Avrupa sahİl yolu

Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Merhaba; Aksaray-Yenikapı dan Avcılara sahil yolundan giden varmı arkadaşlar yolun durumu hakkında detaylı bilgisi olanlar lütfen yardımcı olsunlar.Bu yaz başı Tekirdağ-Yeniçiftliğe gitmek istiyorum.Bu güzergahı kullanabilirim diye düşünüyorum.En azından Avcılara kadar.Ondan sonra E-5 bağlanabilirim.

Scudo

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
bakırköyden sahil yoluna bağlanıp aksaray eminönü fatih beşiktaş vs. sürekli sahil yolunu kullanıyorum bir sıkıntı yok. İster bisiklet yolundan ister ana yoldan gidebilirsiniz. Zaten küçükçekmece menekşenin orda sahil yolu bitiyor E 5 e bağlanıyorsunuz mecburen.

Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Oğuz bey merhaba; Bayrampaşa da oturuyorum. E 5 ten de gidebilirim ama sahil yolu daha düz fazla yokuş yok diye düşünüyorum.Küçükcekmece Menekşe ye kadar .Bu güzergah daha iyi gibi geliyor.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Ben de sahil yolunu kullanıyorum çoğunlukla.. Bisiklet yolu biraz sıkıntılı, kilit taşlardan ve bozuk betonlardan.
Eğer çok hızlı gitmeyi düşünmüyorsanız sahil bisiklet yolunu kullanabilirsiniz. Bisiklet yolu Yenikapı'dan başlayıp Bakırköy İDO'nun önünde son buluyor. Ataköy içlerinde de devam eden bir bisiklet yolu var ama sahilden biraz kopuk bu yol.

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Karaköy'den Küçükçekmece'ye kadar gitmiştim. Yaptığım geziyle ilgili yazdığım yazıyı ve yol hakkındaki bilgileri (link) adresinden okuyabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ERKAN TOPÇU

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
@ERKAN TOPÇU

Yokuş yok denecek kadar az evet ama havalimanı istikametinde emniyet şeridide yok denecek kadar az dar . Dikkatli olun.

Tepki
81
Bisiklet
Carraro
Sahil yolundan hava alanının olduğu yere kadar sıkıntısız gelebilirsiniz, yokuş yok denecek kadar azdır. Ama Yeşilköy'ü geçtikten sonra hava alanının olduğu yerden Florya ayrımına girerek tren istasyonunun alt tarafındaki yola geçmenizi öneririm. Oğuz arkadaşımızın dediği gibi emniyet şeridi neredeyse yok, araçlar çok yakından geçiyor sıkıntı olabilir. Florya tren istasyonunun altından geçerek Menekşe'ye doğru devam edip Küçükçekmece'ye ulaşabilirsiniz. Buradan da isterseniz deniz tarafındaki yoldan isterseniz göl tarafındaki yoldan Avcılar'a doğru devam edebilirsiniz. Eğer göl tarafından giderseniz İBB Sosyal Tesislerin olduğu durağa gelmeden E5 in altından deniz tarafına geçerek Avcılar sahilden devam edebilirsiniz. Kondisyonunuz çok fazla yoksa E5 ten Avcılar yokuşunu çıkmak zor olacaktır. Yan yolda sürekli duran minibüsler, sokak arasından çıkan araçlar canınızı sıkacaktır. Avcılar sahili bitirdikten sonra Avcılar metrobüsün oraya çıkmak isterseniz sizi yine sağlam bir yokuş bekleyecek. Başka bir alternatif ise Avcılar sahilden sonra ambarlı yolundan devam edip Haramidere'den E5 e bağlanmak var. Sonrasında zaten pedalınıza kuvvet :)

Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Koray merhaba; Bilgilerin için teşekkür ederim.Yeşilköy sahil dediğin İBB florya tesislerinin sahil yolundan devam edeceğiz daha sonra mı florya çıkışına gireceğiz.Başınızı ağırtıyorum ama hakkınızı helal edin.

Can bey merhaba; Sahil yolu İBB florya tesislerinin önünden geçerek devam ediyormu.Yoka oraya gelmeden önce florya çıkışınımı takip edeceğiz.Teşekkür ederim.

Tepki
81
Bisiklet
Carraro
Estağfurullah Erkan Abi ne demek.

Fotoğrafta göreceğin üzere sağdan mavi olan yoldan geleceksiniz. Eğer kırmızı olan yoldan devam ederseniz bahsettiğimiz emniyet şeridi olmayan yol (tehlikeli). (1 olarak belirttiğim nokta) Florya yada İBB Sosyal tesisleri tabelasından ayrılarak Florya'nın içine gireceksiniz. Tavsiyem yine mavi olan yolu kullanmanız. Yeşil olarak belirttiğim yer biraz yokuştur sonrası iniş. (2 olarak belirttiğim nokta) Eğer isterseniz sarı olan yoldan da gidebilirsiniz fakat orası ters yön olduğundan kaldırımdan gitmek zorunda kalacaksınız. (3 olarak belirttiğim nokta) Florya tren istasyonunun altından geçerek alttaki sahil yoluna çıkacaksınız. Bu yol sizi Menekşe sahilden Küçükçekmece'ye çıkaracak. Fotoğrafta Florya Belediye tesislerini kırmızı daire içine aldım. İnşallah kafanızı karıştırmamışımdır.

http://img.tapatalk.com/d/14/04/03/me3uge8e.jpg

Koray BASKIN

Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Koray arkadaşım ilgi ve alakan beni son derece memnun etti.Bu harita çok aydınlatıcı olmuş. 1 ile işaretin evet çok dar ve tehlike arzediyor.o yol polis okuluna çıkıyor yanılmıyorsam.Aslında bir pazarımı bu yolu öğrenmek için ayırabilirim.Benim içinde iyi bir tur olur.K.Çekmeceyi de bu vesileyle görmüş olurum.Samimiyetinden dolayı seni tekrar tebrik ediyorum kardeşim.Allah emanet ol güzellikler hep seninle olsun.Keyifli pedallamalar.

Tepki
81
Bisiklet
Carraro
Evet polis okuluna çıkıyor, oradan da E5 e beşyola çıkıyor doğru tahmin ettiniz. Önceden tur yapma şansınız olursa eğer mutlaka faydalı olacaktır tabi. Yararım olduysa eğer ne mutlu bana. Yolunuz açık, yokuşunuz az olsun Erkan abi. Bol pedallı günler dilerim.

Koray BASKIN