Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayakları Rahatlatmak ve Turda Ağızın Kurumamasu İçin Ne Önerirsiniz ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında iamhasancanbam tarafından paylaşıldı.

1. iamhasancanbam

iamhasancanbam Blonde Boyz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar bisiklet turundan sonra ayakları rahatlatmak ve turda ağızın çabuk kurumaması için neler önerirsiniz ?

2. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    ayakları rahatlatmak için arada bir spdden çıkarıp sallamanın yararı oluyor ağız kuruluğuna çözümüde sakız çiğnemek ve sık arayla su içmekle çözebilirsin ;)

3. Dizdar MERT

Dizdar MERT Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet 10 ar dakika arayla azar azar su içersen pek olmuyor kuruluk ben ayaklarımı rahatlatmak için saatte bir falan ayağımı tutup arka tarafa doğru çekiyorum birkaçkez belki onun da faydası olur.

Arkadaşlar hazır konu açılmışken sorayım bisiklet sürerken nefes alış verişlerim hızlandığında ağzım kocaman açılıyor dilim dışarı çıkıyor ve ağızımdan nefes alıp vermeye başlıyorum sizce bu normal midir?

ilkcan çağdaş bunu beğendi.
  4. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    Hasan Can turdan sonra ayakları rahatlatmak demıs ben sadece guzelce yıkıyorum veya dusta ovuyorum. eger ıhtıyac varsa sert bı masaj iyi gelıyor.

susama ıcın de bence sakız cıgnemek tehlıkelı olabılır. sonucta spor yapıyoruz nefes alısı artınca bogaza kacarsa falan. bi de mideyi asıdıklestırmeye gerek yok kanımca :) su soguk veya serınse agzınızda bıraz tutun ve calkayalın. (ozellıkle soguksa kesınlıkle yapın. cok soguk suyun emılımı daha yavas )

"bisiklet surerken" fazla genel olmus bence. devamlı oluyorsa kendınızı fazla zorlamayın derım. dun gece bısıklet surerken bende de oldu ama cok dık bir yokus cıkıyordum ve nabzım 230-240 cıvarıydı (max. nabız 200 olması lazım ama nasıl oldu bılmıyorum 15 snde 60 atım saydım :D)

5. Dizdar MERT

Seviye:
    Yani bisiklet sürerken dediğim benim de yokuş çıkarken bir de düz yol da olsa çok hızlı pedal çevirirken oluyor.

Tabii anında değil birkaç dakika geçince ama yokuşta anında başlıyor zaten yokuşun sonu daha bir zor ondan sonra toparlamak için birkaç dakika geçmesi gerekiyor.

6. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar.Ağız kuruluğunu önlemede sakız işe yarıyor...(Gerçi arkadaşlarda yazmış...)Bacak ağrıları içinse benim önerim bacaklarınızı duvara dikip bir süre beklemek...Bu sayede kan akışına yardımcı olursunuz.Dinlendirir.Birde açma-germe egzersileride çok önemli.Bunlar turların sonunda mutlaka yapılmalıdır.Hem bacaklarınızı dinlendirir hem de bir sonraki aktiviteye bacaklarınızı hazırlamış olursunuz...

7. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah aşkına sedonacı baba takma isimli kardeşim.:D.İnan ki var ya beni bazen çok güldürüyon.Bak şu yazıda;"Arkadaşlar hazır konu açılmışken sorayım bisiklet sürerken nefes alış verişlerim hızlandığında ağzım kocaman açılıyor dilim dışarı çıkıyor ve ağızımdan nefes alıp vermeye başlıyorum sizce bu normal midir?".Bu yazıyı nete koysan,zaten nette de,mesela face e falan koysan,rekor kırar."Ağzım kocaman açılıyo"ha ha:D:D:D.
    Konuya gelince;aynı olay bende de var.Arkadaşların söylediklerine de katılıyorum.Birisi de bu forumda veya internette değil,yolda gördüm.Ayaklarını gidonun üstüne koymuş gidiyordu.Bayağı yorulmuş herhalde.Fotosunu çekemedim,hızlıda gidiyordu,cambaz.:D:D

8. Dizdar MERT

Seviye:

Ee ama öyle oluyor vallahi sinek falan kaccak nefes boruma ölcem dye korkuom maske mi taksam:D