Ayağıma kramp giriyor..

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
Merhabalar. Bu bende yıllardır olan bir sorun ama bir türlü doktora gitmedim. Yıllar önce (bundan yaklaşık 7, 8 yıl önce) Efes Pilsen`de basketbol oynuyordum. O zamandan beri 4,5 yıl basket oynadım. Sonra yüzme sporu ile uğraştım. Yüzmede, özellikle yarışlarda ayağıma sürekli kramp giriyor ve havuzdan çıkmak zorunda kalıyordum. Ayağım kaskatı kesiliyor ve hiçbir şekilde oynatamıyorum. Yüzme antrenörüme sorduğumda basketbol ve yüzme farklı sporlar senin vücudun baskete alışık olduğu için yüzmede tüm kasların hareket ediyor, bu normal dedi. Ama bu kramp olayı gece uyurken de oluyor. Daha sonra beyzbola başladım. Beyzbolda başıma bir şey gelmedi. Birde Tenis oynuyorum. Tenis oynarken de ayağıma kramp giriyor. Bisiklete binerken ise tam ayak tabanının oraya giriyor ki, bisiklet ile seyir halindeyken, özellikle trafikte kritik anlarda girdiğinde çok kötü oluyor ve ben bu durumdan artık şikayetçiyim. Boyumdan dolayı olabilir mi ? Yada spora uygun ayakkabı giymediğim için mi ? Bisiklete binerken normal spor ayakkabısı giyiyorum (Adidas superstar) Çivili bisiklet ayakkabım yok, ondan olabilir mi ? Kramp girdiğinde hızlı bir şekilde geçirmek için bir öneriniz varsa onuda söylerseniz sevinirim. Baş parmağımı çekmemin faydası olacağını söylüyorlar ama oda her zaman yapabileceğim bir şey değil. Ayrıca işe yaradığını da söyleyemem.

Scudo

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@goktugX
Bu anlattıklarınız beni çok şaşırttı. Bu kadar çok sporla ilgileniyorsanız kramp girmesinin nedenlerini bilmeniz gerekir!
İfadenize göre aşırı manyezyum eksikliğine benziyor. Manyezyum alırsanız ve sık sık muz yerseniz hemen fark edebilir. Basketbol oynadığınıza göre boyunuz uzun galiba. Gece yatınca, ayağınızı bir yere dayıyor olmayasınız?

• Beğen
Tepkiler: gok

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Bende magnezyum takviyesi önereceğim. Magnezyum takviyesi yaparak deneyin. Yüzerken bende de hafif sıklıkta kramp olurdu, magnezyumdan sonra geçti.

• Beğen
Tepkiler: Mete Can Karahasan

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
@ihtiyar

Uyurken bazen geriliyorum o zaman oluyor, biraz magnezyum alayım o zaman, teşekkürler :)

Mehmet Ü.

Üye
Tepki
13
Aynı dert bende de var. Özellikle uyku sırasında aynı anda iki baldırıma birden kramp giriyor. Sağ ayağımın altına da inanılmaz kramp girdiği oluyor. Magnezyum ilaçları ve muz denedim ama hiç bir faydası olmadı maalesef.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Ü.
Bu taktirde bir doktor muayenesi gerekiyor. Seker hastaligindan, omurga hatalarina, düz tabanliga kadar..... vs. vs. pek cok baska nedeni olabilir.