avuçlarımın içi bir soyut ressamın tablosu gibi

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
avuçlarımın içi öyle bir hal alıyorki elcikteki desenler avcumun içine zımbalanıyor
gidonu fazla sıkmaktan oluyor diycem ama değil ,kadromu küçük acaba diye düşünüyorum ama kadroyuda doğru ölçüde aldım sorun nerde olabilir eldiven al diyeceksiniz ama sanki eldivenlik bir durum yok gibi, gidon sanki bana çok yakın duruyor ,zamanla avcumun içi ve elimin üst kısmı sızlıyor..

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
ELciği değiştirin :)
Nasıl fikir :)
Ortopedik elcikler var bakın.20 lira falan fiyatlarıda.

Tepki
14
En basit çözümü yumuşak bir elcik almak :D.Yumuşaklık bakımından PROGRIP elcik önerebilirim.

• Beğen
Tepkiler: gok

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
(link)
Şu modele bir bakın derim.Biraz serttir ama desen yapmaz :) bilek ağrılarını da engeller :)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
(link) kullaniyorum cok yumusak ayrıca eldivene ihtiyacda yok kaymiyor.

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
teşekkürler arkadaşlar herbirini değerlendiricem konu sağlık olunca paraya pek bakmamak gerekiyor ama eğer velespitdeki BONTRAGER marka 50 tl lik elcik diğerlerine göre farkedilir türden iyiyse onu alıcam

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle arkadaşların elcik tavsiyelerini dikkate alın, ikinci olarakta mutlaka jelli bir eldiven edinin derim ben. Sedona Gel eldivenleri önerebilirim. Bisikletten düştüğünüz anda vücudunuzu korumak için ilk başta ellerinizi yere koyarsınız refleks olarak. Eldiven kullanmıyorsanız o asfalta sürten ellerin vay haline açıkçası. Elciği değiştirince eldivene gerek kalmaz gibi fikirlere falan kapılmayın, eldiven tutuş konforundan başka işlere de yarıyor kısacası...

m.boran

Üye
Tepki
11
İsim
muzo
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
tmm teşekkürler eldiven konusunada göz atıcam...

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Tepki
18
@gok

allah korusun bi kaza anında , küçük bir düşmede bile ellerimiz üzerine yere düşeriz genelde, elde eldiven GEREKLİ!

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
@mehmettoprak

Eldiven şarttır arkadaşlar. Elçik almak eldiven gereksinimini karşılamaz, evet avuç içleriniz agrımayabilir ya da nasırlanmayabilir. Kaza anında da bir çok arkadaş ve ağabey'^n dediği gibi ellerimiz üzerine düşeriz asıl can alıcı nokta da burada başlar. Eğer ellerinizde jel destekli bir eldiven varsa parçalanan eldiveninizin dış kısmı ve biraz zımparalanmış jel bölüm olurken kaza esnasında dirseklerinizi ve daha da önemlisi başınızı korumanıza olanak sağlar. Çıplak el ile sert zemine çakıldığınızda elleriniz yara bere içinde olup aşırı acı hissetmeyeceğinizden ellerinizden güç alıp daha az hasar ile kurtarabilirsiniz kendinizi.

• Beğen
Tepkiler: thomisus lx

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
yeri geldigi icin ben de israr ediyorum, eldiven alin. jelli. bir bisikletciye, ugradigimda o an orda bisiklet alan birileri varsa, illa ki eldiveni ben aldiririm, icim rahat etmez almadilar mi. yukarida uc arkadasimizin acikladigi sebeplerden dolayi.