Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupa yakasına nasıl geçebiliriz?

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Adem Kaya tarafından paylaşıldı.

1. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    SULTANBEYLİ Anadolu yakası'ndan avrupaya E-5 ten geçilebilir mi,sakat olur mu?
    Çevre yolu biliyorsanız tarif eder misiniz?

Avrupa yakasında Eyüp,Kadıköy,Bostancı gitmek istiyorum,tavsiyeleriniz neresi olacaktır?

Teşekkürler,
    Adem

Not : SEDONA 711V alacağım bugün bakalım.:)

Ya da İstanbul da nereleri gezmeliyim,hangi ilçeleri ?

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisiklet ile köprüleri kullanarak Anadolu Yakasından Avrupa yakasına geçemezsin. Yasak. Ben sana vapuru kullanmanı tavsiye ediyorum. Ama herşeyden önce yola çıkmadan ben sana İstanbul'u iyice bir öğren derim, çünkü Kadıköy ve Bostancı zaten Anadolu yakasında. Eyüp dediğin yerde de bisikletle gidip gezmene değecek birşey yok.

Adem Kaya bunu beğendi.
  3. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Şimdi boğaz da bi resim çekemicez mi :D

Peki sağolun.

Otoyoldan KGS ile geçebilir miyim?

4. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Bisiklet ile acemi iseniz özellikle Istanbul'da bence otoyollara çıkmayın, vapuru kullanın Bostancı sahil yolunu gezebilirsiniz.

Adem Kaya bunu beğendi.
  5. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Otoyollar ve köprüler, bisiklet ve yaya trafiğine kapalıdır. Bisikletle boğazı geçmek için denizyolu kullanmalısınız. E5' te bisiklet kullanmak bence çok riskli. Motorların bile ne kadar tehlikeye maruz kaldığını düşünürsek bisiklet (özellikle yol ayrımlarında) gezeceğiniz yere gitmeye değmeyecek riske sahip.

Adem Kaya bunu beğendi.
  6. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bilgiler için teşekkürler.Dün Kartal-Kaynarca tarafına otoyoldan daldım bastım pedala az kalsın Linea'ya gümletiyordum:)

SEDONA 711V aldım :)

7. Caner.AYDIN

Caner.AYDIN Kron / Corratec / Mosso

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    E güzel kardeşim yaptığın ne kadar yanlış bir şey, oldu mu şimdi? otoyol da bisiklet kullanıp ne yapacaksın? manzara desen manzara olmaz ölüm korkusuyla cennet olsa ne yazar, egzoz gazları içinde pedallamanın nasıl bir cazibesi var? adı üstünde otoyol biraz daha dikkat derim hem kendine hemde o lineanın sahibine yazık ederdin...

Ahsen Okyay bunu beğendi.
  8. Adem Kaya

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    oldu bir kere daha da tövbe;)

9. Mehmet Hakan Akaydın

Mehmet Hakan Akaydın Yeni Üye

Seviye:
    Ben size bir kaç rota önerebilirim. Bisiklet ile keyif alabileceğiniz güzergahlar var.

1ncisi ve benim vazgeçilmezim büyük boğaz turu. Harem iskelesinden başlayarak Salacak, Üsküdar, Paşalimanı, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Çengelköy devam ederek Beykoz'a kadar gidip sahilde biraz soluklanıp dinlendikten sonra motorla Sarıyer'e ya da Yeniköy'e geçebilirsiniz. Anadolu yakası inişi çıkışı çok olan bir güzergaha sahip olduğunda günün ilk yarısında yapmak mantıklı. Avrupa yakası sahili dolgu yol olduğundan nisbeten çok daha düz. Karaköy'e nasıl vardığınızı anlamayacaksınız :) sonra Eminönü yada Karaköy'den vapurla tekrar karşıya geçerek turu noktalayabilirsiniz. Bu güzergahı belli noktalardan kısaltmakta mümkün. Dönüşte Beşiktaş'tan Üsküdar'a ya da gidişte Göksu'dan veya Kandilli'den İstinye'ye geçerek 70 km lik turu 30-35 kmye kısaltabilirsiniz. Vapur geçişlerinde de 10-15 dakikalık boğaz manzaralı molalar vermiş olursunuz. Çok keyifli bir gezi olacağına garanti veriyorum

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  10. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Geçmiş olsun. Aman dikkat.

11. Rıdvan UĞUR

Rıdvan UĞUR Aktif Üye

Seviye:
    Adem
    Bende Samandıra'dayım
    Bu çevrede otobanlara çıkmadan önce hem acemiliğini atabileceğin, hemde cok büyük keyif alabileceğin bir iki rota tavsiyesinde bulunabilirim.
    Öncelikle Samandıra'dan Başıbüyük'ten geçerek Maltepe'ye inen dağ yolunu kullanarak sahil yoluna inebilir buradanda Kadıköy'e kadar gidip aynı yoldan geri dönebilirsin. Çok güzel bir parkur olur senin için.
    Dudulluya kadar minibüs yolundan sakin sakin ilerleyip oradan Polonezköy'e tırmanabilirsin. Buda epeyce zorlu ancak bir okadarda keyifli bir turdur.
    Ve tam yanı başımızdaki canımız ciğerimiz Aydos var. Biraz dağ bisikletçiliği yapacağım ben dersen, işte İstanbul'un en güzel bisiklet parkuru tam karşında yükseliyor. "Aydos"

Belki bigün beraberde pedallarız...