Ayakkabı numarası - Sizce değiştirmeli miyim?

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
MT34 SPD ayakkabı aldım. Alacağım yere telefon edip iade durumunu sordum, iki farklı numara alıp iyice karşılaştırıp ayağıma uyanı seçip diğerini geri iade edeceğimi falan söyledim. Adam valla ikna etti beni o anda, normalde 44 giyiyorsan 45 olur dedi, bizi uğraştırma falan dedi ben de tamam dedim:acpsnr:. Keşke dinlemeyip hem 44 hem 45 numara alsaymışım.

Bağcıklarını bağlayınca ayakkabı hiç oynamıyor ama pedal çevirirken de böyle durur mu emin değilim. Topuk dayanıyor tam arkaya bağlayınca, önde boşluk kalıyor. Rahat da aslında. Bağcığı çözüp ayağımı ön tarafa dayayınca arkada baya bir boşluk kalıyor ordan anladım. Bir parmak çok rahat giriyor yani.

Sizce bu numara iyi mi, bir küçüğünü mü almalıyım?
Not: İnce çorapla denedim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bana kalırsa ayakkabın uygun. Zira ayakkabılarda önemli olan topuğun rahat oturmasıdır, ne bol ne dar. Parmak uçlarında ise mutlak surette boşluk olmalıdır, miktarı abartılı olmadığı sürece önemsiz.

Çocukken ayakkabı alırken parmak ucuna bastırırlar, boşluk varsa büyük, küçüğünü verin derlerdi. Ne kadar yanlışmış! Bu gazla 40 yaşıma kadar 42 giydim, şimdi 43 giyiyorum ve doğrusu bu. SPD ayakkabıları ise 44, tam oluyor.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Cevabınız için teşekkürler. Muhtemelen dediğiniz gibi uygun ama yine de beynimi kemiriyor 44 numara nasıl olurdu acaba diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.

Yarın doğabisikletten 44 numarasını sipariş vereceğim. İkisini kıyaslayıp, en iyisi uyanı seçip diğerini iade edeceğim. Şu ana kadarki hizmetleri muhteşemdi, siparişin sonraki günü ürünler elimde oldu ve fiyatları da çok güzel. Umarım iadede de bu kaliteyi devam ettirip sıkıntı yaşatmazlar. Zaten tavsiye konusu açmayı düşünüyordum doğabisiklet hakkında. Yurtdışı fiyatına satıyorlar resmen, yurtdışıyla uğraşmadan direk sipariş verip sonraki günü ürünlerin elimde olması çok güzeldi.

Bakalım...