Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avrasya koşusunda bir kişi köprüden atladı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat İLK tarafından paylaşıldı.

1. Murat İLK

Murat İLK Kıdemli Üye

Seviye:
    Avrasya Maraton koşusu yapılırken, Boğaziçi Köprüsü'den bir erkek, saat 10.10 sıralarında denize atladı. Şemsiyesi ve montunu bırakarak köprünün Sarayburnu'na bakan tarafından atlayan kişi, denizde bir süre yüzdükten sonra sulara gömüldü.

nükleer kedi, Ouz Deniz ve MertSayın bunu beğendi.
  2. Mutlu Celimli

Mutlu Celimli Aktif Üye

Seviye:
    Şimdi bunu organizasyona yüklerler. Bir salak yüzünden gelenkselleşen maratonu birdaha yapmazlar...

3. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:

Ölmüş bir kişiden bahsederken biraz saygılı olalım.Sonuçta onu ölüme iten sebepleri,yaşadıklarını bilmiyoruz.Burada intiharı savunmuyorum ama saygılı olmak gerekir.

4. Mutlu Celimli

Mutlu Celimli Aktif Üye

Seviye:
    Saygı ile ne alakası var?

ahmet türkölmez bunu beğendi.
  5. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tartışmak için söylemedim sadece fikrimi belirttim ölen bir kişiden salak diye bahsetmek bence saygısızlık.

Mehmet Boran ve mathcup bunu beğendi.
  6. gezgin2

gezgin2 Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ne saygısından bahsediyorsunuz beyefendi ? Türkiyede sayğı diye birşey kalmış mı ? Siz sayğıdan bahsediyorsunuz ?

Bu adam kafasına bu işi çokdan koymuş ve planlarını ilerletmiş ve konudada dediği gibi biraz yüzmüş demekki amacı medyaya oturmak ama yinede ordan kurtulmakmış ! Zaten bu koşuyu yapan organizasyonun bir hatası olduğunu düşünmüyorum zaten yapacak olan adam tutar Le tour france bisiklet turunda kendini silahla vurur olmicak şey değil adam zaten kafaya koymuş yapacak organizasyon ne yapsın ?

Ayrıca burda ölü'ye veya vefat etmiş bir kişiye karşı bir tepki değil ! Sonuçta Mutlu Çelimli arkadaşımızda sadece fikrini direk olarak belirtmiş ve aynen katıldığımı belirtmek istiyorum ! Adama öldüğü için yaptığı yanlış hareketi görmezden gelecek değiliz ! Zamanında nazi'ler vardı almanyada hepsi öldü ama fırtınaları halen devam ediyor, evler yakılıyor türklerin siz bu haberleri seyrederken hiç mi acaba tepki göstermiyorusunuz Mutlu arkadaşımız gibi çok merak ediyorum...

Her gün bir pkk askeri ölüyor arkasından onu vuran vatan yavrusuna dua ederken bir yandanda leş'i yerde olan pkk azınlığındaki kişiyede küfürler ediyoruz bunu tek ben veya bu sitedeki kullanıcılar değil hepimiz yapıyoruz ve bunu onun yaptığı kötülük için sölüyoruz ÖLDÜĞÜ için değil...

Umarım anlatabilmişimdir...

Sevgiyle kalın

7. Barış Çalışkan

Barış Çalışkan Aktif Üye

Seviye:
    adam kesin koşmaktan bıktı serinlemek için atladı galiba suya :D

burakb, nükleer kedi ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  8. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    vardır bir derdi adamın,sonuç nedir bilgi varmı,yaşıyormu,öldümü.

9. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    kötü haberi veriyorum malesef :
    CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Avrasya Maratonunda Halk Koşusu koşulduğu sırada Boğaziçi Köprüsü'den atlayan 30-35 yaşlarında kimliği belirsiz erkeğin cesedi bulundu. Dolmabahçe - Karaköy arasında, vapurdaki vatandaşların ihbarı üzerine bulunan ceset, sahil güvenlik teknesi tarafından Kabataş'ta Arabalı Vapur İskelesene getirildi. Ceset üzerindeki kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Avrasya Maratonunda Halk Koşusu koşulduğu sırada Boğaziçi Köprüsü'den atlayan 30-35 yaşlarında erkeğin 1966 doğumlu Yaşar Ölmez olduğu ortaya çıktı. Dolmabahçe - Karaköy arasında, vapurdaki vatandaşların ihbarı üzerine bulunan ceset, sahil güvenlik teknesi tarafından Kabataş'ta Arabalı Vapur İskelesene getirildi. Yaşar Ölmez'in cansız bedeni olay yerindeki incelemenin ardından Adli Tıp Kurumuna kaldırılacak.
    (Alıntıdır)

Y.D.Bozdag bunu beğendi.
  10. Barış Çalışkan

Barış Çalışkan Aktif Üye

Seviye:
    yazık olmuş adama ama neyse allah rahmet eylesin

Onur Kahraman bunu beğendi.
  11. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Ben bu haberi duyduğumda turdaydım.. Mert kaptanla Garipli köyüne gidiyorduk. Sarıyer'den gidince tek ve uzun bir rampası vardır. Rampalarda arkada kaldığım için canım sıkılmasın diye radyo açmıştım kulaklığımda.

Pat diye araya girdi haber müzik yayını sırasında. Eğer o gün tur olmamış olsaydı maratona katılacaktım bende. Haberi ilk duyduğum anda pedal çevirmeyi bırakıp durdum. O an kanım durmuştu. Az kalsın parçası olacağım bir organizasyonda intihar anına tanık olabilirdim belkide.

Sonra toparladım, o an orada olmayıp bu turda olduğuma sevindim.

Sonuçta bir kişinin intiharı toplumsal bir meseledir. kişisel bir tepki değildir. İntihar toplumun içinde bulunan yazılı olan ya da olmayan kurallara bir tepkidir.
    İntihar eden o kişi bizim aramızda değilde ne bileyim kendi şartlarına uygun başka toplulukların içinde yaşasaydı kendini öldürmezdi. Aynı şekilde başka toplumlarda yaşayan bireyler içinde durum aynıdır.

İntihar sosyal bir tepki ama bu şahısın tepkisi maratona karşı değil; herkese karşı. Sadece maraton planlarını gerçekleriştirmek için bir fırsat olmuş. Şimdi kaçımızın köprüden atlamak için arabası var. Taksici ve dolmuş en fazla trafik sıkışıklığında durur köprüde başka durmaz.

Güncel başka bir konuda köprü trafiğini yayalara açmak. Sanırım köprü etrafına tel kafes çekip yaya geçişini açacaklardı. Bakalım neler olacak..

MertSayın, Mehmet Keten ve elif inci bunu beğendi.
  12. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    salak kelimesi yakısmamıs mutlu kardesım
    sonucta bir kişinin adımıyla kurulmadı bu organizasyon ve asla bir kişi yüzündende bitmez.

ne tur bir zihniyetle kendisini attıgını bilemeyiz
    kötü olan hadise insan canının bu kadar ucuz olması ulkemizde

13. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    saygı gosteren kişi saygınlık kazanır
    olay sadece tepki olmamali tepki sonrasındaki eylemdir asıl olan

sunu unutmayın beyfendı

m.kemal ATATÜRK düşmanlarıyla çarpismandan evvel karsı taraf komutanın elını sıkardı.ölen askerıne kufur etmezdı.
    ve bilmeyende yoktur site kullanıcılarıda dahil
    bu ulkede bızım dusmanlarımızın mezarları mevcuttur.
    pkk kufuru haketmıyor veya haklı demıyorum ama kufur etmek onlardan farksız ılan eder bizleri
    ama dusmanda olsa insan ınsandır helekı bir ölüm asla kufuru haketmez o ölen kişiye kufur etmek yerıne allah affetsın demeniz size goremedıgınız saygıyı gosterebılır emın olunuz

14. Mehmet Keten

Mehmet Keten Forum Bağımlısı

Seviye:
    '' karşınızdaki kişi ateist olsa bile o kişiye sen şöylesin sen böylesin diye hakaret edilmemeli deniliyor '' camilerdeki vaazlarda.her ne olursa olsun her ne şekilde ölmüş olursa olsun yinede ölmüş bir kişiye her hangi kötü bir yorumda bulunamayız. sadece allah rahmet eylesin diyebiliriz bu kadar. hz.Ali camide namaz kılarken kendisini bıçaklayan kişiye cemaat ne yapalım bu adamı deyince '' ellerini çözün rahatsız olmasın '' demişti.

burakb, Mehmet Boran, mathcup ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    cok guzel bır ornek tskler

Mehmet Boran, Cycleone ve Mehmet Keten bunu beğendi.
  16. ahmet türkölmez

ahmet türkölmez Kıdemli Üye

Seviye:
    ben kısmen mutlu arkadaşımıza katılıyorum
    neden?
    başıma gelen bir olayı anlatayım

silivri içindeki ana caddelerden birinde trafik tıkandı ve 100 metre mesafeyi yaklaşık onbeş dakikada zor aldım
    yaklaşık 65 yaşlarında, zengin olması itibariyle düzgün giyimli belkide aynı zamanda ciddi yetkili biri, yola 2ci sıra olarak jipini bırakmıs ve gitmiş karşıdan gelen kamyon geçemeyince karşıdan gelenler kamyonu atlayıp benım tarafımdan gelenler jipi atlayıp bir bir geçmeye uğraşıyorlar dolayısıyla yol felç
    tesadüf ya tam ben geçeceğim jipçi amcam geldi ve arabasına binerken tabii bir sürü korna sesleri (nanini nanini diiiiit :D ) bi yandan şoförlerden gelen ayıpsama lafları
    amcam tabi altında kalırmı ses verenlere cevap vermeye basladı azcık olan trafık akısıda durdu artık
    ve tabııkı ben dururmuyum, indim arabadan başladım adama bagırmaya
    ''bin arabana bas git hadi trafıgı felc ettın zaten cene yapma dedım''
    dedım ya zaten benımde sınırlerım tepemde
    amcam sen kıme bagırıyorsun ben senın baban yasında adamım dedı
    bende '' yasın kadarda basın olsaydı adam olurdun bu yasa gelmıssın haala adam olamamıssın yasın sana bu yol ortasında araba bırakma, bu kadar ınsanı burada bekletme hakkını vermez daha konusma bas gıt hadı ne derdın varsa gıt ılerde karakol var orada anlat ben gelıyorum'' dedım...
    tabı amcam o sınırle bır bındı jıpe, dururmu karakolda, bastı gıttı

kısacası dogruyu (tabiri caizse) gavur yapsa tebirk ederim, yanlışı babam değil dedem yapsa suratına tükürürüm
    dolayısıyla benım orada o yastakı bır adama bagırmam benım payıma saygısızlık degıldır, cunku o adam bu bagırmadan fazlasını haketmıstır

65 yasında olması o adamın yaptıgının az yanlıs olmasını gerktırmez
    yalnış yalnıştır isterse padişah yapsın

olen kısının yaptıgıda yanlıssa yanlıstır
    o oldu dıye arkasından konusmayalım saygısızlıktır denmez
    hoş..... konuşmak bişeyleri değiştirmez ama
    o adamın yaptıgı hareket salaklıktır
    öldü dıye yaptıgı daha hafıf bır kelımeyle anılmalı dıye bır sey yoktur
    hee adamın arkasından serefsız namussz bılmemmne cocu... falan dersınız o ayrı o kufurdur ve hakarettir, ama bu laf adamın hareketının tabırıdır...

gezgin2 ve Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  17. ahmet türkölmez

ahmet türkölmez Kıdemli Üye

Seviye:
    gelelım Hz. Ali'nin (k.s.) kelamına;
    o ve tum dunya esırlerın ezıyet altında bulundurulmasını tasvıp etmez
    dolayısıyla soyledıgı soz onun ellerının sıkılı olmasından dolayı acı cekmesını engellemektır, dememıskı affedın gıtsın, sormus ne ceza verelım... ?
    bu ornek bu konuya destek olamaz,bıraz dusunun

bırde işin adamın turkıye sartlarına tepkısıdır mevzusu var
    o ayrı ve derın bır konu ama bu o kısının dengesızlıgınden ılerı gelen bır durum
    ınsan kendını her hale sokar, aynı sartlar altında bende yasıyorum
    ben neden ıntıhar etmıyorum? ben kendımı ne zorluklarla karsılassamda o hale sokmuyorum
    ALLAH c.c. insana akıl vermıs nıye.......?
    dusunmeden salak salak davran dıyemı? her duyduguna ınan dıyemı? nefsının her ıstedıgını yap borca gır gunubırlık yasa yarınını dusunme dıyemı?

mevzu ülkenın hali ise bu ulke hepımız tarafında bu hale getırldı
    basbakan senın dayın degılse otekının amcası, iski muduru onun degılde benım enıstem,vergı memuru senın degıl benım yegenım vs vs........

sıkayet etmeye hakkımız yok vesselam
    elın yoktur ayagın yoktur lalsındır bısey yapacak aklın yoktur, anlarım
    dalmışız zevklerimize, bencilce kendi çapımızda yaşıyoruz
    elı ayagı tutmayan ınsan bıle isterse bu ulke ılerı gıtsın dıye bır cok ses getıren sey yapar

hayat bana bır lafı kafama caka caka ogrettı -BIR İŞİ YAPMAK İSTEYEN ÇARE BULUR, İSTEMEYEN BAHANE BULUR

fazla uzattık hakkınızı helal edın.. Altı bos edebı laflar etmıyelım lutfen... bıraz dusunelım

gezgin2 ve Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.
  18. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

ozaman yaptıgı salaklıktır denilsin

bir salak yüzünden demek farklı

bir insanın yaptıgı salaklık yuzunden demek farklıdır..

harekete tabir ve insana tabir sanırım farklı yazımlarla olması gerekiyor

19. Machoo

Machoo Kıdemli Üye

Seviye:
    vay be YAŞAR ÖLMEZ bile ölebiliyormuş demekki...

20. Celasin Telli

Celasin Telli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir hayatı sonlandırmak kolay değil. Kim bilir nasıl bir çıkmazdaydı?

MertSayın bunu beğendi.