Avrupa-Asya Turu-Rohloff Göbek ve Kayış Sistemi-Surly Kadro ve Dahası...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba, başlık çok genel oldu. Şöyle açıklayayım, Alex ve Kat Avustralyalı bir çift. 2 yıllık bir tura çıktılar ve şu an Türkiye'deler.
Yaklaşık 3 ay Türkiye'de pedallayacaklar. Bu süre içinde siz de benim gibi onlarla tanışmak, onları misafir etmek ve onlarla pedallayıp uluslarası bir tur ruhu hissetmek isterseniz web adresleri aşağıda.
Şu an Çanakkale'de benimle birlikteler. Birkaç gün sonra İzmir'e doğru yola çıkacaklar. 6 aydır yoldalar. Çok sevimli ve bir o kadar da profesyoneller.
Ekipmanları ise alışık olduğumuz sistemlerden farklı. Özel üretim Surly tur gövdesi üzerinde Rohloff 500/14 göbek ve kayış sistemi kullanıyorlar. Bugün bisikletleri değiştik ve ben Kat'ın bisikletiyle turladım. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de bu sistemi kullanan yok. Belki de bunu deneyen ilk şanslı kişiyim :cool: Muazzam konforlu; kullanırken oldukça sağlam ve güçlü bir makinayı kontrol ettiğinizi hissediyorsunuz. Bir o kadar da rahat, hiç yormuyor. :in:
Neyse, bu sistemle ilgili de merak ettikleriniz varsa Alex ve Kat daha birkaç gün buralarda. İngilizcesi olan ve özellikle misafir edebilecek olan birileri varsa hiç çekinmeden iletişime geçebilirler...
Web sayfalarında tüm ekipmanlar ve aksesuarlar hakkında bilgi var. Su arıtmadan şarj dinamosuna, portatif kahve makinasından özel kilitlere kadar...
Yarın Çanakkale'deki yerel televizyon ve gazete, bu ikiliyle röportaj yapacak. Yayınlarım onu da... :cool:
Web: (link)
Facebook: (link)

Scudo

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Kat kaza mı geçirdi? Hastanede imiş galiba.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mide rahatsızlığı var, ufak bir zehirlenme. Sıkıntı yok ama, 2-3 gün içinde çıkacak(mış)...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Evet, Bisiklet Gezgini sayesinde Rohloff sistemler artık Türkiye'de. Ben de sahip olmayı umuyorum :cool:
Bu arada Alex ve Kat tempo farkından oluşan kayıplarını azaltmak için tandeme geçtiler. Co-Motion marka özel tur tandemi, disk fren ve gene Rohloff sistem ile bir yıl daha Asya'da pedallayacaklar. Tandem ile tur planlayanlar için güzel de bir yazı hazırlamışlar. (İngilizce)

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu aralar konu hortlatmak hoşuma gidiyor , her gece bir tane :) tandemle tura cikan ikili hakkinda yarim ingilizcemle birseyler okudum guzel seyler yazmislar. Belli mi olur blki ilerde kiz arkadasimi/esimi kandirip alirim bir tandem .