"Avrasya Bisiklet Gezisi" 29 Nisan 2012 / Pazar günü

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@N.Onur

onlar parayı alıyor ama hakkını da veriyorlar gezinin. bizde öyle olacağını hiç sanmıyorum, zaten o kadar uzun bir gezi de değil.

• Beğen
Tepkiler: enver avcı
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@N.Onur

bu halka açık bi sürüştür neden 18 yaş sınırlaması var ,,ikincisi ücret alınması neden, bisikletliler derneği her sene haziran ayında kimseden para toplamaz ve halk sürüşüne yedisinden yetmişine herkez katılır bi güzelde köprüden geçerler geçen sene orda idim 3000 kişi geçti köprüden biz bunlara hasretiz ,evet önemli olanda budur adı üstünde bisikletliler derneği bu sivil kuruluştan 15 milyon istanbulunun haberi varmı acaba,,,bisiklet bu ülkede nasıl kitleselleşecek ona bakalım herkez bisiklete binecek ve halk sürüşünde boy gösterecek 7 yaşından 70 yaşına kadar ama herkez amaç budur,,

arda22

Aktif Üye
Tepki
80
bunun için istanbula gelsem mi diye düşündüm ama gezinin neresinden tutsan elinde kalıyor

"hollanda gezi özel kostümü" önce bunu görünce komikliğini anladım sonra illegallikler ilkellikler....

"FENERBAHÇE
STADI’NI TAKİBEN KÖPRÜ YOLUNDAN ÇIKIŞIN, HEMEN SONRASINDA
İKİNCİ TRAFİK IŞIKLARINDAN RÜŞTİYE CADDESİ’NE DÖNÜŞ ARAÇ TRAFİĞİNE
AÇIK OLACAKTIR."
ve
"Katılacağım Avrasya Bisiklet Gezisi esnasında sağlık sorunları yaşamam veya yaralanmam
halinde, yarışma Organizatörlerinin, Belediyenin veya Temsilcilerinin ve
Sponsorların mesuliyet almamasını kabul ediyorum. "

resmen bağdat caddesinde yaralanırsanız yaralanın ölün geberin umrumuzda değil paranızı da alırız çocuğunuzu gencinizi almayız demişler.... bence herkes tepki turuna katılmalı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@arda22

tepki topiğini açtım bu sayfada ,,,7 kişi var sadece 300 kişi katılım göstermiş parayıda vermiş bu sayı hafta sonuna kadar 500 olabilir ,,,,,,bu 300 kişiyi yargılayacak halim yok ama o gün aynı yerde olacağım tanıdık dostlar olursa ince ince derler ya eleştireceğim,,,

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
n.onur kardeşime teşekkür ederim
gerçekten yapıcı bir eleştiri
düzgün bir yaklaşım
söylediklerine katılıyorum
ancak
bahsedilen ülkelerde bisiklet bir yaşam tarzı
biz ise "can çekişiyoruz"

bu farktan dolayı ücret alınmaması gerekir diye düşünüyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bir önemli durumu irdeleyelim o da şudur,,halk sürüşü deniyor halk sürüşünde yarış olmaz eğer siz ilk 20 kişiye bedava bisiklet derseniz katılımda bulunanlara kağıdı imzalatıp benim hiç bi sorumluluğum yok başınıza ne gelirse size aittir derseniz bu ne demek ,,,,bu etikmi bu organizsayon böyle olmaz belediye irtibata geçecekti amatör performans grupları ile ama koca istanbulda bunu kendine misyon edinmiş kaç adet amatör performans grup tanıyorsunuz hiç yok olanda kumda iğne arada bulasın burada bi gerçekte ortaya çıkıyor gerek face den gerekse burdan artık amatör performans grupların çoğalması gerekmekte ve bunlar değerlerini kayıt altına alacak saklayacak yani bu işi disipline edecek zor iş bunlar insanların işleri var konumları değişik benim korkum şudur sayı 300 kişi orda kaç kişi süratli bisiklet kullanmış kazalar olacak işin en riskli olanı anadolu yakada trafiğe girecekler böyle iş olmaz kazalar olursa yapanın başına kalıyor bunun neresi doğru,,

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
ilk 20'ye girmek isteyen ve hırs yapıp kendini aşırı zorlayıp sakatlanan veya kalp krizi geçiren olursa,Organizasyonun bunun vebalinin altınadan nasıl kalkacak.? Belge imzalatmakla hukuki sorumlukluk kalkmıyor ki.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cömert

onun için beşiktaşta kim yetkilisi ise, illaki bisikletlilerin arasında sorumluyu bulurum ve soracağım sorular var ayrıca internetten sordum spor a.ş in başkanına bakalım ne yanıt verecekler,,

(link)

benim attığım mesajı uçurmuşlar ben tavsiye etmediğimi pazar günü orda dikilerek göstereceğim ,kaza olursa hepsini buraya intikal ettireceğim ,,,,,,,,,,

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba Kudret bey;
Konu ile ilgili eleştirilere tamamen katılıyorum.Amatör sporcular olarak bu tür saçmalıklara kızıyoruz.Sebebi biraz irdeleyelim.

Spor bakanının sporla bir ilgisi var mı?

Ya Geçlik ve spor il müdürlerinin kaçı sporla alakalı.

İBB Spor Aş.Nin başındaki kişi Alpaslan Baki ERTEKİN:
Spor AŞ nin kendi sitesindendir,inceleyelim:

"Alpaslan Baki Ertekin, 1971 yılında Beykoz´da doğdu. Ortaöğretimini 1989 yılında İçel Anadolu Lisesi´nde tamamladı. 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2007 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans diploması aldı. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi´nde İşletme Doktora programını tez aşamasında sürdürmektedir."

Türkiyede gelenekleşmiştir bu.Sporu da sanatı da gerçekten de o işle uzak yakın ilgisi olmayan insanlar yönetir.

Yani?

Bu tip saçmasapan organizasyonlara "Dur" diyebilmek için sporcu ruhuna sahip olmak gerekir.Ortaokulda iki tuğlanın arasında top tepmekle sporcu olunmaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
pazar günü orda sorumlulara, tüm bisikletlilerin önünde soracağım sorular ile onları terletmeyi düşünüyorum bunların hepsini yazacağım bu halk sürüşümü yoksa yarışmı insanlara kağıt imzalattırıp başına ne gelirse sen sorumlusun demek ayıbın büyüğüdür yahu,, ben amatör performansçıyım haddimi bilirim asla yarış koşmadım lisansım yok 1976 da başlar alaylı hikayem mektepten yetişmedim bu konuda türkiyede mektepmi varmış başı bozukluktur gidiyor değersizler değerli olmuş benim için beş para etmezler,,,,,baki beyi beşiktaşta arayacağım direk ona soracağım soruları,,,,,,bu olayı asla kaçırmam,derya bey bisikletlier derneğinin başkanı gerçekten birinciliklere imza atmış çok değerli bi bisiklet sporcumuzdur o hak ediyor federasyon başkanlığını ağır konuşurum yapım böyle kasetimde çok ağır yani taş atarım kafalar yarılır yalakalık benim işim değil hiç kimseye yalakalık yapmadım ne müzik şirketlerine ne de popüler olmuş müzik adamlarına işim olmaz tabiatım budur ama benim camiada dürüst ve etik adamları sevmişimdir onlar ise çok değil malesef,,bu bisiklet camiasında daima etik adamları severim asla değişmem ve tavizde vermem,,, ayrıca hiç bir siyasi parti ile işim olmadı olmayacakta benim partim ve de siyasi misyonum bunları un ufak eder,,,

HEMRED

Üye
Tepki
0
evet evet bende diyorum ki, protesto etmek yetmez, yok kesmek yetmez, elimize sopa alıp kayıt yaptıranlara, yetkililere dalalım... kardeşler arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz yahu? ne protestosu? şimdi ben aklıselim bir bisiklet kullanıcısı olarak şöyle düşünüyorum, bu bir etkinlik değil mi? hemde köprü geçişli bir etkinlik, yani bizim en çok eğlendiğimiz, hasretle gözlediğimiz bir etkinlik. sadece bisikletliler derneğinin çevre haftasında sosyal toplum örgütü olarak valilik iziyle (ki köprü geçişlerine valilik karar veriyor) yaptığı senede 1 kere olmak üzere yapılan bir adet etkinliğimiz var... bu etkinlikler 2 adet olsa, biri cumhurbaşkanlığı bisiklet gezisinden sonra, ikincisi çevre haftasında olsa, kim ne kaybeder ne kazanır? 29. nisandaki bisiklet gezisi ilk kez yapılıyor, 20 tl ücret alınıyormuş, bırakın bu gezide alsınlar, yurt dışındaki bütün bisiklet maratonlarında ücret alınıyor, merak edenler araştırabilir. Protesto edelim yol keselim diyorsunuz... yaptınız ve bu organizasyonu yapanlar seneye inanın bunu bir daha tekrarlamazlar. şimdi soruyorum protesto etmek hakkınız ama bunu anarşizmle değil medeni olarak belirtirseniz seneye bu organizasyon tekrarlar ve kazanan bisiklet binicileri olur gibi geliyor bana... sorun çıkararak bisikletin yaygınlaşmasını sağlayamazsınız yerel yönetimleri kızdırıp daha çok soğutursunuz.
bahar ayında keyifli bisiklet sürüşleri diliyorum, saygılar

loribarokas

Aktif Üye
Tepki
242
arkadaşlar bu turun tam başlama saatini bilen var mı?..sitelerinde başlangıç saatiyle ilgili bir bilgi bulamadım da...

bir de protesto eden arkadalaşlara da gülmeden edemiicem...2 toplu tur yapmasını beceremeyen,kalabalık turlarda arkadaşlarını arkada bırakan,hatta kaza yapanları banane kardeşim deyip geride bırakan,ya da turlarda benim dediğim yerde yemek yenecek diyen,ben kaptanım ben arkatakımım falan gibi rütbelerle beni geçmeyin diyerek bisikleti insanlara küstüren insanlar protesto ediolar ya kahkahalar atıorum...heleki tur düzenleyip bisiklet kiralayarak ya da gittiği restoranlardan komisyon alarak para kazananlar aklıma geldikçe daha da gülüyorum...

beni tanıyanlar bilir...kışın bile işe bisikletle giden adamımdır...kendi grubumu tur arkadaşlarımı seçerim...yani bağımsızım...adamın biri çıkmış bir tur düzenlio 20 lira dio...ister verirsin ister vermezsin...bunu da protesto etmemelisin..heleki yukarda yazdığım profiller hiç etmemeli...

• Beğen
Tepkiler: Levent_K ve HEMRED

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@HEMRED

kimse burda şiddet yanlısı değil ,bazı insanlara 20 lira bile fazla gelebilir 20 lirayı veremiyecekler olabilir ,ayrıca 18 yaş altı uygulaması doğrumu,, diyelim adam geldi parayı verdi çocuğu 15 yaşında o gelemeyecek varmı böyle saçmalık insanları niye bölüyoruz bisiklet halk aracıdır arkada yazdım, bi daha yazıyorum geçen sene 3000 kişiyi arkadan telsiz ile topladım kolay işmi bu zannediyorsunuz her sene dernek bu görevi bana verir bende yaparım bu sene tepemi öyle bi attırdılarki gene derneğn geçişinde olacağım ama bu pazar köprüden geçmeyeceğim çünki cebinde 20 lirası olmayan garibanlar için işte ben buyum ,,,ve orda dikileceğim protestomuda yapacağım işte o kadar,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@loribarokas

lori gel ben seni protestoya dahil ederim, eğer olmaz isen seni panzerimle oraçıkta ezerim hohoho,,,,

;)

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
ne yazıkki her fırsatda işden çıkar sağlamaya çalışan bir duruma getirildik.bu işin sonu (bence) bu camia büyüyüp güçlendikçe,başlı başına bir sektör olduğunda bisikletden bile para alınacak bir hale getirilecek.alın size bisiklet yolu yaptık ama giriş 2 lira diyecekler.dur bakalım bisiklet kullanabiliyormusun görelim,yok kullanamıyorsun kursa git para öde 100 lira.olmadımı,kask takmamışsın gel 50 lira.ışığın yok 30 lira.nerde forman 15 lira.çokmu hoşunuza gitti...gülüyormusunuz hala.yılların uzun yol şöförlerine src diye 300-400 liraya belge aldırıldı.kazalar azaldımı..ama yolda soran kim.kimse.psikoteknik.bu belgeyi alan yollarda daha sakin daha bilinçlimi davranıyor.hadi canım sizde :D metroya koca valizle biniyorsun para yok.bisikletle girince bir jeton daha.vapur aynı yine...inanmadınızmı hala.durun devam edeyim.milletin internetden kolayca ssk gün primlerini kontrol edebildiği dönemde veya plakasına ceza varmı kontrol edebildiği dönemde herşey iyiydi.ne oldu.e-devlet şifresi dendi.peki güzel.kimse benim ssk gün primlerimi (öğrense ne olacak ya neyse) göremeyecek.ne kadar 5 lira .ok.sorun değil.yahu ben insanım unutabilirim.neeeeee,nasıl unutursun gel bakalım al yenisini 10 lira.nasıl yani.millet bilinçlendi ya.unutmayacağı şifreyi yaptı herkes şimdi de 3 ayda bir şifreni değiştirmezsen yani güncellemezsen eski şifre iptal.sonra,gel 10 lira...özel tüketim vergisinin katma değer vergisini ödeyen bir toplumuz biz.20 lira vermişiz çokmu.hayır çok değil.ama sonraları o 20 liralar 50 lira 100 lira olmasın diye protesto ediyoruz...benzin için 5000 kişi çıksın ne oluyor desin bakın neler oluyor.çok değil 1ay veya 2 hafta benzin alınmasın bakın neler değişiyor.sizler sustukça bu iş böyle devam eder.siz susun biz susmayacağız.koyun olmayacağız.zaten herkes protesto etselerde bişey olmayacak diyor.evet olmayacak ama içim rahat olacak... ayrıca bizler yollarını keselim sopa alıp dövelim falan da demedik.bisiklet camiası için neler yaptığınızıa bakın sonra bidaha konuşalım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
susma sustukça sıra sanada gelecek her gün günaha ortak olan bu halkın yüzde ellisi ne oldu benzine yüzde 64 zam hadi bakalım yüzde 50 yürüde görelim boyunu posunu yunanistan ayakta be,,

HEMRED

Üye
Tepki
0
kudret kardeş, senin yaptığın o işe biz bisiklet hayatımızın 10 senesini ayırdık, dernek başkanına sorabilirsin, evet haklısın hiç kolay iş değil ve tek başına yapılacak iş de değil, en azından kullandığın telsizin ucunda da birileri olmalı... ekip işi bu ekip...
gelelim geziye, bende para alımasını savunduğumu söyleyemiyeceğim, ama protesto edilmesi kadar kıt bir düşünceyi de kesinlikle savunmuyorum. geziyi düzenleyen istanbul büyükşehir belediyesi, yani bisiklet ile ilgili isteklerimizde karşımıza çıkan etkili ve yetkili kurum. şimdi sen protesto edelim, geziyi baltalıyalım, geziyi karalıyalım diyorsun, ben de sana soruyorum bunun neresi bisiklet ve bisikletli yaşamı kalkındırmak için? sen bunu yapacaksın sonra büyük şehiri kızdıracaksın, bu organizasyonu yapanlar da diyecekler ki seneye gezi mezi yok... eeee neye yaradı şimdi senin proteston?

HEMRED

Üye
Tepki
0
bu arada siz benim, bisiklet camiası için yaptıklarımı bilmezsiniz zira çoğunuz benden çok daha yenidir bisiklet dünyasına. ben bisiklete binerken istanbulda kask, avrupa yakasında 1 adetti. onu da ben almıştım. :)

loribarokas

Aktif Üye
Tepki
242
soruma cevap alamadım...birbirni yemekten sonuca varamayan toplumlara ödül verilseydi biz herhalde 1. olurduk rakibimiz de olmazdı....bu turun saatiyle ilgili bilgi vercek akil bir kişilik var mı acabaaaaa?

kudret efendi...sen ne demek istediğimi çok ii anladın...sana sporuna duruşuna saygım sonsuz ama yol yordam da yanlışın var...ben protesto falan peşinde diilim....tatlı tatlı boğazın keyfini çıkarmak güzel bir pazar geçirmek ve biraz da ter atıp kalori yakmak amacım...ve belki de yeni arkadaşlar tanımak...neyse bu foruma bir daha da yazmam diodum yine dayanamadım yazdım...ama anladım ki boşuna...

herkese bol pedallı günler...

HEMRED

Üye
Tepki
0
loribarokas, gezi için en son toplanma saati 12:00 barbaros bulvarı, yıldız teknik üniversitesi önü, saygılar