Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ayakları fena üşüttüm geçmiyor

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ufuk Yılmaz 45 tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben bisiklet sporuna yeni başladım sayılır.Ağustos ayından itibaren düzenli olarak antreman yapıyordum fakat antremanları sabah yaptığım için hava biraz da serin oluyordu ve ayağımda ayakkabı kılıfı olmadığı için de ayaklarım bolca terleyip,rüzgarlanıp soğuduğu için hastalanmış galiba.Bununla ilgili doktora da gitmeyi düşünüyorum ama gitmeden önce bir de size danışayım dedim.

Bisiklete başladığımdan beri tuvalete gitmelerim arttı.İlk başlarda önemsiz gibi gözüktü(ağustos ayında) fakat mevsim sonbaharı buldu ve soğuk havalar da olmaya başladı bununla birlikte kışlık kıyafetlere geçmem gerekirken maddi durumlardan dolayı kışlık kıyafete geçemedim ama spora devam ettim.

Öncelerde antremandan geldikten sonra ayaklarım normal sıcaklıkta oluyordu fakat zamanla rüzgarı yiye yiye ayaklarım rahatsız olmuş,soğuklarında gelmesiyle beraber... eve geldiğimde çorabımı çıkardığımda ayaklarım buz gibi oluyordu,sürerken de hissedilir bir uyuşma oluyordu.Rüzgarı kesmek için önce çorap geçirdim ayakkabıma,artık ayak üşüttüğü için o bile işe yaramadı sonra kışlık bir tane ayakkabı kılıfı aldım ama nafile ayaklar rüzgar görmese bile terleyince veya biraz soğuk görünce hemen buz gibi olmaya başlıyor.Sıcak görünce ise de birden ısınıveriyor.

3 haftadır evde trainerimde dahi antreman yapamıyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

2. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kışlık ekipmanı almadan bisiklete binme bence bu havalarda.Ayaklarının üşümesinin nedeni ayaklarının terlemesidir.Termal çorap al ilk olarak.

3. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim.En yakın zamanda en az bir çift termal çorap edinmeye çalışacağım.

Kışlık kıyafet almadan bisikletimle dışarı çıkmayı düşünmüyorum zaten.Evde trainerim var artık.Onda sürerim.

4. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    geçmiş olsun. bi süre ara ver bence. hiçbirşey sağlığından önemli değil.

Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  5. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok dikkat etmek lazım bu havalarda. Allah korusun romatizmaya çevirebilir...

Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hemen hava soğukluğuna bağlama derim eksi 10 derecede ıslak çorap ile 2 saat pedal çevirdiğimi bilirim bu sıkıntıları yaşamadım.Demir ve kan değerleride önemlidir, ayrıca kan dolaşımında da sıkıntı olabilir(dolaşımın en zorlandığı bölgedir ayaklar).Bir dahiliyeciye gözükmende fayda var diye düşünüyorum.Beslenme problemide olabilir.Bir çok sebebe bağlı bu gibi durumlar.Tek tek sen araştıracaksın.