Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrupa Bisiklet Turu

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Deniz Yıldırım Jr. tarafından paylaşıldı.

1. Deniz Yıldırım Jr.

Deniz Yıldırım Jr. Yeni Üye

Herkese Merhabalar,
    Ben Deniz Yıldırım,21 yaşındayım,öğrenciyim. Bu haziranda İstanbul'dan çıkıp tahminen 2-3 ay pedallayarak ve(bazen) kamp yaparak Paris'e ulaşmayı hedefliyorum.Rotam Türkiye'den sonra Bulgaristan-Sırbistan-Bosna-Hırvatistan-Slovenia-Avusturya-Almanya-Fransa olarak gözüküyor şimdilik. Eğer bu tarz bir planı olan kimse var ise, yolun bir kısmını/tamamını birlikte kat edip ortak bir maceraya girişebiliriz.
    Mail adresim yldrmdenz@gmail.com buradan da yazabilirsiniz.
    Sevgiler
    Deniz Yıldırım

Birhan K. bunu beğendi.
  2. Levent EROĞLU

Levent EROĞLU Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İnşallah gerçekleştirebilirsiniz turunuzu ve düşündüğünüzden keyifli olur.

3. Candeniz ÖZCAN

Candeniz ÖZCAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yol çok eglenceli olur senin icin takipteyim belki bir kısmında katılabilirim bile...

4. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    schengen vizesini nasıl almayı düşünüyorsun?

otel ve uçak rezervasyonunu halledebildin mi?

5. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Balkanlardan geçmeyin derim tehlikeli. Polislerin aldığı maaştan çok para olursa üzerinizde çok tehlikeli. Gemiyle İtalya'ya geçin ordan Avrupa'yı gezin ve aynı rotayla geri dönün.

6. five

five Bütün yıl hayal kurup birkaç hafta pedallayan...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba,

@hsnsylk'ya katılıyorum. Bulgaristan yerine Yunanistan üzeriden Hırvatistan veya İtalya'ya geçebilirsiniz. Gerçi Bulgaristan'dan geçenler daha iyi bilirler ama... Ben Yunanistan için "sorunsuz" diyebilirim.

Kazasız ve keyifli turlar

five

7. Deniz Yıldırım Jr.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler, birincisi schengen vizesi benim için sorun değil,yeşil pasaportum var,uçak biletini de bir ara alırım;bileti şimdi alıp zaman parametresini işin içine sokmaya gerek yok. İkinci olarak, ben de hem Yunanistan'ı merak ettiğim için,hem de Bulgarların iki gidişimde Türklere tavırlarını pek beğenmediğim için Selanik'e kadar gidip Makedonya'dan Sırbistan'a geçeceğim. Üzerimde para falan çok taşımam zaten, ama çok rüşvet isteyen olursa 3-5 birşeyler atarım diye düşünüyorum. Zaten Sırbistan'dan sonra böyle şeyler düşünmeye pek gerek kalmaz sanıyorum.
    Teşekkür ederim

ihtiyar bunu beğendi.
  8. Mustafa Güldal

Mustafa Güldal Aktif Üye

Seviye:
    Ben de uzun süredir avrupa turu yapmak istiyorum eurovelo yollarından ama hala karar veremedim. 15-20 gün daha düşünüp mesajımı size yazsam sıkıntı olur mu ?

9. Deniz Yıldırım Jr.

Merhaba Mustafa, mailine de cevap verdim; tabi ki istediğin zaman cevap verebilirsin. Buradan da tekrar edeyim,11.rotaya Selanik'te gireceğim;ardından Belgrad'da 6. rotaya geçip onu takip edeceğim.
    Bu arada ben bisikletime Pannier-Heybe arıyorum ve biraz güzel bir şey baktığımda fiyatlar uçuyor.Öğrenci olduğum,kısıtlı param olduğu için o kadar para ayıramam.Elinde kullanmadığı heybeleri olan herhangi biri bana ödünç verebilir mi? Ya da uçuk olmayan bir fiyata satın alabilir/kirayalabilirim.
    Teşekkür ediyorum.

yusuf ünlü bunu beğendi.
  10. Deniz Yıldırım Jr.

Planladığım turun çoğunu gerçekleştirdim , Viyana'da param bittiği için noktalamak zorunda kaldım. Turun bir de facebook sayfasını olusturdum;fikir edinmek / okumak /incelemek isteyeniniz olursa facebook arama çubuğuna Deniz Yıldırım Euro Cycling Tour yazdığınızda karşınıza çıkıyor.