yol mu dha rahattır yoksa benim rotadaki akbükten doğru giden mi
    ayrıca su milas yatağan arası yolu gitmeyeceğim onu rotaya ekledi google map çıkaramadım milastan aşağı sapıp bodruma ineceğim oradan feribotla datça datçadanda bisikletle marmarise geçeceğim ve bitecek tur

bu lastik nasıl http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-559-anti-puncture-system-aps-125742824/detay

5. fatih kurt

fatih kurt Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    feribotla gitme konusunda çok doğru karar vermişsiniz. Ben gittiğimde bafa gölünün dibindeki yolda çalışmalar vardı. Bisikletim de sabit maşa olduğundan kollarım acı çekmişti. Onun dışında pek yokuş yok. Diğer rota hakkında bilgim olmadığı için bir şey diyemem. Lastik konusunda pek bilgim yok ama yolu çıkartır herhalde. Siz yine de yanınızda yedek iç lastik götürmeyiunutayın.

6. angelalibs

angelalibs Yeni Üye

Seviye:
    yol arkadaşıda aranıyor ıspartadan yada aydından

7. ender77

ender77 Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Planladığınız tur ülkemizin en güzel güzergahlarından birisi şüphesiz. Ancak denize dik uzanan daplarımızın bol olması itibariyle zorlu, özellikle Milas-Güllük bölgesinde çetin rampaların olduğu bir parkur. Tabii bütün bunların ödülü ise muhteşem manzaralar.
    Bodrumdan Datçaya feribotla geçmen akıllıca. Datça limanının ismi Körmen. Datça'ya gelmişken Knidos antik kentini ve buradaki Ege ve Akdenizin birleştiği noktayı görmeden dönmemeni tavsiye ederim. Eski Datça mahallesi de görülmesi gereken bir yer.
    İkinci olarak, turu tek başına değil de, bir yol arkadaşı ile yapman, hem eğlence hem güzenlik açısından daha iyi olacaktır.

angelalibs bunu beğendi.
  8. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba,
    Didim-Akbükten; Kazıklı-Gürçamlar- Kızılağaç-Kıyıkışlacık- Bodrum yolu rotası iniş çıkışlardan oluşur çoğu zeytin ve çam ormanları içinden geçer, Kıyıkışlacık köyü yoldan 4-5 km. içeridedir ama güzeldir, tam cepheden Güllük'ü görür, tavsiye ederim.

angelalibs bunu beğendi.
  9. angelalibs

angelalibs Yeni Üye

Seviye:
    başka görüş ya da tavsiyesi olan var mı??

10. mustafa tanrıverdi

mustafa tanrıverdi Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kısmetse 15 yada 16 sı gibi İzmir' den çıkıp, Datça' ya doğru hareket edeceğim. Sanırım sizin güzergahı kullanacağım.
    Bu tarihlerde yola çıkacak olan varsa beraber devam edebiliriz.

11. angelalibs

angelalibs Yeni Üye

Seviye:
    ben ağustosun sonunda çıkmayı düşünüyorum tura çıktıktan sonra yol,konaklama vb hakkında burdan beni bilgilendirirseniz çok sevinirim erken çıkmayı isterdim tura ama staj falan var doluyum.