Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aydın'da Salavatlı - Sultanhisar turumuz

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tuğrul Tomba tarafından paylaşıldı.

1. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    geçen pazar Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi olarak gerçekleştirdiğimiz turumuz. imageshack isimli siteye fotoğraf yükleyemediğim için {sanırım artık paralı hizmet verecekler, 30 gün deneme süreniz bitti yazıyor, azıcık ingilizcemle böyle anladım :) } Bu nedenle facebookta paylaştığım albümün linkini alta yapıştırıyorum. Sağlıcakla kalınız.
    https://www.facebook.com/tugrul.tomba/media_set?set=a.10152300954366380.1073741831.678501379&type=1

2. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Photobucket' ı deneyin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tuğrul Tomba bunu beğendi.
  3. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Nedense ilk olarak sucuklara odaklandım :)

Güzel tur olmuş. Epey katılımcı varmış. Gittiğiniz yer de çok güzel.
    Pedalınıza sağlık.

Fotoğraf için ben tinypic.com kullanıyorum. Pratik ve üyelik derdi de yok. Tavsiye ederim.

4. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    5 yaşımdan 18 yaşına kadar kaldığım yerdir Aydın. Beni büyüten lise çağlarımın en güzel zamanlarını geçirdiğim yerdir Aydın. Tuğrul Bey Aydın dediniz içimde bir şey cız etti. Ne güzel yerdir Aydın yöresi. Sultanhisar ı Nazilli'si Atça kasabası Köşk'ü Umurlu'su hepsinin ayrı ayrı anısı vardır. Özellikle Sultanhisar dan geçerken yıllanmış çam ağaçları eşlik eder sizlere. Şimdi durup düşünüyorum da keşke bu spora orada başlasaymışım. Bana anılarımı hatırlattığınız için teşekkür ederim Tuğrul Bey.

Bu arada başka upload siteleri de var onlara ekleyin isterseniz. Herkes Sosyal medya kullanmıyor. Örn: https://imgur.com/

Tuğrul Tomba ve Oktay Erkan bunu beğendi.
  5. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel satırlarınız için hepinize teşekkür ederim. fotoğraf yükleme sitelerine bir göz atayım. Aydın'a yolunuz düşerse burada çekinmeden çalabileceğiniz bir kapınız var. Sağlıcakla kalınız.

Mustafae ve Oktay Erkan bunu beğendi.
  6. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Fotoğraftaki yer haramiler mi? Sanırım şimdi Nyssa diyorlar. Bizim köy yavlu şimdi ismi yavuzköy. Baba tarafı Sultanhisar ve Yavuzköy de büyümüş. Bir ara orada sağlam bir bisiklet turu yapmayı düşünüyorum. ^^

Yavuzköy Atatürk'ün dedesi Selanik'e gitmeden önce göçerken bir süre yaşadığı köy. Atatürk'ün öz babasının mezarı burada olduğu söyleniyor. Yerini araştırıyorum. Sultanhisarlı Yörük Ali Efe Sultanhisarlıdır. Yörük Ali Efe'nin babasının mezarı gene Yavuzköydedir. Kurutluş savaşında önemli bir yere sahip olan Malgaç baskını Sultanhisar ve Atça arasındaki derede yapılmıştır. Ziyaret edeceğim yerler hakkında bilgiler edip veya edindiğin bilgiler sonrası oyere gidip bir de görmek hoşuma gidiyor. Bilinçli olarak bir yeri ziyaret etmek gezmek baya güzel bir haz veriyor. ^^ Tavsiye ederim. :)

7. Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Merhaba Turhan bey,
    fotoğraflardaki antik kent Salavatlı yakınındaki Akharaka. Nysa, Sultanhisar sınırlarında bulunuyor. Oraya da önümüzdeki pazar bir tur var. Buyurun gelin. Ancak yazdıklarınızdan bir noktada sanırım hata var: Atatürk'ün öz babasının mezarı demişsiniz, "öz dedesinin mezarı" olmalı diye düşünüyorum.
    Sağlıcakla kalınız.

8. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Wikidia dan babası diyor. Yerini bilen arıyorum bir türlü bulamadım daha. Yerini bilmediğim için bir şey diyemem.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yavuzköy,_Köşk

9. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçen Pazar Aydın'daydım bisikletli bir grup görmüştüm Aydın-Nazilli ana yolundaydı. Siz miydiniz bilmiyorum :) Paylaşım için teşekkürler.

10. Erdal YAVUZ

Erdal YAVUZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Tuğrul bey çok güzel bir gezi olmuş,fotolarda çok iyi, ancak; ençok sucuklu fotoları sevdim,ahanda şimdi sucuğa doğru ani bir hamle yapıyorum.Sağlıcakla.