avrupa yakası çarşamba turları

Scudo

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598

Merhaba Turhan Bey;
Ben Avrupa Yakası'ndaki gruplardan birinin müdavim üyelerindenim. Biraz üzerime alındığım için yazayım dedim. İznik gezisi pek cazip gelmemişti bana çünkü; İstanbul-Orhangazi arasındaki 150 km yi araç kiralayarak gitmek ve sadece 50 km yi(veya gidiş dönüş 100) pedallamak pek sportmence gelmedi kulağıma.
Avrupa yakasında yayaların da kullandığı bir bisiklet yolumuz olmayışı dezavantaj olabilirdi fakat biz bunu kondüsyona yani avantaja dönüştürmeyi hedefliyoruz. Sahil yolunu neredeyse hiç kullanmıyoruz diyebilirim. Sarıyer'e veya Rumelikavağı'na Kemerburgaz-Cendereyolu-Belgrad Ormanı güzergehındaki yokuşlardan gitmeyi tercih ediyoruz. Bebek'ten Hisarüstü'ne sırf yokuşları için pedallıyoruz. Yokuş görünce çılgına dönüyoruz. "Sosyal-sportif birlikteliklerde insanların kafalarına göre 3-5 kişi edinmesinden daha doğal ne olabilir ki" diyenlerdeniz. Herkese bol yokuşlar ... :ci:

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam
Düşüncenizi bizlerle paylaşmış olmanıza çok sevindim.
Sanirim problem bizlerin bisiklet olayına bakış açısı farklılığından doğuyor.
Tabiiki birbirinden farkli kondüsyondaki 20 kişiyle spor yapmak zor. Zaten bizlerde bisiklet olayına sportif amaçla bakmıyoruz.
Her zaman dediğim imaj şuydu ;
" Bisiklet zevkimizi birbirimizle paylaşalım. "
Bir arada olalim, eğlenelim, gülelim, iş yerinden yada okullarda okuyan arkadaşlarımızın ders ve sınav heyecanı sıkıntılarını yani kısacası her daim bol miktarda aldığımız stresimizi birbirimize destek olarak atalım.
Tabiiki iznik'e 20 kişilik grupla gidelim spor yapalım, yolları aşalım değil bizim düşüncemiz.
Bisiklet zevkimizi farklı ortamlarda birbirimizle paylaşmak. Bizim acelemiz yok, Sarıyere gidip gelmeyiz, Sarıyere börek yemeğe gitmek için gideriz.
.
Bunun yanı sıra aramızda bisiklete spor amacıyla bakan bir sürü arkadaşımızda bulunmakta, ve o arkadaşlarımız sporlarını yaparlarda, güzergahları üzerindeysek dönüşte grubumuza katılıp neşemize neşe de katarlar.
Ve şimdi diyorum ki ;
Tabii ki kondüsyonunuza uyan arkadaşlara sporunuzu yapın, ama bizlere de biraz zaman ayırın.
Sewgiler

ibrahim89

Daimi Üye
Tepki
49
merabalar..
ben de mantisle aynı grupta pedallayanlardanım.. şunu sölemem lazım ki gruplar arasında tabi ki hız performans tarz farkı olabilir ama biz sarıyere kafamnızı önümüze düşürp son sürat gidip sonra hiç durmadan gelmiyoruz..yeri gelio börek te yiyoruz yeri gelio denize gidiyoruz bi dolu fotograf çekiyoruz.. bizim farkımız yolda zaman kaybetmemek :) bunun yanında grubumuzda herkesin perfprmansı aynı olmamasoına ragmen aradaki uyum sayesinde hiç bi problem çıkmadıgını sölemeliyim..önemli olan bisiklet performansı diil insanların uyumu bence..
herkese bol pedallı günler..

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abicim herkesin geziden beklentisi başka ben her gruba uyum sağlarım..her ama avrupa yakasında ben şunu öğrendim.haber verilmiyor bazı gezilerde....

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313

Selam, Ne güzel söylemişsiniz, benim de bahsettiğim olay buydu, insanların uyum içinde olması.
Biz anadolu yakasında bu uyumu sağladık ve inanıyoruz ki sizlerlede uyum sağlayabiliriz.
En azından deneyelim, Avrupa yakasındaki arkadaşları da davet edelim, ve Sarıyer turumuzu hep beraberken yapalım.
Mesela Sarıyere giderken tabiiki mola veriyoruz, ancak mataralarımızı dolduracak kadarlık kısa zaman diliminde.
Ortak adım atabilme keyfini yaşayalım vede yaşatalım.
Tur sonunda anlaşamamış, birbirimize gereken özeni ve saygıyı gösterememişsek yada bir şekilde memnun kalmamışsak, tamam o zaman bu tip turlari bir daha tekrarlamayız :)
Tur sonunda hosnut kalmazsak bir daha denemeyiz.
Yada bir sonraki turumuzda Florya tarafına yada Tuzla'ya köfte yemeğe gideriz.

• Beğen
Tepkiler: havkimey

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
önemli olan gruptaki potansiyel insan sayısı ve bu potansiyelin sürekliliğidir..bence

Tepki
0
arkadaşlar daha öncede yazdığım gibi çarşamba günü bakırköye geliyorum eskişehirden bisikletimide getiriyorum burdan ve önümüzdeki hafta salıya kadar ordayım ve ne kadar tur olursa katılmak istiyorum avrupa yakasında wolki85@hotmail.com bu arada ortalama hızım 25 ama düşüğüne yada 5km fazlasına kadar uyabilirim ben bütün turlarda varım haberini bekliyorum bu arada istanbuldan msn e giremiyebilirim mail gönderirseniz sevinirim pedallıyalaım artık avrupa yakası......

havkimey

Üye
Tepki
2
31/07/2005 pazar günü sabah 9:30 da benim niyetim beşyol e5 florya ayrımından sahil yoluna girerek bakırköy belkide eminönü (ilk uzun yolum olacak o yüzden kendimdeki yorulmaya bakarak buna karar vericem) yaparak yine aynı güzergahtan geri gelicem bu arada bol bol fotoğraf çekmek içinde durabilirim haberiniz ola hızım ortalama 20-25 arası.... gelmek isteyen arkadaşlar varsa beklerim.... gelmek isteyen arkadaşlar bana msn den ulaşabilirler... havkimey@hotmail.com... görüşmek üzere... ayrıca Turhan abi düşüncelerine bende katılıyorum...

Çamur

Aktif Üye
Tepki
33
ArkadaŞ Sİlİvrİ İstİkametİ Uymazmi Sİze Pazar Sabahlari Trafİk Fazla Olmuyor

Çamur

Aktif Üye
Tepki
33
arkadaşlar avrupa yakasında 2yer var ya bakırköy sahili yada b.çekmeçe-silivri arası
sahil yolu kısa silivri gidiş geliş 65km size uyarsa beklerim pazargünleri

Fırat Şengöz

Aktif Üye
Tepki
196
ben fatihte oturuyorum ve saat 19 30 dan sonra çarşambaları uygun olurum ama hafta sonu için güzel organizasyonalr yaparsak katılmak isterim haberlerinizi bekliyorum.

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
arkadaşlar avrupaq yakasından katılım omadıgı çarşamba akşamları tur yapmıyoruz artı avrupa yakasında ne bisiklet yolu nede rahat gide bilecegimiz yolar var o yüzden çarşamba akşamları turlarımız yapılmadan iptal etik hafta sonları turları için siteyi takip etmelisiniz

Çamur

Aktif Üye
Tepki
33
arkadaşlar 28-7-2005 pazar günü (tabiki siziniçin uygunsa) büyükçekmeçe sahilde buluşup tanışalım
sabah kahvaltısı yapıp saat 10.00 gibi 65km silivri istikametine pedal basarız dönüşte tekrar sahilde
düşünce vefikirlerimizi paylaşmak için sohbet ederiz konuyla ilgili cevaplarınızı bekliyorum

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Selam arkadaşlar.Bende Avrupa yakasından Hakkı.İşlerimin yoğunluğu dolayısıyla uzun zamandır siteyi ziyetret etmemişdim.Bu gün gördümkü hala Avrupa Yakası Çarşamba turları bir sonuca ulaşamamış.Neden arkadaşlarsizce.Anadoludakiler bizden çok da üstün değiller.Onların bizden tek üstünlüğü bu konuyu gerçekten önemsiyorlar.Bence Avrupa yakasındaki çoğu arkadaş (bende dahil olmak üzere) bu işle yeteri kadar ilgilenmiyo.Biraz daha üstüne düşsek ve biraz daha önem verirsek bence turlara başlarız.

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
selam arkadaslar....
bız burada yapıyoruz genelde turlar zeytınburnu-bakırkoy(metın bısıklet)-atakoy-yesılkoy- ıstıkametı carsamba ve genelde haffta sonları duzenlıyoruz.. bılgınız olsun ırtabat ıcın msn olabılır..
ayrı bır guzargahta duzenleyebılırız...saygılarımla..

cenkgultekin

TREK MADONE SLR 7
Tepki
93
İsim
Dr. Cenk Gültekin
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar ben b.köy'de oturuorum ve de haftada 3 gün evden çıkıp florya havaalanı önünden geçip e5'e çıkıorum ordan ataköy'e giriyor sonrada tekrar b.köy'e dönüyorum bu tur yaklaşık 30km sürüor banada yetiyor açıkçası katılmak isteyen olursa cep:5333774373 msn:cenk_gul at hotmail.com

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167

bız sanırım karsılasmadık sızle...bız devamlı metin bisiklet tın orda takılıyoruz...
her zaman beklerız msn nı ekledım...
saygılar gorusmek dılegıyle...........

ersunakay

Aktif Üye
Tepki
50
Bisiklet
Colnago
dün akşam havanın guzeliile bir avrupa yakası sahil turumuzu yaptık
duraksamalarla 1 saat suren turumuz hızlı ve güzeldi
avrupa yakası binicilerini bekleriz
selamlarla