Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayakta kalmaya çalışsan bisiklet servisleri.

Konu, 'Trakya Bölgesi' kısmında Ugur Cakmak tarafından paylaşıldı.

1. Ugur Cakmak

Ugur Cakmak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arife günü Muratlı Caddesine ki Yüksel Ustaya uğradım.biraz muhabbeti koyulaştırdıktan sonra, sedona marka bisikletlerin servisini vermeyeceğin beyan etti. Nedenini sorduğumda satış verinin aksesuar satışına başlamış olmasıymış. Biraza daha konuşunca hak vermemek elde değildi. " bisiklet montajından 8-10 TL para kazandığını, ama montaja gelen müşterileri bunun yanında dükkanından ufak tefek aksesuar aldığı ancak onlar sayesinde ayakta kaldığını bahsetti. " Hiç dikkat ettiniz mi ? Hiç yeni açılan bisiklet servisi yok. Yarın öbür gün bu ustalarda dükkanlarına kilit vururlarsa, en ufacık malzeme için Tekirdağ sınırları dışına çıkmaya başlayacağız. Ya vites, fren, akord vs gibi sorunlarımız olursa bisikletlerimi sırtlayacağız. Aslında bunun çözümü çok basit bisikletleri ve aksesuarlarını bisikletçilerden almak. Bisiklet ile bilgisi olmayan zücaciyeci, bebe mağazası vb gibi yerler aksesuar satın almayın.

türker22222 ve İslam Gölge bunu beğendi.
  2. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    Sadece sizin oraya has sanırım. Bizim burada bisikletçi bol. Müşteri beğenmiyor hatta. Adama bakım yaptırmak için gidiyorsun bir şey yok bunda diyor. Diyorum teker hafif yalpalıyor düzeltilebilir mi diyor o kadar benimkide yapıyor bir şey olmaz. Ayrıca züccaciyeciden falan hiç almadım ama büyük bisiklet mağazaları daha avantajlı müşteri açısından. Pek az mahalle bisikletçisi bisikletçiyi düşünüyor. Gerisi nasıl kazık atarım derdinde, istemeye istemeye işini yapan adamlar. Aksesuar olayına gelince de benim gördüğüm bir iki bisikletçi mesela Dealextreme deki ürünlerin birebir aynısını satıyor. Fiyatı da sitedekinin 2 katı hemen hemen.

3. CaCaLa

CaCaLa Yeni Üye

Seviye:
    Anlattığınız olay her işletmede olduğu gibi teknolojinin gerisinde kalarak yavaş yavaş çökmeye başlama evresidir.
    Oysa bisiklet ustası teknolojiyi kullanan malını daha iyi nasıl pazarlayabileceğini araştıran internet sitesi açan değişik ürünleri ülkemizden yada yabancı ülkelerden tedarik edip satan bir işletme olsaydı birde bunun yanına ustalığını koysaydı hiçte o duruma düşmezdi.