Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupada iki haftalik bisiklet gezisi

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında makaw tarafından paylaşıldı.

1. makaw

makaw Üye

Seviye:
    Arkadaslar herkese selam,

Gecen sene isteyip de bir turlu hayata geciremedigim Avrupa'da iki haftalik bisiklet turumu bu sene Mayis ayi icerisinde gerceklestirmek istiyorum. Mayis ayinda buradan roma'ya ucak bileti gidis gelis 100 yuro. Roma'dan baslayip kuzeye dogru pedal cevirmeyi dusunuyorum. Tabii plan esnek, Italya olmaz, Fransa olur, Ispanya olur. Eger sizin de boyle bir planiniz varsa, bana mesajla ulasirsaniz cok sevinirim. Bari askere gitmeden bu sene aradan cikarayim su isi :) Mail atmak isteyen olursa adresim ciberdyne@gmail.com

d.berkay bunu beğendi.
  2. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    umarim gezi gercekleşmiştir. cok keyifli bir plana benziyor

3. makaw

makaw Üye

Seviye:
    Pek bi ilgilenen olmadı maalesef :( Tek başıma da çok çıkasım yok açıkçası, Yine de Mayıs ayında yurt dışı tura çıkacak arkadaşlar haber verirse sevinirim, ülke çok fark etmez :)

4. tolga koc

tolga koc Kıdemli Üye

Seviye:
    daha ayrıntı ve detaylara girerseniz ilgilenenler çıkacağına eminim. mesela rotanızı net bir şekilde hangi yerlerden gececeğiniz ne kadarlık bir bütçe gerektiği vs. avrupa turları özellikle purosedür açısından oldukça zorlu turlardır. güzel bir tur olması dileği ile

5. evrimyigit

evrimyigit Kıdemli Üye

Seviye:
    mayıs 15 te bagnkok biletimi aldim. 550€ gidiş donus seklinde.

aylik ortalama 450usd harcayacagımı hesapladim ve 3 ay sonrasi icin donus biletimi aldim.
    amacim ilk iki ay tayland kambocya vietnam ve laosu gezmek son ayda asagilara inmek. son donemde endonezya bali yada jakartaya gitmek.

hersey yolunda giderse 8 ay kalmak istiyorum.
    avrupada 1 ay kalmak yerine asyada 3 ay kalmayı tercih edecek arkadaslar varsa beklerim.

not: gezi muson yagmurlarına denk geliyor. yani istanbuldaki en fazla yagis alan mevsimin 3 katı yagıs alacak bir mevsim. fakat hava hep 30 derece olacak.

6. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    cesurca :)

7. makaw

makaw Üye

Seviye:
    Turunuz baya guzelmis:D , keske o kadar vaktim olsa da katilabilseydim, guzergah keyifliye benziyor.
    Tolga nin yazisina cevaben; Benim su ana kadar kesin bir plan vermememin nedeni benzer bir dusunce icinde olan arkadaslarla kafa kafaya verip ortak bir rota kararlastirmak adinaydi, yani suraya gidiyorum gelirmisiniz yerine beraber bir yerlere gidelim gibi :) Boylece daha cok ilgilenen olur kanisindaydim. Zaten maceraya atilmak amacli oldugundan ne gidilecek guzergah, ne konaklancak yer planim da yok. Amac sadece bisiklet ustunde manzaranin tadina varmak. Gruptan bazi arkadaslar Cek cumhuriyetine gidiyormus, onlarin rotasi cok guzel, onlara katilmak isterdim ancak o tarihlerde vizem bitmis oluyo...

tolga koc bunu beğendi.
  8. tolga koc

tolga koc Kıdemli Üye

Seviye:
    haklısın güzel düşünmüşsün mesajında bunu belirtmediğin için bende o şekilde bir yazı gereği hissettiğimden yazmıştım. umarım anlaşabileceğin bir tur arkadaşıyla güzel bir tur olması dileği ile

makaw bunu beğendi.
  9. kalpe8

kalpe8 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    turunuzu umarim gerceklestirirsiniz. ingiltere`de yasiyorum ve burada bizim gibi bisikletcilerin cogu yazin akdeniz ulkelerine bisiklete gidiyorlar.

Ingilizler ozellikle Ispanya`yi tercih ediyorlar. Malum genis ve cok farkli parkurlar bulabiliyorsunuz.

makaw bunu beğendi.
  10. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Vize almak problem değil mi ? Veya nasıl hallediyorsunuz vize işini ?

11. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    bencede!:)