Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

"Avrasya Bisiklet Gezisi" 29 Nisan 2012 / Pazar günü

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında ismailisler tarafından paylaşıldı.

1. ismailisler

ismailisler Yeni Üye

Seviye:
    2.HC (Hors Class) kategorisinde 8 etap sürecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet
    Turu hazırlıkları hızlanırken TUR rotasını ters yöne çevirdi. Alanya’da başlayacak
    mücadelenin Final etabına 2012 Avrupa Spor Başkenti İstanbul ev sahipliği yapacak.

Bisiklet Federasyonu, Hollanda Büyükelçiliği ve Spor A.Ş. ortaklığında
    Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun bir parçası olarak "Avrasya Bisiklet Gezisi"
    29 Nisan 2012 / Pazar günü profesyonel bisiklet turunun ardından amatör
    halk sürüşü olarak gerçekleştirilecektir.

Avrasya Bisiklet Gezisi; Barbaros Bulvarı’nda bulunan Yahya Kemal Parkı’nda başlar,
    Barbaros Bulvarı’ndan devam edip İstanbul Çevreyolu katılımından yukarı çıkar ve
    köprüye ulaşır. Boğaziçi Köprüsü’nü geçtikten sonra çevreyolu üzerinden
    Fenerbahçe Stadı’nı takiben köprü yolundan çıkılır. Çıkıştan hemen sonra ikinci trafik
    ışıklarından Rüştiye Caddesi’ne dönen bisikletçiler, buradan Caddebostan Parkı
    boyunca ilerleyerek bitiş noktasına varırlar.

KATILIMCILARIN DİKKATİNE!!! FENERBAHÇE
    STADI’NI TAKİBEN KÖPRÜ YOLUNDAN ÇIKIŞIN, HEMEN SONRASINDA
    İKİNCİ TRAFİK IŞIKLARINDAN RÜŞTİYE CADDESİ’NE DÖNÜŞ ARAÇ TRAFİĞİNE
    AÇIK OLACAKTIR.

Taksim AKM önü, Kadıköy Haldun Taner sahnesi önü ve Bakırköy Özgürlük
    Meydanları’ndan start alanına katılımcıların tercihine göre otobüs kaldırılacaktır.

Lütfen kayıt yaptırırken toplanma yerine nereden katılacağınızı işaretleyiniz.

Avrasya Bisiklet Gezisi’ne katılacak tüm katılımcıların kask takması zorunludur!

Kayıt yaptıran katılımcılar sırt numaralarını teslim almak için 27-28 Nisan 2012
    tarihleri arasında Taksim Meydanı’nda kurulacak olan çadırdan alabilirler

Etkinliğe 18 yaşından küçükler katılamaz!

Katılım 1000 kişi ile sınırlıdır.

Avrasya Bisiklet Gezisi'ne katılım ücreti 20 TL ' dir.

2. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    bu güzel organizasyonu baltalayan
    saçma bir hale sokan
    minicik de olsa ücret alma işini anlamıyorum
    iptalini arzuluyorum
    sinirleniyorum

Spor AŞ :0212 453 32 65 nolu
    ve
    Hollanda konsolosluğu: 0212 393 21 21 nolu telefonları arayarak
    bisikletçiye yakışan tepkimizi belirtmemiz lazım arkadaşlar

mehmethakan bunu beğendi.
  3. mustafa akman

Seviye:
    ben aradım arkadaşlar.
    10 kişi daha arasa işin rengi değişir.

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sevgili dostum ne kızıyorsun ,sen biliyormusun herşey para ile döner,,,,eurosportu izle gerçeği görürsün bisiklet yarışlarında birinciye ne ödül veriliyor 2 milyon yuro ya bu işler böyle bizde burda performans olayını amatörce yapıyoruz performans ne için yapılır para için ister alın kız ama işin gerçeği bu ,,,elin oğlu bu işi zevk için yapmıyor pro klüblerin aldığı paralar ortada, bizde daha doğru dürüst bisiklet takımları dünya çapında yok futbolda havuz büyük bu ülkede neden dersin,, ama bisiklette hikaye bu ülkede nerde rabobank gibi takımlar ve leopar trek gibi ya da diğer ad yapmış avrupalı bisiklet takımları ,,,hikaye anca gideriz biz mersine cumhurbaşkalığı bisiklet yarışlarını seyrettim elin oğlu geliyor alıyor birincilikleri ve paraları gidiyor bu organizasyon için 20 lira normal masraf oluyor tabiki herşey paradır profesyonel zihniyet paradır bu dünyanın düzeni para ile döner ,,,,ayın 29 unda fenerbahçede olurum korteji karşılarız tabi ogün ekibin antremanı olmaz ise,,

5. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    yarış şeklinde mi olacak yoksa öylesine gezi amaçlımı, mesela ödül falan verilmeyecekse katılımcılardan para alınması gerçekten saçma. O zaman belediyeler de bizlerden para alsın.

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.
  6. mehmethakan

mehmethakan Yeni Üye

Seviye:
    Yazık,kesinlikle katılıyorum.
    Bugün böyle bir organizasyon yapılacağını öğrendim çok heyecanlandım ve 1000 kişiyle sınırlı olması nedeniyle hemen kayıt yaptırmak için siteye girdim fakat 20 tl lik ücret talebiyle karşılaşınca çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Evet kesinlikle her organizasyon parayla dönüyor bu duruma katılıyorum fakat köprüyü aracınızla geçmek için 3.50 tl gibi bir ücret öderken bu organizasyonda neye karşılık 20 tl gibi bir ücretin talep edildiğini merak etmekten de kendimi alamıyorum. Bu düşüncelerimi belirtmek ve tepkimi göstermek için bende yarın spor a.ş yi arayacağım.

Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  7. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar

Siteye sahte bir güvenli ödeme resmi koymuşlar. Bu düpedüz yalancılık, sahte polis kimligi göstermek gibi. Gerçek güvenli ödeme sistemini kurma masrafından da yırtmak istiyor uyanık zekalar.

Sitelerindeki iletişim maili de çalışmıyor.

ayrıca o kadar yolda kim para soracak
    bir yan sokaktan girsem olaya.

enver avcı bunu beğendi.
  8. mustafa akman

Seviye:
    gezi Hollanda türkiye ilişkilerinin 400. yılı sebebi ile gerçekleştirilmiş.
    ücret saçmalığının onlar da farkında

Vermiş olduğum ikinci numaradan Hollanda Konsolosluğunda konu ile ilgili Bahar hanıma ulaşılabilir
    ilk numaradan da Arif bey

konu ilgiyi yeterince çekmedi galiba; bu da ayrı bir hikaye.

9. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Böyle organizasyona tepki bile vermeyeceğim,
    Tepki verince muhatap kabul ediyorlar kendilerini IQ.
    Yaptık oldu, her işi böyle olmaya başladı.

Oraya gidelim, olay başlamaya 10 dak kala ters yöne basalım,
    köprüyü geçmeden ayıya ayı deyip dönelim.

10. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bak levent bu iş hoşuma gitti yukarda mesajımda 20 lira normal dediysem herhalde masraf olacakki bunu istiyorlar,,,tekrar yineliyorum o köprünün derhal kapatılıp bir yıl bakıma alınması lazım dün köprüyü kapattılar 100 km ile esen rüzgara karşı o çelik halatlar bi gün dayanmayacak bizim başımıza faleket bi gün gelecek o köprü üstündekilere mezar olacak yakında köprü göçerse hiç şaşırmayın bu haziran ayında derneğin geçişi var ben düşünmek istemiyorum ,millet artık riske giriyor bi gün o köprü sulara çakılacak söylemedi demeyin ,,,,

11. mustafa akman

Seviye:
  12. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Hediye vererek değil, icraat yaparak Türkiye'ye bisikleti sevdirin.
    Bak linkte ne diyor, Hollanda'da her 3 kişiden biri bisiklet kullanıcısı.
    Köprüye bisiklet şeridi yapın, yollara, E-5'e, boğaz sahiline, Gazi Mahallesine giden yollara, Sultanbeyli'ye giden yollara bisiklet şeridi yapın, bunları şeridi kırmızıya boyayarak değil, araçların, taksicilerin, mangalcıların araçlarıyla fiziksel olarak tecavüz edemeyeceği, fiziksel korunaklarıyla yapın.
    İstenen bu.

enver avcı, nuhcan ve Levent_K bunu beğendi.
  13. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:

o zaman belki birçok araba kullanıcısı bisiklete yönelecek ve benzin derdinden kurtulacak. Bu da devletin işine gelmediği için böyle birşey hiçbir zaman Türkiyede olamayacak MAALESEF.

enver avcı ve nuhcan bunu beğendi.
  14. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Ben başka bir açıdan bakmak istiyorum olaya...

Bu tür organizasyonlar ücretsiz olunca (af buyurun) ipini koparan gelip ortalığı karıştırıyor...

Yol cambazları, BMX'li şovcular, kız arkadaşına hava atmaya gelenler, köprüyü bisikletle geçmek isteyenler... Ve daha niceleri...

Bence elit bir kesimin katılıp, zevk alarak bu organizasyonu yapması için ücret koyulması uygun olmuş...

Aşırı yüksek bir meblağ da değil... Bir sinema bileti 12-15TL, maç bileti 30-200TL, Bir kafede arkadaşınla vakit geçirmek 20-200TL...

Benim görüşüm de böyle, olaya değişik açıdan bakmak istedim...

Okay, Ferhat Fırat ve mtsemiz bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    demokraside her görüş dinlenmeli bu görüş bence mantıklı geldi bana,,,,
    yalnız güncel haberler topiğinde ve burda atılan mesajlara göre çoğunluk karşı o vakit çoğunluğun sesine kulak vereceğiz ,,,,

16. mtsemiz

mtsemiz Kıdemli Üye

Seviye:
    Tabii ki abi, vurgulamak lazım, orası açık kalmış, yani köprüye istediğimiz şerit için de mutlaka -makul olmak kaydıyla- bir ücret olmalı. Millet olarak da -evet burada çekinmeden söyleyeceğim - ahlaksız (saygısız anlamında) benmerkezci, bana dokunmayan bin yaşasın, herşey benim hakkım, ben ne dersem o olur, dövlet bize bahmiir zihniyetli, her şeyi ama herşeyi bedava bekleyen BEDAVACI, ASALAK bir millet olduğumuzdan, hizmetleri ücretli yapmadan hiçbir işi düzgün başaramayacağız.
    Ben benzinin 10 TL olmasını şiddetle savunan biriyim. Devlet bu işi para kazanma aracı olarak görmekten vazgeçmeyecek. Benim de arabam var, işe arabayla gitmek çok kolay, ama her gün 3 vasıta, bazen 2 vasıta+yürüyüş ile gidiyoruz işe. TRAFİĞE GİRMİYORUZ. Ama doğru dürüst toplu ulaşıma geçmeden insanlar binmeyecek toplu ulaşıma abi. bu kadar basit. sen istanbul belediyesini kazandıysan istanbulu istanbul yapmak zorundasın, katil halk otobüsleriyle minibüslerle taksicilerle ömrümüz geçmesin artık. 15 dakikalık yolu artık 15 dakikada gidelim Allah rızası için.
    Ve dediğim gibi, bisiklet yolları yapılacaksa bariyerlerle ana yoldan ayrılması lazım. Yoksa sahil yoluna yaptığınız bisiklet yolunun hali malum.

mustafa akman bunu beğendi.
  17. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  18. mustafa akman

Seviye:
    olayı daha derinlere götürmeyelim
    laf değil iş üretelim
    hollanda konsolosluğunu tekrar aradım
    benden başka sadece ve sadece 1 kişi telefon edip tepkisini ifade etmiş
    ben daha ne diyeyim ki
    kendin çal kendin oyna

murat semiz kardeşime canı gönülden katılıyorum
    ancak
    yukarıdaki mesajları ince ince incelersek
    o şark kurnazlığı ağzının
    aziz milletime ait olmadığını anlarsınız

19. ozzy

ozzy Yeni Üye

Seviye:
    hala para alınabilir mantıklı diyenlerinize gülüyorum, hatta köprüden geçmek için de para alsınlar şerit açılırsa denmiş.. yok kardeşim, size hak böyle devlet.
    bu resmi bir yarış mı? sonunda madalyası para ödülü mü var? ismi bile "gezi"..
    ben izmirdeyim, açıp arayacak olan istanbullu bisikletlilerdir. burda her sene tüm körfezi dolanan bisiklet turu düzenlenir, katılım sınırsızdır, trafik gerekli yerlerde kapatılır, çocuğundan yaşlısına, tandemcisinden, yarış bisikletcisine kadar herkes katılır. para alınmaz, t-shirt dağıtılr, şapka dağıtılır sponsorlu.. içecek yiyecek dağıtılır, sonunda çekilişle bisiklet hediye edilir. yani bu işi sevdirir anlatabiliyor muyum?

Tolga Günsezer ve enver avcı bunu beğendi.
  20. N.Onur

N.Onur Yeni Üye

Selamlar,
    Avrasya Bisiklet Gezisi üzerine yazilan yazilari ve tepkileri okudum. 20 TL alinmasi ve 18 yas sinirinin gereksiz oldugu yazilmisti. Bu konudaki düsüncemi yazabilmek icin foruma üye oldum.
    Yurtdisinda düzenlenen bu tür maratonlarda da (gezilerde) kesinlikle belli bir ücret alinmaktadir.

Mesela 15 Nisanda düzenlenen Amstelgoldrace'den bir gün önce 14 Nisanda amatörler icin 65, 100, 125, 150 200, 250 km'lerde maratonlar düzenlenmistir. http://www.amstelgoldrace.nl/index.php?pageId=11&languageId=12
    Bu maratonlara katilabilmek icin 60 € ödemeniz sarttir. Bunun karsiliginda size t-shirt falan da vermiyorlar. Yolda yapacaginiz kisa molalarda yemek (muz, elma, kuru yemis, icecek gibi) ihtiyacinizi karsiliyorlar. (Örnek: 100 km'de 1 mola). Hepsi bu.
    Baska bir örnek de Bodensee Bisiklet Maratonu. http://www.bodensee-radmarathon.ch/ Buraya kayit olabilmek icin de asagidaki ücretleri ödemeniz gerekmektedir.
    Gold-Tour (220 km) CHF 60.– / Euro 44.–
    Silber-Tour (150 km) CHF 50.– / Euro 37.–
    Bronze-Tour (80 km) CHF 30.– / Euro 22.–
    (bu iki maratona katildigimiz icin bu örnekleri verdim)
    Kayit parasi ödedigimiz baska bir bisiklet maratonu da haziranda yapilacak Isvec-Vättern gölü etrafindaki tur. http://www.vatternrundan.se/Default.aspx?module=4&content=13&lang=SV&fwsite=3 Bunun kayit ücreti ise 130 € ve mesela 300 km'lik tura 23000 kisi katilabiliyor ve kayitlar 1 gün icinde doluyor. (biz 150 km'ye kayit olduk)

Ülkemizde yeni yeni düzenlenen bu tür turlari desteklemek icin nasil daha iyi yapilabiliri düsünmek, tartismak bence daha dogru olabilir.

Mesela ben hicbiryerde Avrasya bisiklet gezisinin kac km olacagini göremedim. Tüm gezi boyunca kac metre yükseklik cikilacak, yeme-icme-wc molasi var mi, varsa kac km sonra ve nerede yapilacak gibi sorularin cevaplarini okuyamadim.
    Yapici elestirilerle bisiklet sporunu daha iyi gelistirebiliriz diye düsünüyorum. Saygilar.