Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Axon S-rl hangi yağ ?

Konu, 'Süspansiyon' kısmında ozan erdem tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar yaklaşık iki sene önce forumdan 2.el olarak aldığım axon s-rl maşamın (2006 ) bakımlarını kendim yapmaya karar verdim her yerini söktüm temizledim geri toplayacağım fakat havanın basıldığı bölüme hangi yağın konulacağını bulamadım ne suntourun kendi sitesinde detaylı broşür ve video var ne de googleda aratınca da yeni axonların bakımı var fakat içyapıları farklı sadece bir video buldum hava kaçırma problemleri (air leaking ) ile ilgili onda 80W gear oil kullanın yazmışlar nette araştırınca şöyle bir şey buldum gear oil çeviride dişli yağı diye çeviriyor;
    http://www.turkoilmarket.com/Castrol-EP-80-1-Lt,PR-226.html bu yağı mı kullanmam yoksa amortisör yağı olarak satılan mesela şöyle
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/bakim-urunleri-yaglar/pit-stop-redrum-10-cc-amortisor-yagi.html
    bir yağ mı kullanmam gerekiyor aynı maşaya bakım yapmış olan veya bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim şimdiden teşekkürler. . .

2. Derviş Özcan

Derviş Özcan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    genelde 5w 10w yağlar kullanılır.

ozan erdem bunu beğendi.
  3. ozan erdem

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    suntour rock shox hepsinde durum aynı mı acaba? yok mu koca forumda detaylı bilgisi olan ya :)

4. ozan erdem

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    castrol ep-80 almıştım uzun zaman oldu konuyu hortlatmak gibi olmasın da :) kilitlenebilir çözülmüştür

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.