Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Avid Rotor ile XT-XTR uyumlu çalışıyormu

Konu, 'Frenler' kısmında ozantuna tarafından paylaşıldı.

1. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    Center lock lu olmayan ön ve arka göbeğim var, Acaba bunlara Avid Rotor takıp XT hidrolik Frenle kullanabilirniyim ?

2. Bozcan

Bozcan Forum Bağımlısı

Seviye:
    %100 uyumlu diyemem. Ben su an hayes disklerle xt hidrolik fren kullanıyorum. Ara sıra ses yapıyor ama performans gayet tatmin edici. resin balata ile daha rahat olur tahminimce.

3. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    resin balata nedir?markasımı?

4. OzgurIskin

OzgurIskin Kıdemli Üye

Seviye:
    Selam. Şuan avid 203mm rotorla xt kaliperi beraber kullanıyorum. Kaliper rotoru tam ortalamakta, kaliper ünitesinin rotorun kenarlarıyla bir teması yok.. Yani kısacası sorunsuz. Ancak! bu sadece arka fren için geçerli, ön frene takamadım, çünkü adaptör yok. Sizde XT için adaptör varsa takabilirsiniz büyük ihtimalle. Aynı çapta farklı marka rotorlarla, farklı marka kaliperlerin birbirine uyumlu olacagını dusunuyorum. Sonuçta hepsinin çapı ve kalınlıkları aynı. Kalınlıgı farklı bir rotor varsa da, kaliperdeki pistonları geri ittirerek takabilirsiniz, uyumlu olacaklardır.

Not: Balata - rotor temasında gözle görülür boşuklar varsa (balatanın yarısı rotoru kavrıyorsa ornegin), bu şekilde kullanmayın.

5. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    rotorların et kalınları farklı olmadıkça kesinlikle sorun yaşamassınız...

avid ultimateleri xt rotorla... XT frenlerimide baya eski ve kullanılmış hayes rotorla sorunsuzca kullandım rtor kaliper açısından ne ötme ne bişey...

Zaten çeşitli rotorlar çeşitli frenlerle kullanılamasaydı dünya iyasaında bu farklı çeşit ve odelde OEM rotor reticisi olamazdı...

6. ozantuna

ozantuna Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkürler