Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

avid juicy5

Konu, 'Frenler' kısmında özgürakbuz tarafından paylaşıldı.

1. özgürakbuz

özgürakbuz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    arkadaşlar avid juicy5 disk frenime yağ sıçramasından dolayı frenim tutmuyor yaklaşık 2 hafta oldu hala daha geçmiyor yalnz ıslandığı zman disk fren tutuyor yardımcı olurmusunuz.

2. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    2 adet yeni fren padi alıp, rotoru deterjanlı suyla iyice yıkadıktan sonra yeni padlerinizle kullanmanızı öneririm.

Hasan Çağri bunu beğendi.
  3. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:

Evet en kesin çözüm budur...

4. TarıK F.

TarıK F. Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben 3 km lik mesafeden asagı inerken surekli frenledim ancak gecti..ısındı molekullerine ayrıldı anlayacagın

5. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    bu işin ilacı pril :) rotorları ve padleri prilleyin devam ederse padleri değiştirirsiniz.

6. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Prill bulaşık deterjanı içinde 3 gün bekletmiştim. Bir iyileşme sağlıyor ama ilk halini almıyor ne yazık ki. Organik padlerin yapısından olsa gerek içeri emiliyor bir şekilde.

7. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    ben 2 yil boyunca organik pad kullandim. metale gore daha iyi tutus sagladigi icin. bazen yag kacti ve temizlemenin yolu prilin icinde bekletmek degil. bulasik sungerine prili dokun ve pad i iyice temizleyin ilk gunku gibi oluyor. tora masam altindan catlamisti firen masanin icinden akan yagla neredeyse hic tutmama basladi ve az bi miktar degildi rotordan yaglar damliyordu. bisikleti bi yere koydugumda yer felan yag oluyodu kaliperden rotordan yag damliyordu masayi degistirdim padi kaliperi ve rotoru temizledim ve sonrasinda 4 ay kullandim sonrada sattim. temizledikten sonraki yakma evresi cok onemli. surekli basarak 15 dk duz yolda gitmeniz yetiyo ama 1 viteste giderken bile cok fazla zorlanicak sekilde firene basmaniz gerekiyo ve yakma islemini tek firene basarken yapin. ikisinede ayni anda basmayin. ben 10 dk basarak firenden duman cikarmayi basarabiliyodum:D ne zaman pis bi koku aldiniz yanma islemi bitmis demektir. sogumasini bekleyin ve sifir gibi firenleriniz hazir demektir. firen sicakken cok iyi tutmaz sogumasini bekleyin ve daha sonra test edin. illa padleri degistirmeniz gerek yok. ama sadece padleri degil rotoru ve kaliperide cok iyi temizlemeniz gerekiyo.

8. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle maşanız için çok üzüldüm, oldukça dramatik bir son olmuş.

Biraz daha ısıtsaydınız, soğuduğunda da tutmayacaktı. Frenden duman çıkartabilmenizde takdire şayan gerçekten :)

Yakma dediğiniz şeyin padlerin yüzeyini camlaştırarak tamamen işe yaramaz hale getirmesi de olasıydı. Zamanında bırakmışsınız şanslısınız.

Ben de uzun süre sizin gibi tamamen temizlendiğini sanmıştım, yenileriyle değiştirince gerçek ortaya çıkıyor.

Böylesi bir frenleme gücüne ihtiyaç duymayacağınız güvenli sürüşler dilerim

9. özgürakbuz

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    valla hepsini denedim freni ısıttım spğuttum hal çok az tutuyo.Pistonlardan yağ kaçrıyor olabilir mi?

10. Levent_K

Levent_K Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Pedler çıkartılıp aleve tutulsa, ocakta mesela..
    Camlaşıp pişmeden, ateşte ısıtılsa hafif hafif nasıl olur acaba?
    Yağ varsa yanar, pedler sürtünmeden dolayı camlaşmaz sanki?

11. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    soyle soyliyim yeni pad lerden bile daha iyi tutuyodu. bunu juicy5 imde dememiztim ve lik aldigimdan beri o firen hic o kadar iyi tutmamisti millet tutusuna sasirip kaliyodu. ve bu tutus yag kactiktan sonra oldu. ve o duman emilen yagdan cikiyor. asiri isinmadan duman cikiyor ve koku yayiliyor o anda biraktikdan sonrada inanilmaz bir tutus sagliyor. on firene bastigimda on tekeri direk kilitliyodu yani gereginden fazla iyi tutuyodu. yani iyi bi temizleyip iyi bi yakmadan sonra tutusu siz test edin diyim ben size.

12. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    yani bende camlasicagini sanmiyorum sonucta duman cikti. bi koku geliyodu bi baktim kaliperden dumanlar cikiyo butun kaliper asiri derecede isinmisti adaptorler felan ama ondan sonrada inanilmaz duzeyde tutmaya basladi.

13. özgürakbuz

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    sol bende bi bayır aşşağı inerken sonuna kdr ısıtcam.