Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrasya maratonunda bisiklet. Kim demiş yasak diye :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Bahadır Aktaş tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Pazar günü maratona bisikletlerimizle katıldık sorunsuz geçtik.

vedat karakaya ve Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  2. Bahadır Aktaş

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yasak olduğu için geçemeyen arkadaşlar adına üzüldüm güzel bir gündü..

3. Okan A

Okan A Aktif Üye

Seviye:
    Ben koşanların arasında olsam -ki Runtalya'da yarı maraton koşmuştum, yarış öncesi heyecanı, endişeyi, o endişeyle önümüze geçen alakasız kişilerin yarışa başlayanları hiçe sayar vaziyette start çizgisi önüne yığılıp startı zorlaştırır şekilde selfie çekmesini hala hatırlayabiliyorum- çok sinir olurdum. Bu tip organizasyonlarda fırsattan istifade bu tip girişimlerde bulunmak yerine, koşan kişilere halk koşusu boyunca eşlik etmek, kenardan onlara destek olmak çok daha mantıklı bence.

Biz bu türdeki organizasyonları hep tanıtım fırsatı filan olarak görüyoruz ülkecek. Oysa sporu tabana yaymak, spor yapanlara destek olmak, maratonun bir parçası olmak gerekiyor. Sizi tenzih ediyorum ama naçizane görüşüm bu şekilde...

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yasak olması ile yasağın uygulanıyor olması aynı şey değil maalesef...

5. Bahadır Aktaş

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    gerçekten yarışmak isteyenler zaten ona göre kayıt yaptırıp maraton kosuyorlar halk kosusu halk ıcın adı ustunde koşmak ısteyenden daha ziyade köprüden geçmek isteyenlerin olduğu bir topluluk. Oyüzden insanların karşısına çıkan bu nadir fırsatı değerlendirip resim çekmesi bence normal

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletsiz de resim çekilebiliyor; ben öyle yaptım, siz de başarabilirsiniz...

Okan A bunu beğendi.
  7. Bahadır Aktaş

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herkes istediği gibi resim çekilebilir bisikletli yada bisikletsiz sorun yok

8. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    o değilde ben o gün şile rampalarından dönüşte fatih köprüsü yoluna girdim e80de öyle bir trafik vardı ki arabalar durmuştu 4 şerit yolda bende bisiklet ile emniyet şeridinde arabaların sıkıştırması arada bir olsada rahat rahat geldim e80den 0 2 ye bağlandım tabelalarda avrasya maratonu nedediyle trafiğe kapalı yolların uyarısı vardı tabi maraton olduğundan haber4siz olan trafikte araba içinde bekleyenler ben yanlarından bisikletle geçerken hep bana baktılar. o gun strava kaydına baktım sadece o gun değil bu sene bıle e80den 4 5 kişi haricinde geçebilen olmamış bir ara yol açıldı 60 civarı gidiyordum emnıyet şeridinde sağ şeritten bir amca transporter kullanıyordu camı açtı bana aynı hızda gidiyoruz yaw dedi bende o hızda bir an bakdım tabi cevap veremedim guldum geçtim :evil:

Ali Ç. bunu beğendi.
  9. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hahahahaha şaka bi yana otoyollar çok tehlikeli araç rüzgarlarına falan takılmak vs hele burası Türkiye olunca araba dışındaki etkenleri de düşünmek gerek atılan soda şişelerini hayvanları motorları emniyet şeridini kullanan insanları makam araçlarını kısacası trafiğe bisikletle çıkmak özgüven isteyen birşey

10. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bu pazar yağmur ve rüzgar vardı şile rampalarında tam emniyet şeridi çizgisinin sağ tarafında gidiyordum kenarlar toprak çamur olduğu için yanımdan taş ocağı kamyonları sıfıra sıfır geçtiler belki 50 tane rüzgarları evet etkiledi ama gidonu o kadar sıkı tutuyordum ki bir kaç cm etki etti kamyonların rüzgarları :D köprüden motosikletle geçerken rüzgarı yiyenler bilir onun yanında hiç bişey :D tabi 80 90 ile yaınınızdan geçen kamyon siz 30 la giderken çok yakınınızdan geçmesi tehlikeli tabi. ben sürekli anlık olarak arkama baktığım için o an ki refleksle panik yapmıyordum rüzgarını önceden hesap ediyordum. birde rampa aşağı damperli man kamyonların birinin arkasına takıldım km saati 70 e geldi rüzgarı da yemediğimden frene basmasam daha da hızlanacaktım tabi yol bitti kamyon yavaşladı bende yavaşladım

Ali Ç. bunu beğendi.
  11. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    He he güzel olmul... :alkis: :alkis: :alkis: