Avrasya Maratonuna katılacaklar buraya

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tuna ünüvar tarafından paylaşıldı.

1. tuna ünüvar

tuna ünüvar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Herkese selam. Buca Pedal Gençlik Ve Spor Kulübü olarak 3 sporcu ile katilacağımız bu maraton ikinci maratonumuz olacak. Daha önce Run For Peace Gelibolu Maratonunu koşmuştuk. Bu sene koşulacak olan 37. Avrasya Maratonuna ilk defa katilacak olan yada daha önce hiç maraton koşmamış arkadaslara tavsiyede bulunmak ve tanışmak için bu başlığı açtım. İnternette bikaç blog okudum fakat burada da bizzat koşan arkadşlardan parkur hakkinda tüyolar almak fena olmaz.

z. usta bunu beğendi.
  2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tarihi nedir gelmek isterim :)

3. Utku D

Utku D Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Biz bu sene ilk defa ailecek katılacağız 10 km lik yarışa :) Daha önceleri halk yürüyüşünde bulunmuştuk zevkli oluyor köprüden geçmesi :)

tuna ünüvar bunu beğendi.
  4. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Merhaba,

Tarih 15 Kasım,

ilgilenenler için;

İstanbul Maraton

ben de geçen sene halk yürüyüşüne katılmıştım, bekleme sırasında kalabalıktan dolayı bunalsam da köprü geçişi eğlenceli oluyor, tavsiye ederim.

5. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu sene katılmıyorum ama daha önce koştum, parkur hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse; genel olarak dümdüz olduğu için fazla tüyoya ihtiyacınız yok. Gülhane Parkı'nın içinden geçen son yokuşta kendinizi fazla zorlamayın. Genel olarak söyleyebileceklerim:
    5 ve 10km noktalarındaki beslenme noktaları 10k ve 15k parkurlarında da yer aldığı için karambol olabiliyor, sürekli su içme ihtiyacı duyan birisi değilseniz bunları pas geçmek daha mantıklı olabilir. Ayrıca bu noktalarda birkaç metre ara ile birden fazla masa oluyor, ilkini kaçırırsanız geri dönmek gibi bir acemilik yapmayın sakın.
    İstanbul'da bu mevsimde genelde poyraz eser, bu sizi iki bölümde etkileyebilir. Köprü geçişinde üşütebilir ve 28. kilometredeki dönüşten sonra karşıdan esip sizi yavaşlatabilir. Köprüde en sağdan gitmeyerek kendinizi rüzgardan koruyabiliyorsunuz ama yarışın son bölümünde koşucular arası mesafe iyice açılmış olduğu için rüzgara karşı koşmak zorunda kalıyorsunuz.
    15km koşanlar ile maratoncuların ayrıldığı noktada bayraklı görevliler buluyor; kırmızı bayrak ile gitmemeniz gereken yeri değil, maraton parkuru işaret ediliyor. Özellikle yabancılar yanılabiliyor, buna da dikkat edin.

bua, tuna ünüvar, Utku D ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. tuna ünüvar

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    42k, 15k ve 10k icin kayitlar kapandi sanirim belki halk kosusuna kayitsiz katilabilirsiniz. Linkten inceleyebilirsiniz.

7. tuna ünüvar

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yolun genelinin düz olması sevindirici. İlk 10 -15 km su olmasada olur. Ağizdan nefes almak gibi bi hataya düşülmesse iyi olur yoksa asfalti kazip su arayacak kadar susayabilirsiniz. :)

8. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @tuna ünüvar bende halk koşusuna katılcam zaten 42 k falan nedir :) ?

9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    42k = maratondur. Diğerleri maraton falan değildir...

10. tuna ünüvar

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu kadar sinirlenmeyin ulaş bey sadece 42k nin çok fazla olduğunundan dem vurmuş :)

11. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
  12. tuna ünüvar

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :) o zaman bu başlık kapanabilir

13. barış barış

barış barış Onursal Üye

Seviye:
    bizde 15 km ye yazıldık bakalım hayırlısı. Geçen sene kartal iskeleden bostancı iskeleye koşmuştum 1 saat 10 dakika sürmüştü denk sayılır herhalde olmadı gezmiş oluruz maksat spor olsun

14. nature_lover

nature_lover Aktif Üye

Adı:
    Nurullah Ulaşan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    2005-2009 yillari arasi maraton (42 km) kostum. Eskiden ekim ayinda yapilirdi genellikle. Pastirma yazi dedigimiz donemde kostugumda ten rengim degismisti. Avrasya Maratonunu kosmak cok yorucu ve zevklidir. Zamaninda bir cok guzel insanla tanismistim. Tavsiye olarak su gecirmez bir ayakkabi giymeyi unutmayin. Belinize yarim litrelik sivi takabilirsiniz.

2 si kiyaslanamaz nacizane onerim ayni tempoda gitmeyin. Kartal-Bostanci arasi parkur dumduz. Burada biraz tirmanislar var.

15. Sener O.

Sener O. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Geçen yıl koşmuştum ilk kez bu sene kayıt olmadım koşmayı düşünmüyorum ama belli de olmaz başka birinin numarasıyla da koşabilirim.Parkur düz , durumunuzu bilmiyorum ama 4 saatin altında koşabiliyorsanız fazla arkalardan başlamasanız iyi olur köpürüyü neredeyse yürüyerek geçebiliyorsunuz.(Maratonun en büyük sorunlarından biri bu zaten koşmayacakların önlerde olması köprüde fotoğraf çekenler falan)

Parkurda su,elma,muz istasyonları gayet yeterli üstünüzde taşımanıza gerek yok bence , hava geçen yıl iyiydi serin ama soğuk değildi yağmur da neredeyse yağmadı sayılır , rüzgarla yağmur birlikte olursa baya sıkıntı olabilir ona göre giyim lazım.Ve daha önce koşmuşsunuz ama yine de ilk 20 km tempo yapmamanızı ve kendi temponuzdan çıkmamanızı öneririm.

16. barış barış

barış barış Onursal Üye

Seviye:
    olduğu kadar diyelim nasip bakalım belki kalabalıkta daha iyi koşulur

17. waafy

waafy Aktif Üye

Adı:
    Mustafa
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1- başlangıç az inişli yada düz sayılabilir . Erken çıkmanıza gerek yok zaten start çizgisinden geçtiğinde zamanınız başlıyor.
    2-köprü çıkışından beşiktaş sapağına kadar tırmanış var hep araçla geçildiği için pek hissedilmiyor ama başta hızlı çıkarsanız daha bir hissedilir olacaktır.
    3- sonrasında beşiktaş sahildeki ışıklara kadar yokuş aşağı . çok hız yapıp sonra kesilmeyin .
    4- uzun bir düz yol sizi bekliyor ta ki eminönünü geçip kadir has üniversitesinin ordan geri gelip unkapanı yokuşuna kadar . Bu yokuş yaklaşık 1km ve su kemerinin altından geçince 18.km desiniz.(geçen sene orada fotoğraf çekmiştim birde 36.km)
    5-Ve tekrar iniş sahile ,yenikapıya kadar .
    6-ikinci uzun düzlüğümüz ve sırf burası yüzünden bu maratonu hiç koşmadım koşmak istemiyorum. Bakırköye doğru gidip geri dönüyorsunuz gülhane girişine kadar yokuş iniş yok.
    7- ve son yokuş gülhane girişi ve gülhane içi sultanahmete çıkan tramway yolu. Artık buraya gelince her şekilde biter yarış ama bu son yokuşu hiç sevmeyeceksiniz . Burada enerjiniz bitmişken biraz seyirci desteği bulup son bir gayretle mutlu sona ulaşırsınız.

Ve fotoğraf makinesi bulursam bu senede rota üzerinde olacağım makinem çalındığı için şimdilik olur mu olmaz mı bilmiyorum ama olursa buraya yazarım poz vereceğiniz yeri.

Herkese mutlu koşular.