Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ayak Bileği İncinmesi

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Deniz Kargılı tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Kargılı

Deniz Kargılı Yeni Üye

Seviye:
    Herkese iyi günler. Kısaca hikayeyi anlatayım.

Malumunuzdur, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en büyük hobilerinden biri zırt pırt asfalt yenilemek olduğu için memleketimizde logar kapakları zeminden daha aşağıdadır ki insanlar rahat rahat basıp bileklerini kırabilsinler diye! Ben de bundan 5 hafta kadar önce bu durumu yaşadım. Sol ayak bileğim iki kere(!) içe doğru döndü. Neyse ki, herhangi bir kırık olmadı ama ciddi bir zedenlenme oldu. Bir iki hafta devamlı sargı ile ve topallayarak ancak yürüyebildim. Bu olayın tam da benim, "bisiklet alıyorum artık yeter be!", dediğim zamana denk gelmesi de ayrıca harika oldu. Üniversitedeki sağlık merkezinde bileğe bakan ortopedist doktor ağayı yormamı, 3 hafta içinde de normale döneceğini söyledi. Ancak tam olarak normale dönemedi.. Acı olmadan yürüyebiliyor ve koşabiliyorum ancak hala sızlama devam ediyor. Özellikle bileği içe doğru döndürdüğümde hafif de olsa bir acı var.

Haliyle ben de bisiklete binmeye çekinir oldum o günden beri. Şimdi başlarsam çok mu erken olacak acaba diye de endişe etmiyor değilim.

2. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ilk önce çok geçmiş olsun kardeşim.Bence tekrardan doktora kontrole gidip muayene olmalısın.Çünkü iyileşme tam olarak gerçekleşmemiş olabilir.
    Tekrardan acil şifalar.
    Sevgi ve saygılarımla.

3. Baran Saldanlı

Baran Saldanlı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun.ayagınız burkuldu mu? eğer burkulduysa 5-6 aydan önce tamamen eski haline dönmez.benim bilek burkulmuştu 1 aya ağrısı geçti ama en küçük dönmede bilek çok acıyordu.bence ufaktan başlasınız bi şey olmaz diye düşünüyorum.kalın sağlıcakla :)

4. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Yürürken ve koşarken sızlama olur ama bisiklet sürerken problem yaşamayacaksınız. Aynısı benim başıma geldi, hatta burkularak kırıldı ayağım. 4 hafta sonra bisiklete binmeye başladım, hala koşarken ağrı var ama. Yine de ayağınızı fazla yormayın. İyileşme süresini geciktirirsiniz.

5. mask

mask Aktif Üye

Seviye:
    Bir süre hazır hissedene kadar yüklenmemekte fayda var. Malum vücudun bir parçasını bozunca toparlaması çok zor oluyor.