Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupa'dan 2000-2500 € civarı Yol Bisiklei

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında ToffieBoi tarafından paylaşıldı.

1. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Herkese merhaba
    Şubat ayı ortasında okul nedeniyle 5 ay kadar Polonya'ya gidiyorum

Kullandığım Scott S30'u dağıttım için de yeni bisiklet almak istiyorum gelirken.
    Aklımda Scott Foil'ler var, bütçeme göre 40-30-20 arasında seçim yapacağım.
    Ek olarak, Cube Agree ve Cube Litening modelleri de uygun göründü bana.

Bunların dışında, bütçeme uygun yol bisikleti tavsiyeniz var mı Avrupa'dan alabileceğim?

2. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    abi o paraya en kral bisikleti alırsın yurt dışından :D
    1
    2
    3 (kadro set carbon ekipman 7900 dura ace bunu beğendi ama pina lar daha güzel bence
    4 (bu da güzel ama başlıktan bisiklet gibi duruyor ekipmanlara bakınca sanki kadro set satıyorlar gibime geldi araştırmak lazım.
    5 (bu favorilerimden ama önceki gibi bi sorun olabilir.)
    6
    (sram red shwalbe ultremo ve DT Swiss CSW RA 2.0 Race ayrıca 6.7 kg bu da süper)
    7
    8
    9
    benim favorim 6 numara ama bazı bisikletlerin bazı kadrolarında sale yazısı var indirim demek oluyor galiba (daha ucuza verebilirler) bide bazen bazı bisikletler stoklarında olmuyor.kargo ücretini bilmiyorum sormak lazım ama kargoyu devlet kargosundan almak lazım ptt-royal mail vb. bide ücrete yüzde 18 gümrük vergisi+kargoyu koyarsan tam fiyarı bulursun çünkü bazıları 3000 euroyu geçebilir.

3. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Öncelikle İnternet üzerinden satış yapan chainreaction vb gibi sitelerdeki fiyatlarla Polonyadaki fiyatların kıyaslanamayacağını belirteyim.Cube Agree çok iyi bir seçim ancak İngiltere AB üyesi değil ve Polonya'ya AB üyesi olmayan bir ülkeden bisiklet getirtmek cazip olmaz.Cube'nin kendi sitesinde Polonya'daki satış mağazası olması lazım.Buradan konuşmak ta pek doğru değil.Koyun paranızı cebinize.Bakın oradaki fiyatlara,Cube mi olur,Madone mi yoksa Scott mu bakarsınız.Gümrük meselesini bilmiyorum.Bisikletle geldiğinizde gümrük ödemeniz gerekip gerekmediğini bir bilene sorun.Hani kargoyla gelirken % 20 ödeniyor da,turistik gezilerde yanınızda getirdiğiniz eşyada durum nedir öğrenin derim.

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    1 tane getirirsen gümrük ödemezsin.Polonya'da fiyatların fazla ucuz olacağını sanmıyorum . Çeşit çok olabilir ama fiyatlar farklı değildir . Şöyle Hollanda , belçika taraflarına gitseydin 2.el süper bisikletler alabilirdin.

5. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Emircan sen ne anlatmaya çalıştın?? Kusura bakma ben anlamadım???

sonEr´´ bunu beğendi.
  6. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Rakamlara tıklamalısın. Her rakama link eklemiş.

7. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=74805 bu bisiklet hariç diğerlerinin hiç biri benim bütçeme uymuyor maalesef. Dura-Ace ve Red setli bisiklet alamıyorum ne yazık ki.

Gümrük konusuna gelirsek, bisikleti elden almayı düşünüyorum. O nedenle Polonya'ya sokarken herhangi bir sorun olmaz. Gelirken de yine uçakla getireceğim için sadece uçakta fazladan bagaj parası vereceğim. Bu da çok sorun değil.

Polonya'daki fiyatlar konusunda da, TR'de baktığım bir Corratec bisiklet orada 2000TL daha ucuzdu. (6700-4700TL) Bu vergi iadesi hariç fiyat ayrıca. Polonya'dan çıkarken vergi iadesi de alacağım bisiklet için.
    Bu nedenle oradan bisikleti getirtmek çok daha mantıklı olacak benim için. Bisiklet kişisel spor eşyası olduğu için uçakla gelirken vergi alınmayacak. Sanırım bagaj için de 50€ gibi bir fiyat ödemem gerekiyor.

8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben olsam Canyon ultimate al serisinden bütçeme uygun olanını alırdım. 1600 euro ya full campagnolo athenalı (11 li) 1200 gr kadrolu 295 gr maşalı süper bir alet....

ToffieBoi ve temucin90 bunu beğendi.
  9. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben sadece link verdim direk siparişle alabilmek için ama arkadaş gidip bayiden almak istiyor galiba

Oksal Özdöl bunu beğendi.
  10. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
  11. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Temuçin Oksal abi nedir :) Oksal yeterli. O seriden herhangi bir bisiklet çok çok güzel. 1600 euroya onu alıp geri kalan bütçe ile çok şık parçalar eklenebilir...

temucin90 bunu beğendi.
  12. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Emircan, ben alacak yerden çok alacak bisiklet tavsiyesi istiyorum. Modele karar verdikten sonra illaki alırım biyerden bisikleti. Öncelikle bisiklet bulmam gerek.

Bahsettiğiniz Canyon oldukça hoşuma gitti açıkçası. Fiyat olarak da uygun. +100€ fark ile ultegra set alabiliyorum. Karbon kadro için de +400€ vermek gerekiyor.
    O anki para durumuma göre artık karar veririm. 1600€ bence muhteşem bir fiyat bisiklet için. Fakat Campy set için emin olamıyorum. Neden derseniz, evde şu an 3 tane yol setim var Shimano uyumlu.
    Bontrager Aero Race Lite, Shimano WH-R550 ve Scott S40 ile gelen set.

Bu setleri antrenman seti olarak kullanabilirim Shimano donanım alırsam. Fakat oldum olası Campy set kullanmak istemişimdir.
    Siz ne dersiniz, tavsiyeniz nedir. Benim durumunda biri için Shimano set daha karlı gibi görünüyor, elimdeki setleri de hesaba katınca fakat yine de tavsiye almak isterim.

observer bunu beğendi.
  13. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Elimde 3 adet campy set var biri 1997 model mirage. 1997 yılından bu yana çok ciddi yarışlarda ve antrenmanlarda kullanıldı. Kullanıldığı orjinal italyan bianchi cro-moly kadro aşırı kullanım ve stresten orta göbeğinden kırıldı sette en ufak bir problem yok. İlk günkü seriliğinde.

Bir diğer campy 10 lu 2010 xenon. 2010 yılından beri çok ciddi kilometreler yapıldı. Arkadaşıma antrenman yapsın diye vermişitm. Ben 3-4 yarışta kullandım en ufak bir problem yok.

Bir diğer campy ise Super Record 11 S daha kullanma fırsatı bulamadım.

Sistemi hoşunuza gidiyorsa düşünmeden alın. Birdahada vites sistemi konusunda düşünmenize gerek kalmaz... Görünüş açısındanda campyler daha kibar ve estetiktirler.

Fakat Renkler ve zevkler tartışılmaz bunuda unutmamak lazım...

ToffieBoi bunu beğendi.
  14. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Dediğim gibi, Campagnolo set daha önce hiç kullanmamış olsam da güveniyorum firmaya.
    Fakat kafamı karıştıran iki konu var.

Birincisi vites değiştirme kollarının yerleri. Shimano Sora'daki gibi yandan baş parmak ile bastırmak gerekiyor vitesi değiştirmek için. Ben bu sistemden nefret ettim Sora kullanırken. İlk fırsatta da Tiagra kollara geçtim yol bisikletimde. Acaba yine aynı şey olur, pişman olur muyum diye düşünüyorum.

İkincisi de elimdeki yol setleri. Hadi WHR550 zaten eski set, bunu tur bisikletimle kullandım. Fakat Bontrager hem ona göre pahalı bir set, hem de ikinci el olarak değerinin altında bile satamadım forumda. Bu seti tur bisikletimde kullanamıyorum çünkü ön göbek yapısından dolayı maşaya sürtüyor ve teker dönmüyor. O set evde atıl durumda duracak. Bunu da istemiyorum açıkçası.

Bu iki konuda Shimano ağır gelse de yine de içimde Campagnolo set kullanma arzusu var :D

15. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Almanya'dan Rose veya Radon gibi markalara da bakabilirsiniz. Zaman zaman çok iyi fırsatlar çıkabiliyor. Misal geçen sene 3500 tl civarına full dura ace bisiklet vardı, almaya yeltendim ama hemen bitiverdi :(
    Ayrıca, bence sabit bir marka ve modele odaklanmayın, değişik alternatifler belirleyin bunlardan indirime girenlerden denk getirmeye çalışın. Neticede o fiyat aralığında alınabilecek bir sürü bisiklet var.
    Bir de bahsettiğin fiyata kadro ya da donanımdan biraz taviz vermen gerekiyor. Aynı paraya 105li bisiklet de alabilirsin, dura ace li bisiklet de alabilirsin. O bakımdan önceliğin kadroda mı yoksa donanımda mı oacağına karar vermen gerekiyor.

ToffieBoi bunu beğendi.
  16. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Kesinlikle haklısınız. Aslında şu an yaptığım da sadece bisiklet şeçmek. Daha doğrusu, nelerin alınabileceği hakkında fikir edinmek. Yoksa kesin alacağım bisiklet gibi bir karar veremiyorum, çünkü orada neyle karşılaşacağımı bilmiyorum.

Donanım mı kadro mu konusunda da şöyle bir izlenimim oldu benim. Bundan önce kullandığım yol bisikleti Tiagra donanımlı bir bisikletti. Birlikte çıktığım arkadaşım ise Ultegra setli bir bisiklet kullanıyordu. Ben onun bisikletini kullandığım zaman, kendi bisikletime göre hiç bir farklılık hissetmedim. Hatta, hani arka vitesi değiştirmek için küçük kulakçığı itiyoruz ya. Tık ettiği zaman teli bırakıyor. O tık, ultegra'da daha ilerde ve sertti. Kaç kere vites değiştirmek için kola basıp, vites değiştirmeden bıraktım.

Uzun lafın kısası, donanımın bana katacağı en ufak şey olduğuna inanmıyorum. O nedenle, ilk tercihim, daha doğrusu önceliğim kadro olacak. İkinci olarak da jant seti.

17. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Soradaki sistemle Campagnolo daki sistemin yakından uzaktan alakası yok. Ben ultegra ve dur ace te kullandım. Kullandım derken uzun kullanımlarda yaptım, yarış içerisindede kullandım. Açıkçası tamamen tercih meselesi performanslar hemen hemen aynı. Campagnolo vites yükseltirken birazdaha seri olabilir.

ToffieBoi bunu beğendi.
  18. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:

Benzer dediğim sistem buydu. Baş parmak ile vites büyütmek.

19. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Tekrar merhaba
    Bugün bisiklet araştırırken şunu gördüm ki, Almanya'da bisiklet için %19 vergi alınıyor. Ben bisikleti dönüşüme yakın bir tarihte alacağım için vergi iadesinden faydalanabileceğim. Bu da demek oluyor ki, bisiklet için bütçem 2500 - 3000€ arasına çıkmıştır.

Bu durumda da Scott Foil 30, o güzel rengiyle hiç de uzak görünmüyor bana. Canyon'un sitesi bakımda olduğu için oradaki fiyatlara vergi dahil miydi bilmiyorum falan oradan da güzel bir bisiklet alabilirim. Fakat şimdi aklıma takılan, bu kadar para harcamaya gerek var mı bisiklete. Karbon kadrolu, full Ultegra setli bir bisiklet yerine biraz daha düşük donanım ve iyi kalitede bir alüminyum kadro benim beklentilerimi karşılayabilir mi

20. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Hiç campagnolo kullanmadıysanız o baş parmakla değiştirilen vitesi soraya benzetmeniz gayet normal. Campagnoloda tek hareketle en üst dişliden en alt dişliye zincir geçişi mümkün. Sorada böyle bir durum söz konusu deil. Ayrıca campagnolodaki sistem çok çok ergonomik. Dediğim gibi sram - shimano ve campagnolodki birbirine rakip olabilecek donanımları karşılaştırdığınız zaman benzer performanslar görürsünüz ( red , dur ace , record ) ( force , ultegra , chorus ) (rival , 105 , athena ) aşağı yukarı bu şekilde. Bazı kaynaklar birazdaha farklı sınıflandırmalar yapabilir. Geri kalanı tercih meselesidir.

İyi bir alü kadro normal bir karbon kadrodan daha iyi performans gösterebilir. Canyon bu açıdan oldukça kaliteli. Son 4 aydır bisiklet toplamaya çalışıyorum çok araştırdım. Canyon fiyat performans açısından oldukça iyi duruyor.

Özellikle maşaları çok çok iyi hatta alü kadrolarda bile 295 gr lık üst seviye bisikletlerinde kullandıkları maşayı kullanıyorlar. Sitedeki fiyatlara vergiler dahil sanıyorum. Sitedeki bilgilere göre öyleydi yani.

Onun dışında caad 10 kadrolar içinde çok iyi yorumlar mevcut. Canyona göre birazdaha ağır ( kadro + maşa ).

Birde kullanacağınız alana göre kadro açılarına göz atmanızda fayda var. Açılar kadronun hammaddesinden çok çok daha önemli.

ToffieBoi bunu beğendi.