Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayak kaslarındaki farklı gelişim

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında enqinHLC tarafından paylaşıldı.

1. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Öncelikle herkese merhabalar. Dün farkettim ki sağ ayağımdaki kas kütlesi ve üst baldır kalınlığım sol ayağıma göre belirgin bir şekilde artmış. yerde otururken o kadar bariz farkettim ki bunu nasıl yani bu kadarmı fark olur diye şok oldum. Bundan sonra pedallarken sol ayağımla daha çok basmak haricinde hangi antreman türleri ile bu farkı aza indirip kapatabilirim? Ve bundan sonrasında ne tür önlemler almak gerek?

2. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynı olay benim neredeyse tüm kaslarımda var ama bacak kadar belirgin değil. Özellikle sağ bacak daha kaslı. Vücut çalışırken(özellikle squat) ağırlığı eşit dağıtıp hareketleri doğru yapmama rağmen bu şekilde oluyor. Bir de benim sağ bacak her pedala basışımda yanıyor. Sol bacak o kadar değil. 2 merdiven dahi çıksam bacak kaslarım hemen yanmaya başlıyor. Sağ daha şiddetli ama yanma şiddeti belli bir seviyede sabit kalıyor. Sizde de böyle bir yanma farkı var mı?

Ayrıca spor salonundaki hoca kaslarda hacim ve kütle farkının olabileceğini ve bunun normal bir şey olduğunu söylemişti. Vücut yapısıyla alakalı sanırım..

3. enqinHLC

enqinHLC Demir Atlı Süvari

Adı:
    Engin
    Bisiklet:
    Beldesan
    Seviye:
    Bende bir dönem vücut çalışmıştım sağ kolum sol koluma oranda kas çizgileri daha belirgindi bunu set sonlarına birkaç tekrar fazla ekleyerek 1 ay gibi bi sürede kapatmıştım. Bisiklette yokuş çıkarken vs sol ayakla yüklenmek kas problemini çözecektir fakat ben zaten dengeli kullanmaya dikkat ediyordum. Sağ baldırımda da normalde kas yırtığı var ve sağ ayağımda menisküs yırtığıda var. Bu haliyle nasıl bu kadar yüklendim bilmiyorum. Yokuşlarda vs sol ayakla daha fazla baskı uygulamaya başlıyıcam. Bu konuda bilgileri olanlar varsa paylaşırlarsa o yönde de çalışmalar yapıcam. Allahtan normalde de kaslı bir duruşu var. Normalde bu fark ciddi komiklik durumuna yol açabilir. :D