Avrupa'da zorlu rakipler

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
Fenerbahçe ile Galatasaray'ın Avrupa kupalarındaki rakipleri yarın belli olacak. Temsilcilerimizi zorlu rakipler bekliyor.

http://www.ntvspor.net/Images/23718.jpg

Şampiyonlar Ligi ile UEFA Kupası'nda grup maçlarının ardından oynanacak olan eleme turu karşılaşmalarının kura çekimleri yarın İsviçre'nin Nyon kentinde yapılacak.

Şampiyonlar Ligi 2. tur kura çekimi TSİ 13.00, UEFA Kupası 3. tur kura çekimi ise TSİ 14.00'te gerçekleştirilecek

FENERBAHÇE'NİN MUHTEMEL RAKİPLERİ

Şampiyonlar Ligi'nde G Grubu'nu İtalya'nın İnter takımının ardından ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe, diğer gruplarda ilk sırayı elde eden takımlardan biriyle eşleşecek.

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 2. turunda Porto, AC Milan, Real Madrid, Barcelona, Sevilla, Manchester United ve Chelsea takımlarından biriyle eşleşecek.

Şampiyonlar Ligi'nde 2. turda ilk maçlar 19-20 Şubat, rövanşları ise 4-5 Mart tarihlerinde oynanacak.

GALATASARAY'IN MUHTEMEL RAKİPLERİ

Galatasaray ise UEFA Kupası'nda grubunu 3. sırada bitirdiği için, diğer gruplarda ilk sırayı elde eden takımlardan biriyle eşleşecek.

Sarı-kırmızılıların UEFA Kupası 3. turundaki muhtemel rakipleri arasında Almanya'nın Bayern Münih, Bayer Leverkusen, İngiltere'nin Everton ve İspanya'nın Getafe takımları bulunuyor.

Ayrıca bugün oynanacak maçlar sonunda B Grubu'nda Yunanistan'ın Panathinaikos veya İspanya'nın Atletico Madrid, C Grubu'ndan İspanya'nın Villarreal, İtalya'nın Fiorentina veya Yunanistan'ın AEK takımlarından biri, D Grubu'nda ise Almanya'nın Hamburg veya İsviçre'nin Basel takımları, Galatasaray'ın muhtemel rakipleri arasında yer alacak.

UEFA Kupası'nda ilk maçlar 13-14 Şubat, rövanşları ise 21 Şubat'ta yapılacak.

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç
Scudo

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Evet ne de olsa kuralardan sonra ikinci tur maçlarına daha uzun bir zaman olacak. Fenerbahçe'nin bu kaliteli kadro ve iyi temposunu bozmayacak ara transfer önerisi olan arkadaşlar var mı? :)

Umarım Deniz bir an önce iyileşir ve Selçuk'un yerine kaldığı yerden devam eder. Appiah'ın ciddi bir sakatlık geçirdiğini öğrendim. Onun yanında defansta bir sıkıntımız yok denecek kadar az. Sağ kanatta Gökhan Gönül ileriye çok çıktığında bocalamalar yaşanıyor. Bunun nedeni de Deivid'in sağ kanat oyuncusu olmamasından kaynaklanıyor. Takıma çok iyi bir sağ kanat takviyesi yapılabilir. Bir de Semih'in yanına 2'li forvet sistemi için (eğer gelecek yarı 4-4-2 düşünülecekse) uzun bir kafacı isim şart. Çünkü Semih'in şu andaki form grafiği ve oyun becerisi Kezman'ın bir hayli üzerinde. 2'sinin yan yana oynaması halinde de teknik bakımından birbirine benzer 2 forvetle verim alınamayacağını düşünüyorum. Carlos, Alex ve Marco Paşa'dan bahsetmeye herhalde gerek yok. Umarım CL'de dişli rakiplerden en dişsizleri (belki Porto) karşımıza çıkar ve Fenerbahçe ilk 8 arasına da adını yazdırır.

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
@Barış Kılınç

arkadaşım transfer dedin de fenerbahcenin adriano yu alma çabaları vardı ama son haberde okuduğumda sao paulo kiralık olarak gittiğini öğrendim ve üzüldüm snra gelen transfer düşüncesi ronaldu inş. ronaldo gelir ve soun çözünür

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
inş. öle çıkar bizde kolay takım çıksın isteriz bide barça fln eyvaaah:D

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@niyo

Ben gömlümden geçeni söyledim. %50 tuttu. İnşaallah her iki takımımız da tur atlar. Fenerbahçe ye bana göre çıkabilecek en kolay takım çıktı.Roberto Carlos İspanyol futbolunu ve Sevilla yı çok iyi tanıdığı için bu durum büyük bir avantaj sayılabilir. Galatasaray ise 2002 yılından beri ne Türkiye de ne de Avrupa da ahım şahım futbol oynamıyor. Galatasaray ın işi bana göre çok zor.
Yine de takımlarımıza başarılar diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gurbetçi Şaban

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
fenerbahceye ve galatasaraya avrupa turunda başarılar diliyorum