Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayakkabıcıya spd genişleten oldumu?

Konu, 'Giyim' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar merhabalar, risk alarak net üzerinden bont riot aldım lakin bikaç mm ufak gibi.Risk dememin sebebi ölçü rehberine göre tam olacak gibi olmasaydı,sonra stokta da 44 vardı herşey iyi dedim siparişi verdim, stok güncellendi ve yarım numara daha büyüğü eklendi şanssızlığıma.Mail attım onlar dönünceye kadar kargoya verildi,ilk defa merlin cycles ın hızlı kargosunun zararını gördüm:D Ufakta değil aslında tam ama canımı yakar mı uzun sürüşte bilmiyorum. Bugünkü denememde sadece bir parmağımda acı hissettim. Geri gönderme işi yalan,satsam şu an zarar edeceğim paramda kalmıyor. Ayakkabıcıda bu kalıp açma işi nasıl? Birde sıkıntı olan karbon kompozit taban burna doğru çıkık.Durum bu, birkaç mm daha olsa tamam diyeceğim, deneyen tavsiyesi olan alıcı olan:p var mı ?:(

2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    İç tabanı daha incesiyle değiştirmeyi deneyin. Pek genişlemiyor bu ayakkabılar.

Ekrem Yılmaztürk bunu beğendi.
  3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Evet oldu, işe yaramıyor. :) Sırf bu yüzden yeni ayakkabıları satıp bir numara büyük olacak şekilde yeniden satın aldım. İç tabanı çıkartınca daha rahat ama yine de burun kısmından vurmuştu ayakkabı.

4. Uğurcan İ.

Uğurcan İ. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Extradan tabanlık alıp daraltmıştım bende :)

5. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben hem en hemde boy genisletmesi icin vermistim sonuc guzel oldu :)

6. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çözüme bir nebze yaklaşıyorum sanırım,yorum ve yardımlar için teşekkür ederim:)

7. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende de var ayakkabı arkadaştan almıştım içteki tabanlığı çıkardım yine olmadıçAyakkabıyada verdim, ısıtmalı genişletme yapmayı denedi yine fazla olmadı. Sizin açtığınız başlığın altına yapılan yorumlardan sonra fırınlama da yaptım yarım numara civarı genişleme oldu galiba ama yine yetmiyor bana. Kaliteli ayakkabılarda bu durum daha zor olabilir diye düşünüyorum. Eğer yarım numara civarı olsaydı bende ki ayakkabı bana tam gelebilirdi . Bu arada bendekinin markası Northwave.

Bu arada 44 numara ayakkabı kaç santimetreye tekabül ediyor Bont markalarda. ?

8. Ekrem Yılmaztürk

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    44numara 272 yada 273mm olsa gerek. Fırınlama ile sorunum büyük ölçüde halloldu taraklardan yana sıkıntım vardı ,ayakkabı zaten fırınlanabilir bir ayakkabı ama fırındaki sıkıntıdan tam yapamamışım.Buruna da belki 1-2 mm müdahale şansım olur. NW den sonra bont aldım,onun sıkıntısını yaşadım zaten,NW geniş rahat bir ayakkabı 44giyerken bolluk vardı.Bunda o boş kısım olmasın diye 44 olur dedim onun sıkıntısını çektim.