Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayakkabı kılıfı

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında havatemiz tarafından paylaşıldı.

1. havatemiz

havatemiz Yeni Üye

Ayakkabı kılıfı, yazlık Sidi SPD ayakkabı ile kullanılırsa üşümeyi önleyebilirmi ? Yoksa, kılıf yerine kışlık SPD ayakkabımı almalıyım ? Ayakkabı kılıfı kullananların deneyimlerini merak ediyorum.

sare bunu beğendi.
  2. doğuş

doğuş Üye

Seviye:
    ben kullanmadım ama bildiğim birkaç $ey var ...

kılıf kı$ın kullanılır (benim bildiğim, gördüğüm, duyduğum kadarıyla) , yani bu demek $u oluyor; ayağın ıslanınca bir anlamda ayak için "windstopper" görevi görüyor ve ü$ümeyi azaltıyor... tabi ki rüzgarı %100 kesmesi beklenemez ama azalttığı bir gerçek.

sare bunu beğendi.
  3. ozzie970

ozzie970 Yeni Üye

Seviye:
    Selam,
    Bence kışlık bir ayakkabıyı yeğlemek daha doğru olur. Kar, çamur derken ayaklar ıslanınca mahvoluyor insan. Üşümüş ayaklarla bisiklete binmek azap vermeye başlıyor bir süreden sonra.

sare bunu beğendi.
  4. doğuş

doğuş Üye

Seviye:
    $unu belirteyim yeri gelmi$ken, ayakkabının kı$lığını tavsiye ettiğim gibi eldiveninde "uzun" olanını tavsiye ederim.. yani parmakları açıkta bırakmayanları..

çünkü -Allah korusun- düştüğümüzde gerçekten koruyucu olabiliyor ve kaliteli bir ürün aldığınız taktirde fazla terleme yapmıyor, vede 2 eldiven alma masrafından kurtarıyor. (yazlık-kı$lık)

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Yaz sıcağında bana "neden uzun eldiven giyiyorsun :confused: " diyenlere uymamamın ödülünü salakça bir düşüşle aldım. Parmaklar uzun olduğu için olası bir zedelenmeden kurtardım parmakları. Tabi konuyla ilgisi yok ama söyleyeyim. Hatta ayakkabı kılıfı ayakkabıyı çizilmelerden, çamurdan vs den koruyup ömrünü uzatır şeklinde bağlayabiliriz :eek:

6. doğuş

doğuş Üye

Seviye:
    bahsettiğim olay buydu i$te.. :)