Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ayak bileğimdeki sorun

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Onur Toprakçıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Onur Toprakçıoğlu

Onur Toprakçıoğlu Yeni Üye

herkese selam öncelikle.

forumda biraz bakındım ama bu konu hakkında bir şey bulamadım ya da göremedim :)
    2 defa sağ ayak bileğimin dış tarafındaki tendonları koparmış biriyim. ilk olarak 2001 de başardım bunu fakat düzelmişti. daha sonra 2006 yılında kopardım tekrar ve kronik şişlik kaldı. ayak bileğimin dış tarafı sürekli şiş ve uzun süredir bu yüzden zorlamadım ayağımı. bisiklet almaya karar verdim ve sanırım 1-2 hafta içinde alacağım. tabi anladığınız üzere daha önce böyle bir sorun ya da buna benzer bir sorun yaşayıp bisiklet kullanan biri var mı diye merak ettim. başına neler geldi ? deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim...
    bir ek daha yapmak istiyorum sizce bisiklet kullanmak ne kadar mantıklı olur yorumlarınızı da paylaşırsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

2. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence bisiklet binmeye başlamadan önce mutlaka bi ortopedist uzmana danışmalısın.

atakan96 ve sertel bunu beğendi.
  3. Onur Toprakçıoğlu

Tavsiyen için teşekkür ederim bana sölediklerine göre çok zorlamamalıymışım ama bende sonuçta ne olacak diye merak ediyorum. zarar görmek değilde biraz ağrıya katlanabilirim fakat bisiklet kullanırsam sonucu ne olur bilemiyorum ağrı mı ? fazlası mı?
    teşekkür ederim tekrar

4. atakan96

atakan96 Yeni Üye

Seviye:
    Doktarlar zaten sorunu çözmüşler sen sadece zorlasam ne olur diyorsun zorlarsan aynısı olur...

5. kubilay toka

kubilay toka Aktif Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    bir tendon rahatsızlığı bende de var.lisanslı basketbol sporcusuyum.antrenmanda sağ ayağım iki kişinin ayaklarını arasına girdi bende topu alıp geri dönüş yapacaktım.ama ayağım iki ayağın arasında sıkışmış olduğu için ayağım ters dönmüş oldu.o gün bu gündür sağ ayağımın tendonlaro futbol oynarken bile ağrır.ama kopma yok sadece sağ ayak bileğimin dışındaki tendonlar sanki kopmuş ve kısa kaynamış gibi.yani sol ayağımı dışa doğru yatırabiliyorsam,sağ ayağımı sağtarafa (yani yere)yatıramıyorum.ama bisiklette inanılmaz zorladım.fakat bir rahatsızlığını görmedim.ama sen kopardığın için bu konu hakkında da fazla yorum yapmak istemiyorum.sadece alanında uzman bir ortopedi doktoruna başvurursan onlar sorunu cevaplayacaklar ve sorununu halledeceklerdir.

6. Onur Toprakçıoğlu

çok teşekkür ederim bir kaç şey sorsam ayağında şişme oluyor mu uzun süreli bisiklet kullanımından sonra?

7. Onur Toprakçıoğlu

yorumun için teşekkürler fakat dr uzun süre ayakta kalmada demişti yani mümkün değil onlar en mükemmelini söylüyorlar