Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayak parmaklaırmda uyuşma

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında -Paşa- tarafından paylaşıldı.

1. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    merhabalar,
    son 1 aydır yaşadığım bir sorunu paylaşmak istiyorum.

-Özellikle parmak uçlarım ayağımın yarısından parmak uclarına kadar olan bölümde bisiklette örnegin 1.5 saatten fazla kaldığımda uyuşma oluyor hareketsizlikten diye düşündüm bisiklet üstündeyken ayak parmaklarımı açıp kapamayı denedim. geçici çözdü ama yine devam etti. boyum 180 m boy corratec xvert kullanıorum. sele yuksekliğim ve açım tam ( forumdan aldığım kriterlere göre ). yani tam olarak sorunun nere kaynaklı olduğunu da bilmiyorum.

gerçekten uzman kişiler antrenörler ve bu sorunu daha önce yaşamış ve çözüm bulmuş kişiler cevaplarsa çok sevinirim.

hoşçakalın

2. Barış Karapınar

Barış Karapınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Aynı sorun bendede var spd pedal kullanıyorum. Spd den önce böyle bişey yoktu. Bence benimki spd den kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Ayakkabının ayak parmaklarının üzerine gelen tokasını tamamen açtığımda ağrısı biraz geçiyo.

3. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    geçmiş olsun bende son zamanlarda başladı spd kullanırsam geçer diye düşünüyordum ama sanırım sorun farklı.. tavsiyesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum

4. orkun tulu

orkun tulu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende aynı dertten muzdaribim benzer bir konu açmıştım bana önerilen daha sert tabanlı bir ayakkabı kullanmamdı sanırım sorun spd nin ayak tabanına yaptığı baskıdan kaynaklanıyor ve bisiklet üzerinde geçirdiğim süre arttıkça popomun acısından ağırlığımı ayaklarıma aktarıyorum ve buda ayak tabanımdaki baskıyı arttırark uyuşmayı arttırıyor

5. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    ben de buna benzer bi uyusma yasadım. benımkı ayakkabıyı fazla sıkmamla ılgılıydı. ıplerı gevsetınce pek sorun kalmıyor ama kontolum azalıyor. arada bi denge kuruyodum ben de... siz de bir deneyın bunu

6. karacasus

karacasus Üye

Seviye:
    aynı sorun bende de var arkadaşlar. spd kullanmadan önce yumuşak tabanlı ayakkabılara bağlıyordum. şimdi spd kullanıyorum ve aynı şey devam ediyor. ayakkabıları gevşek kullanmayı denemek lazım ama benim gibi günlük hayattada ayakkabılarını sıkı kullanan biri için bakalım nasıl olacak

7. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    b en çok sıkmıyorum üstelik basketbol ayakkabısı ile d ekullandım aynı şey oluyor. ilk başlatda olmuyodu. acaba teknik bir şeyi mi atlyıoruz. gayet rahat ayakkabılarla bile oluyor

8. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    konuyu hortlatıyorum, kusura bakmayın. ama birçok insan bu durumdan muzdarip. ben de dahil. özellikle tabanları sert spd ayakkabası aldım. düzelir diye umut ediyordum, yine uyuşuyor. ve yanlış yaptığım şeyi farkettim sanırım. pedallara çok fazla yükleniyorum, haddinden fazla güç uygululuyorum. yumuşak şekilde basıp, hızlı çevirmek varken ben bunun tersini yapmışım. bu durumu düzelttikten sonra, baya bir azaldı.

tabii başka etkenlerde mevcuttur belki.

9. degerli

degerli Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bu durum ayakkabının tabanından ziyade üst kısmının ayagı sıkması ile alakalı. Eğer ki üst kısmından gevsetme yaparsanız daha o anda farkı algılayacaksınız.Günlük takım elbise giydigim ayakkabımda da zaman zaman olmakta ve bağını gevsettiğim zaman sorun kalmamaktadır.

Kutgün KUSEYİRLİ bunu beğendi.
  10. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende aynı durumu yol bisikletiyle mıcırlı asfaltta giderken yaşıyorum, titreşimden uyuştuğunu düşünüyorum, normal asfaltta her hangi bir sıkıntı yaşamadım.

11. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bugün Bursa da kent meydanına gitmem gerekti samsung servisinden telefonu almam gerekiyordu dolmuşa 4 tl vermek yerine bisikletle yavaş yavaş giderim dedim tabi oruçta var saat 17 civarı evden çıktım giderken el parmaklarım da bir uyuşma hissettim parmaklarımı biraz hareket ettirdim geçer gibi oldu gidiş geliş 16 km yol hiç zorlanmadim ama uyuşma korkuttu beni neden dir acaba

12. batuhandeha

batuhandeha Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    koşu ayakkabıları var neredeyse çorap gibi onlardan kullanın geçer. normal ayakkabılar çok sıkıyor kan gitmediği için uyuşma yapabiliyor.

13. orhan0911

orhan0911 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bazen uzun süre bisiklet sürdügümde benim de oluyor inip biraz yürüyünce geçiyor