Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayakkabı konusunda yardım

Konu, 'Giyim' kısmında Mert Uyguç tarafından paylaşıldı.

1. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    Yol ayakkabısı için bu tarz birşey düşünüyorum.
    aranızda kullanan yada bilen varmı ?
    Yazın kullanımı ve rahatlıgı hakkında bilgi edinmek istiyorum

2. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bisiklet üzerindeyken sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Ama yürüdüğünüz zaman trekking rahatlığı beklemeyin. Fotoğraftaki model güzelmiş filelide hava alır yaz için ideal. Kışında kılıf alırsınız.

3. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Marka olarak 2 farklı modelini kullandım bunun. Havalandırması çok iyiydi ikisinin de. Ayak için de gayet rahattı. Ama yürüyüşte sıkıntılı.

4. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tek diyebilecegim bu yol ayakkabisi degil aslinda. MTB ayakkabisi. Normal yol ayakkabilarina gore yuruyus acisindan bir sikinti olmaz, alt kisimlari fazlasiyla disli.

Ha yola olmaz mi? Olur. Ama bogazli olmasi dezavantaj olabilir.

Ustelik yanlis gormuyorsam GORETEX bu ayakkabi. Yani daha cok su gecirmeme uzerine bir yapisi olmasi lazim.

Murat B. bunu beğendi.
  5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kılıfın yetersiz kaldığı kış şartları için yapılmış, rüzgar ve su geçirmez bir ayakkabı bu. Kışlık gore-tex eldiveniniz varsa, bu günlerde onu giyerek biraz bisiklete binin ve ellerinizin ne kadar terlediğini görün, ayaklarınız da bu ayakkabı ile aynı ölçüde terleyecektir.

BFOkuru bunu beğendi.
  6. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    Mtb olanın fotografını paylaşmışım benim alacagım yol olanı yol içinde aynı şekilde tasarlanmışı var. Alt taraflarında hava alıcak yerleri var ama üstlerde yok yapılan araştırmada 1den 5 e kadar verilen performans derecelendirmesindede 4 puan almış northwavede. Kış için çok güzel olabilir ama yazında kullanacagım için nasıl olabileceği konusunda tereddütlerim var.

7. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    Bir de eklemek istediğim bir konu var yürüyüşteki rahatlığından bahsetmişiniz zaten antrenmanlarda kulanıcagım için sadece bisiklet üzerindeki konforu önemli

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sauna etkisi dışında konfor konusunda endişe etmeyin. Bilek kısmı; basketbol ayakkabısı ya da yürüyüş botu gibi destek veren, hareketi kısıtlayan türden değil, sadece kumaş. Kışlık kılıflar da bilekli oluyor ve hiç rahatsız etmiyorlar.

Ancak, tekrar ediyorum, bu ayakkabı sadece kışın giymek için. İzmir'denmişsiniz, kışın en soğuk günlerinde Spil Dağı'na tırmanmıyorsanız ihtiyacınız yok bu tip bir ayakkabıya; normal bisiklet ayakkabısı, kılıf ve yün çorap ile birlikte 3-5 dereceye kadar olan soğuklarda yeterli oluyor.

Dikkat ederseniz, ayakkabının üstünde "artic" yazıyor ve yanında kar tanesi var. Bu da aynı markanın "artic" eldiveni:

Bu eldiveni yazın giymeyi düşünür müsünüz? Ayakkabıyı da düşünmeyin.

Mert E. bunu beğendi.
  9. Mert Uyguç

Mert Uyguç Üye

Seviye:
    %49 indirim var diye düşünmüştüm sorun çıkarırmı diye aklıma takılmıştı sağolun yardımınız için.