Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avsallar'dan alanya'ya bu bisikletle gidilir mi?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında KAAN_AKAR tarafından paylaşıldı.

1. KAAN_AKAR

KAAN_AKAR Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Antalyanın Avsallar bölesinden Alanya ya kendi başıma bi tur yapmak istiyorum.yaklaşık 30 km süper bi doğası va yolları çok iyi.kendim sürekli gidip geldiğim için yolu iyi biliyorum.ama birde bisikletimle bi gezinti yapıyım diyorum.sizce bu bisikletle bu yol gidilirmi hiç bir eksiği yok bütün bakımı yapıldı..yorumlarınızı bekliyorum.bisikletim SALCANO NG 650
    BİSİKLETİMİN RESMİ
    GİDİCEĞİM YER VE MESAFESİ 30 KM

2. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok rahatlıkla gidersini yanınızda tamir aletleriniz kaskınız eldiveninizin kesinlikle olmasını öneririm ng650 ile daha uzun turlara çıkan kişiler var aramızda...

KAAN_AKAR bunu beğendi.
  3. Cihan A.

Cihan A. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bence bu tur çok güzel olur.Bu bisikletle güzel olur.Neden olmasın.Bende Türkiye Gazetesinin verdiği Bisan vardı.Onunla 50 km yol yapmıştım bir seferde.Senin bisiklette yapar bu yolu:)Yanına fotoğraf makinesi alıp,turunu fotoğraflandırırsan güzel olur.Buraya yüklersin bizlerde bakarız.Yorum yaparız...Tamir setini,güneş gözlüğünü,eldivenini,kaskını ve bol bol suyunu yanına almayı sakın unutma...Biraz da yemek için atıştırmalık bişeyler...Hadi bakalım pedalına kuvvet...:)

4. mathman

mathman Üye

Seviye:
    KAAN_AKAR bunu beğendi.
  5. KAAN_AKAR

KAAN_AKAR Yeni Üye

Seviye:
    vay beee tebrik ediyorum.çok güzel bir tur olmuş.bişi sorcam yol boyunca hiç lastiğiniz patladımı?

6. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen ay istanbuldan izmire tur yaptık, 3 günde gittik. Yol boyunca 7-8 defa lastiğimiz patladı:in:

7. KAAN_AKAR

KAAN_AKAR Yeni Üye

Seviye:
    7 - 8 defamı one yaa dikenli yoldan mı gittinniz abi ne yaptınız öle:)

8. KAAN_AKAR

KAAN_AKAR Yeni Üye

Seviye:
    alanyanın yolu DOUBLE YOL ve arasıra yokuş olan bir yol. asfallar kalitesi gayet iyi. sırt çantama ne koyup koymamam hakkında biraz bilgi verirseniz sevinirim.

9. mathman

mathman Üye

Seviye:
    30km lik yol için pek birşeye ihtiyaç duyacağını sanmıyorum. en fazla 2,5 saatte varırsın zaten. lastik için malzemen her zaman bulunsun zati yanında. Birde su.
    sırt çantası taşımamak daha iyi mümkünse. rahatsız eder epey seni.

10. mathman

mathman Üye

Seviye:
    Lastik işi biraz şans işi. Benim 4 defa patladı lastiğim.
    Lastik patladığında çıkarırken çıkardığın konumunu unutma. lastiğin nerden patladığını tespit et. ve tekerde nereye denk geliyorsa oraya bak dış lastikte diken tel yada başka birşey varmı diye. aksi halde patlatan şeyi çıkarmazsan ard ardına patlayabilir aynı yerden.

KAAN_AKAR bunu beğendi.
  11. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Tabii ki gidebilirsiniz, rotanız da fotoraf çekip bizimle paylaşırsanız biz de sonra deneriz bu rotayı. Ayrıca perşembe akşamları Alanya merkezli turlarımız oluyor uygun olursanız bekleriz...

KAAN_AKAR bunu beğendi.
  12. KAAN_AKAR

KAAN_AKAR Yeni Üye

Seviye:
    inşallah bakalım sizinle turlamak benim içinde çok güzel olur.ama oralarda olamaya bilirim.AMA KAFAMA KOYDUM BİSİKLETLE AVSALLARDAN ALANYAYA GİDİCEM:D

Hakan Yazman bunu beğendi.
  13. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Öncelikle Lastiklerin Sağlamsa O Yolu Patlamadan Geçeceksin Emin Ol....Ama Kafanda Kask Bulunsun Anayoldan Gideceksin Büyük İhtimal..Çok Araba Geçiyor Dikkatli Ol Yani Canın Senin Gözlerinde ve Kollarında :)) Kargıcağı Bilirsindir.,, yazları anneannemin yanına tatile geliyorum geotech neon aceram var oradan gazipaşaya geçiyorum 1sa 10dk gibi bir sürede alıyorum o yolu dinleniyorum 30dk bişeyler yiyorum pedala yükleniyorum alanya gazipaşadan alanya nereden baksan 50kmye yakın olması lazım.. ama yollar güzel akıp gidiyorum aynı tempoda yokus yok denecek kadar az sıcak asvalt sürtünme en alt düzeyde :)) 2-2.30 saat civarı alanyaya giriyorum devam ediyorum türkler diye bir yer oranın kavsağından dönüyorum kargıcağa kadar bi 20km daha ne etti bi günde? 35km-gazipaşa,, 55km-gazipaşa-alanya-türkler,, 21km-türkler-kargıcak lastik patlamıyor bile ama dağa sürersem toprak yola sorun çıkıyor :))

14. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba
    o bisiklet kompenetleride orta kararsa tık demeden parise de gider afşin onunla ne yollar yaptı 10000$ bisiklet bile alsan kendi başına bırakınca devrilir at sahibine göre kişnermiş 30 km bile tecrüben yoksa sakın yanlız başına o trafige çıkma anladığım kadarıyla 20 yaş altısın tecrübeli biriyle önce başla uzun yola ilerde yanlız başına denersin tabiki kask eldiven mutlaka lazım yolun açık olsun

15. iamhasancanbam

iamhasancanbam Blonde Boyz

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tabiki gidersin. Ama yanına yama takımı almayı unutma. Kask ve eldiveni zaten saymadım. :) Çünkü onlar gerekli eşyalar. Hiç bir eksiği yoksa bisikletinin bas pedallara.. :)

16. Mustafa SÖĞÜT

Mustafa SÖĞÜT Yeni Üye

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=68861&highlight=alanya

bu linkte benim avsallar-alanya arası yaptığım tura ait resimler var. inceleyin belki fikir verir. Dönüş yolunda tünellere dikkat! Dinekten kaldırıma çıkarsanız Doğanay otele kadar tünellere girmek zorunda olmadan güvenle gidebilirsiniz. Bizzat denedim. İyi gezmeler ...

17. Atagün Elma

Atagün Elma Mühim olan varmak değil, yolda olmaktır...

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kesinlikle gidebilirsin,bisikletinin buna uygun olduğunu düşünüyorum.Eğer doğal güzellikler bahsettiğin kadar zengin ise bu tur senin için kaçınılmaz bir fırsattır,şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim...

18. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Eee gitmişsinizdir artık :)

19. bisikletle gidelim bence

bisikletle gidelim bence Üye

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Bianchi