AVM'lerin bisiklet parklarını kullanmak

Scudo

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Alper Cokyuksel

Alper Bey;
Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz..
(link)

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Ziya'cım öncelikle tebrik ederim bu önemli gayretlerin için. Avm'lerde bulunan bisiklet otoparkları malesef bisikleti sokakta bırakmak gibi bi' şey. Özellikle beylikdüzü mevkii bisiklet hırsızlarından yana oldukça dertli. Senden sonra 5 kişinin daha Tüyap Metrobüs durağından bisikletinin çalındığını öğrendim. Hatta bisikletçimin anlattığına göre adam iki tane motor kilidiyle bisikletini bağlıyor onları kesip çalıyor şerefsizler. Bir seferinde Beylikdüzü Migros Starbucks'ta bisikleti yolda kalacak şekilde masamızın yanına almak istedik, müsade etmediler. E peki çaldılar götürdüler bunun sorumluluğunu alıyor musunuz dediğimde ise tabii ki sorumluluğu üstlenmediler. Aynı olay Marmara Park AVM'de de başıma geldi. Ben bu yüzden avmlere bisikletimle gitmiyorum. Kampanyan umarım sonuca ulaşır lakin hiç ümidim yok açıkçası. Gel gelelim demek istediğim, gözle takibi yapılan bir sistem veya Japonya'da ki kapalı park alanı gibi sistemler gelmedikçe bu sorunlar çözülmez.. Bunlar da hayal yani..

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@ouzoo

Bence bir yerden başlamak en doğrusu. Suanda tutupta devletin büyük paralar dökeceği ama bisikletlerimizin güvende olacağını anlatsak sizce devlet bunu yapacak mı? Bu ülkede geri planda kalan hatta unutulan bir sektörde bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bunun için hiç yapmamaktansa bir iki ufak tefek şey yapıp en azından bisikletlilerde var bu toplumda diyebiliriz.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben avm lerde kapalı otoparkları kullanıyorum.

Ziya A.

Aktif Üye
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@chn krmz

Merhabalar;
Sürekli mi kullanıyorsunuz? Daha doğrusu toplu taşımayı kullanırken bisikletinizi AVM otoparkına mı koyuyorsunuz? Biraz daha ayrıntı rica edebilir miyiz?

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Ziya A.

bisikletle gezerken avm ye gireceksem kapalı otoparka giriyorum bisikleti kiteyebileceğim biyer bulup kitleyip avm ye giriyorum

@Ziya A.

bisikletle gezerken avm ye gireceksem kapalı otoparka giriyorum bisikleti kiteyebileceğim biyer bulup kitleyip avm ye giriyorum

bis212

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Ahmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
zincirlikuyu'daki Zorlu avm'nin girişinin yanındaki bisiklet park yerini kullanan oldu mu? Güvenli mi?

as13

Üye
Tepki
86
İsim
A. S.
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bursada yaşıyorum sigarayı bıraktım koruparkın spor salonuna kayıt oldum, spora bisikletle gideyim dedim ama salonun olduğu bölüme eşşek kadar bisiklet giremez yazısı asmışlar. Maalesef orda bisikleti koyacak yer de yok. Ne anladım bu işten. Siz koruparkta bisikleti koyacak güvenli bir yer biliyor musunuz? 2 3 saat orda duracak bisiklet. (daha bisikleti almadan çalınma korkusu başladı :)

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
İşin daha da ilginç tarafı uluslararası seviyedeki bisklet turlarında yarışan UAE Emirates adlı bir bisiklet takımına sponsor olan bir Arap inşaat şirketinin İstanbul il sınırları içinde yaptığı ve işletmekte olduğu bir alışveriş merkezinin kapalı otoparkına bisiklet alınmaması ve tek bisiklet park etme imkanının yandaki bir giriş kapısının yanında açıkta ve korunaksız duran k*çı kırık 10 bisikletlik bir park demiri olması ki o AVM'nin kapasitesi rahat 3000 kişi vardır. Bahsi geçen alışveriş merkezi ise Emaar Square.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
2-3 sene oldu adam akıllı AVM lere gitmiyorum . En son izmir mavişehir deki Decathlon a gitmem gerekti , bisikletimi de götürüp selesine uygun. Kılıf alacaktım. İlk girişte bisiklet ile ilgili hafiften bakışma gibi birşey oldu. Decathlon a götüreceğim dedim .
Decathlon hiç problem etmedi dolaştım. AVM içinde pek dolaşmadım geri döndüm .

ama şimdi bisikletim ile gitmek istiyorum . Çünkü araba ile gidince uzun sürüyor ve gelince park yeri problemi var.

AVM ve marketlere gidenler var mı bisiklet ile ? Yasak vs diyorlar mı ?

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
2-3 sene oldu adam akıllı AVM lere gitmiyorum . En son izmir mavişehir deki Decathlon a gitmem gerekti , bisikletimi de götürüp selesine uygun. Kılıf alacaktım. İlk girişte bisiklet ile ilgili hafiften bakışma gibi birşey oldu. Decathlon a götüreceğim dedim .
Decathlon hiç problem etmedi dolaştım. AVM içinde pek dolaşmadım geri döndüm .

ama şimdi bisikletim ile gitmek istiyorum . Çünkü araba ile gidince uzun sürüyor ve gelince park yeri problemi var.

AVM ve marketlere gidenler var mı bisiklet ile ? Yasak vs diyorlar mı ?
Hilltown avmnin bisiklet parkı otoparkta avm giriş kapısının yanında aydınlık ve kameralar var ama ben şahsen güvenmem,mavibahçe avmnin ise bisiklet park yeri bahçede orasıda çok göz önünde ama ben çok güvenilir bulmuyorum yinede,ama içeride bisiklet elinizde gezinebilirsiniz,ben işe katlanır bisikletimle gidiyorum ve bisikleti mağazaya koyuyorum

• Beğen
Tepkiler: ugurus

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Bisikletimi bağlayıp AVM de dolaşmayı pek düşünmüyorum özellikle günümüz Türkiye şartlarında. Zaten dandik bi kilidim var . Bisiklet elimde gezsem sıkıntı yapmasalar yeter zaten 1-2 yere bakar çıkarım.

daha önce bisiklet ile AVM lere gitmediğim için merak ettim . Aynı soru. Migros Koçtaş metro vs gibi marketler . Oralarda tepki nasıl oluyor ?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Bisikletimi bağlayıp AVM de dolaşmayı pek düşünmüyorum özellikle günümüz Türkiye şartlarında. Zaten dandik bi kilidim var . Bisiklet elimde gezsem sıkıntı yapmasalar yeter zaten 1-2 yere bakar çıkarım.

daha önce bisiklet ile AVM lere gitmediğim için merak ettim . Aynı soru. Migros Koçtaş metro vs gibi marketler . Oralarda tepki nasıl oluyor ?
Hiç gitmedim ama sokacaklarını sanmıyorum,yada güvenliğin o anki ruh haline göre değişiyordur herhalde:huhuu:

• Beğen
Tepkiler: ugurus

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Markete elimde bisikletle girdiğim oldu, ama o an yanımda kilidim olmadığından mecbur kalmıştım. Güvenlik genellikle izin vermiyor. Ferah bir market veya tenha bir saat değilse haksız da değil. Dışarıya kilitlenebilecek bir bisikletle gitmek lazım.

Joseph Cavalcanti

Daimi Üye
Tepki
1.243
İsim
-
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Her gittiğimde kapalı otoparkın AVM'ye girişinin en yakın kısımlarını kullanıyorum ben de. Güvenlik, kapalı otoparka girmemi istemezse dolaşıp tersten giriyorum. Bisiklet parkı yoksa girişe en yakın yere kilitliyorum. Şu dönemde başka çare de yok gibi...

Zâhe

Üye
Tepki
1
İsim
Arif
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ders çalışmaya kütüphaneye, evden bisikletle gitmeyi düşünüyorum. Karşısında millet bahçesi var. Oranın girişine bağlasam sıkıntı olur mu? İşlek bir yer. Çarşıda vs. işi olanlar nereye bağlıyor

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Sürekli gözetleyebileceğiniz kontrol edebileceğiniz bir komumsa neden olmasın; ama öyle bırakıp arkanızı dönüp gitmeyin, başkalarının bırakıyor olması veya caddenin işlek olması sonucu değiştirmez. Bisikleti göz önünden ayırmayın, sonra pişman olursunuz.