Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası Sonrası

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Aybars Öge Sürücü tarafından paylaşıldı.

1. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Tek kelimeyle inanılmazdı...

Herşey çok güzeldi. Benim gidememem dışında. Otobüslerde yer olmamasından dolayı yola çıkmayı aklımdan çıkarmıştım. Cumartesi günü şans olarak aradığımda bir kişinin telefon ile iptal ettirdiğini öğrenip rezervasyonumu yaptırdım. Saat 5'e kadar biletiniz alın dediler. Buraya kadar herşey normal. Saat 16:45'te bankadan maaşımı çekmeye gittiğimde maaş kartımın kaybolduğunu gördüm :( Nakit para da yok. Kredi kartımdan yenilemeden geldiği için aktif değil :( Kalakaldım öylece...

Vazgeçtim; belki de hayatımın en zor anıydı :mad: TRT başında kendimi avutmaya çalıştım. Her ne kadar eleştiriler alsa da canlı yayın müthişti. Ben 1996-2000-2004 olimpiyat dağ bisikleti yarışları dahil bu kadar güzel ve detaylı bir dağ bisikleti yarışı kaydı görmedim.

Ancak Levent Özçelik gerçekten de sunum konusunda kötüydü; bunda biraz da bizimkilerin suçu var. Hiç bir yanlışını düzeltmiyorlar ki doğruyu öğrensin.

Herşey çok güzel hazırlanmıştı, öyle ki bütün yabancı konuklar hiç beklemedikleri bir ortamla karşılaşmışlardı. Sanırım bu organizasyonun yankısı olacaktır.

Parkur Avrupa Şampiyonasına yakışır zorluktaydı. Umarım işaretler korunur da her giden bisikletçi bu parkuru paylaşır.

xcangel bunu beğendi.
  2. xcangel

xcangel Forum Demirbaşı

Seviye:
    Herseyde vardir bir kismet.Ayrica canli yayinda her etabi görebilme sansina sahip olduk orda belki sadece birkaç noktayi izleyebilecektik.İste byle avuntularla tadini çikartmaya çalisiyoruz hayatin.Parkur muhetsemdi ve evet bence de yankisi kalacak bir yaris oldu.

3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Ewet yabancı ülke başkanlarımı diyim yabancı fedarasyon başkanlarımı yarış öncesinde dünya kupası olabilir gibisinden birşeyler söylemiş . Sunucu ' nun anlatımı tabi :) Ne kadar doğru bilemem .. Ama elbette avunmalıyız :) Ya XCANGEL ' inde dediği gibi tek noktadan seyrediyor olsaydık ...

4. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    UCI Başkanı Pat McQuaid "Bunun sonrasında bir MTB Dünya Şampiyonası ve sonrasında bir Yol Bisikleti Avrupa Şampiyonası düzenlemeyi düşünün" derken bizim federasyonun da aslında bunu bir taslak olarak çalıştığını öğrendik.

Bunu canlı yayında kendisi söylerken Asbaşkan Açıkalın da bu konuda düşüncelerin ve taslakların bu yaklaşımdan sonra ciddiye binmesi gerektiğini söyledi.

2010 yılı için MTB Dünya Şampiyonası
    2013 için Dünya veya Avrupa Yol Şampiyonası (2013'e kadar takvim dolu)

5. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    işaretlerin pek kalacagını zannetmiyorum bir şekilde kişiler tarafından sökülebilir ama bizler burdayız .

6. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    federasyondaki bir yetkili parkurdaki işaretlemelerden ok işaretlerinin duracağını söyledi ürgüp mtb de burda unutmayalım :)

7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:

dogrudur ismail ama unutma burası Türkiye biri gelip bu nedir burda der söker çıkardır yada ordan kiliselerin oralarda çalışan kişiler okları söker kendi yerlerine dogru yönlendirir.

8. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    izlerken gerçekten zevk aldım yavaş yavaş bazı şeyleri beceriyoruz gibi .ama keşke bizden birileride derece yapsaydı. bilal ve muammerin arka arkaya gitmesi de başka bir hoşluktu :)

9. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Dünya ve avrupa yol şampiyonası yapmak dağ bisikletine oranla çok daha zor bir olay...

10. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum.